DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Biolite Campstove

'TEKNİK EKİPMAN' forumunda biral tarafından 23 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu 8152 kişi tarafından okunmuş, 10 cevap yazılmıştır

1. biral

biral Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    8
    merhaba arkadaşlar,
    çalı çırpıyla yanan bu ocağın 1 lt suyu 4,5 dakikada kaynattığı, ayrıca yanında mevcut termojeneratörle ısıdan elektrik ürettiği ve usb çıkışından telefon vb. cihazları şarj ettiği belirtilmiş. 130 dolar da fiyatı var.ilginç görünüyor, var mı kullanıp test eden?
    http://www.biolitestove.com/campstove/camp-overview/features/

Ekli dosyalar:

Etiketler:

2. tommycan

tommycan Kamp III

Alınan Beğeni:
    1
    Ynt: Biolite Campstove

Bu gizli bilgi yahu.... ;D Herkese yayma...........
    Şaka bir yana... bende var bir tane.........aynen söylendiği gibi......çalı çırpı yanan paslanmazdan üretilmiş bir yanma haznesi var.......dışında petek dokulu el yakmayan bir kaplaması var........ bir de termojeneratör denilen aynı zamanda ısıyı elektriğe dönüştürüp depolayan istenildiğinde ana gövdeden ayrılabilen ve yanma haznesinin içine konularak saklanabilen(turuncu kısım) bir de pil kısmı var.......kendi kendini şarj ediyor......şarjın fazlasını yanma haznesine bir fan vasıtası ile zaman zaman hava üfleyerek tüketiyor........5 volt ve 2 amperi geçmeyen cihazların şarjını sağlıyor.....(üzerinde yazan 4 W @5 V .... şeklinde....elektrikten anlayanlar açıklasın lütfen) USB den şarj olabilen cihazlar bağlanabilir....üzerinde USB girişi var.......başka adaptör de takılabilir tabi ki.......20 Dk şarj ile 60 dk lık kullanım sağlıyor cep telefonunda... bunlar test verileri.....halihazırda şarj konusunu bizzat denemedim.......ama içinde çalıçırpı yakarak yaklaşık 4 dk da bir litre suyu kaynattı...... Yakında outdoorhaber.com sitesinde tanıtım videosunu yayınlayacağız...........oradan takip edebilirsiniz... veya buraya link de veririz zaten........
    Önemli Not: yanma haznesinde çam gibi reçineli ağaç dalları yakmamak iyi olur.......benim çaydanlığın altı felaket oldu............:smiley:

3. tommycan

tommycan Kamp III

Alınan Beğeni:
    1

129.90 dolarlık fiyat sadece Amerika ve Kanada içi internet satışlarında geçerli........Bu ülkeler dışındaki siparişlerde fiyat 220 Euro'ya tekabül ediyor.............:smiley:

4. biral

biral Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    8

Yani Amarigalı bi arkadaş lazım diyosun ucuza kapatmak için ;D
    ağırlığı da çok fazla değil, diğer ocakları yakıtıyla birlikte taşıdığımızı düşünürsek hafif bile kalıyor sanırım.

5. tommycan

tommycan Kamp III

Alınan Beğeni:
    1

Yahu o amerikaya gidenlere ne oluyorsa bir anda farklı bir adam oluyorlar.........kime ne sipariş etti isek dönüşte çarşafa dolandı............ben de biolite sobayı almanyada yaşayan bir arkadaşa (kalın bir arkadaş) sipariş ettim......bir hafta sonra elinde sallaya sallaya getirdi.............
    O zaman uyandım işte............Siparişi verdiğin adam bütçeyi zar zor denkleyip de gidiyorsa o sipariş GELMEEEEZZ....Parayı peşin versen bir türlü........vermesen iki türlü.............:smiley:

6. biral

biral Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    8

hem amarigalı hem kalantor olacak yani... zor iş
    almanyada ne kadarmış?

7. biral

biral Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    8

8. tommycan

tommycan Kamp III

Alınan Beğeni:
    1

Ateşin verdiği keyfi vermez yahu..............:smiley:
    çıtır çıtır yanacak........hafif bir is kokusu..............çalıçırpı köze dönünce sapla sucuğu bir tele ya da sopaya.....ohhhhh..

9. Kampçı23

Kampçı23 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Merhabalar,
    Biolite campstove-2 ürününü satmak isteyen arkadaş varsa bana acil lazım. Benimle iletişime geçebilir.

10. Kampçı23

Kampçı23 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0

11. Kampçı23

Kampçı23 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0

elinizde satmak istediğiniz biolite campstove-2 varsa, ben bir projem için acil olarak almak istiyorum.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Ziyaretçilerin Bu Sayfaya Ulaşmak İçin Kullandıkları Kelime Aramaları

1. biolite türkiye

,
  2. biolete fiyat