Bir Samurai'a 1000 TL'ye Neler Yapılır ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan absinthe_brk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,408

absinthe_brk

Ana Kamp
Yer
izmir
Forumda samurai modifikasyonyonlarını ve maliyetlerini merak eden bazı arkadaşlara fikir vemesi açısından geçen sene yaptığım ufak maliyetli bazı işleri eklemek istedim.

Aracı 3000tl ye rent a car dan aldım.aldığımda motor,makaslar,kaporta ve araç koltuk,yer ve tavan döşemeleri bitik durumdaydı.arka tamponu telle bağlanmış duruyordu.Allaha emanet görünüyodu dışardan bakınca.Ağır offroad dan ziyade ayağımı yerden kesicek ama gerçekten çok havalı görüncek bi araç yapmak istiyodum.ve 5000 tl bütçem vardı.

Öncelikle 350 tlye aracın motoruna segman atttırdım.daha sonra 50 tl ye makasların kavislerini düzelttirdim ve burçlardan lama yardımıyla 6cm yükseltme yaptırdım.Elektrik tesisatı ve kablololar çürümeye yüzz tutmuştu 70 tlye tesisatı elden geçirttim.40 tlye buji buji kablosu hava ve yağ filtresini değiştirdim.25 tlye yağını değiştirdim.Bu işlemlerin fotolarını çekmek aklıma gelmedi.Ancak daha sonraki kaporta ve döşeme işlemlerini önce ve sonrası fotoları az da olsa çekme fırsatım oldu.

Doğrultma boya için 1000-1500 genel fiyat istendi ancak karşıyakada ufak bi barakada bu işleri yapan bi usta buldum ve boyayı kazıtmadan yani eski boyasını astar olarak kullanp, ufak tefek çürük, göçük kısımlarını düzelttirip 200tlye komple boyattım.Aynı ustanın yanındaki bir döşemeciye yine eski döşemeleri söktürmeden direk suni deri kaplattım.yaklaşım 60 lira işlik 30 lirada kumaşa verdim.Daha sonra yer döşemesini söktüm ve paralı taban diye bilinen maddeyle söktüğüm parçaları birebir falçata yardımyla keserek tabana yapıştırdım.Arka koltuk yoktu bende iki parça mdf yi güzelce kestirip ve monte ettirim kaplattım.ufak tefek bir iki aksesuarla beraber ortalama 1000tlye beni bir koca yaz 20000 km götüren ve satarkende hala sorunsuz olan bir araç çıkardım.Maddi açıdan çok fazla açılmak istemiyen arkadaşlara samurai tavsiye ederim.Ancak yine söylüyorum ben bu araçla dağa bayıra çıksamda ağır offroad yapmadım.belki ağır offroad yapsamda bişey olmazdı çünkü gerçekten sağlam araçlar.

DSC00521

DSC00523

DSC00524

DSC00554

DSC00559

DSC00561

DSC00563

DSC00565

DSC00566s1

DSC00568

DSC00580s1

Etiketler
Ynt: Bir Samurai'a 1000 TL'ye Neler Yapılır ?..

Şaşkınlıkla yazdıklarınızı okudum,tebrikler ve helal olsun.Güle güle binin. :D

işini düzgün yapan ustalar olduktan sonra neler yapılır neler :smiley:

çok güzel olmuş, kazasız belasız binin :smiley:

yorumlarınız ve iyi dilekleriniz için teşekkürler ancak aracı geçen sene sattım.Bu arada iyi işçilik konusuna katılıyorum aslında iyi işçilikten ziyade iyi niyetli işlik demeyi daha doğru bulurum.bahse konu olan ve fotolarda görünen usta ufak rakamlarla iş yapan bi adam ancak alkol problemi var.Sürekli başında durmanız ve bittikçe şarap almanız gerekiyo :smiley:aksi takdirde 3 gün sonra gidip işi kaldığınız yerde bulabilirsiniz :D

gerçekten çok güzel olmuş elinize ameğinize sağlık banada bayağı yardımcı oldunuz çok ama çok teşekkür ederim saolun

üç aşağı beş yukarı olabilir diye düşünüyorum. Birazda ustalar ile ilgili. Bende de samurai vardı 2 senede hiç birşey yapamadım ama sattığım arkadaş biraz da elinde birşeyler geliyor iyi duruma getirdi

Evet ustalarla ilgili , önce şarabı alacaksın sonra da ayılmasını bekleyeceksin.. :D ;)

sallandıracaksın iki ustayı taksim meydanında bak bi daha off roadçılara eziyet edebiliyorlarmı :smiley:

O zamanki fiyatlara belki olmasada 3 aşağı beş yukarı aynı şartlar hala geçerli.İzmirde olupda samuraisini toplatmak istiyen arkadaşlara seve seve yardımcı olurum.

Bencede mahalle arası gibi sanayi dışı yerlerde böyle şeyleri ucuza yaptırmak istanbuldada mümkün bence.

tebrikler fiyatını yazmasanız 3 lira yemiştir derim kesin :smiley: bravo valla

çok güzel olmuş emeğinize sağlık ufak paralarlada güzel şeyler yapılabileceğini gösterdiniz bize
benimde şu aralar samurai var aklımda niyet ettik bakalım görecez

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri