Bir Şehirde Asıl Gezilmesi ,görülmesi Gereken Yerleri Nasıl Bulurum.

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atakanözbaki Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,238

atakanözbaki

Yeni Üye
Mesajlar
12
Tepkime Puanı
3
Bir şehirde asıl gezilmesi ,görülmesi gereken yerleri nasıl bulurum. Mesela bir ilde gezilecek yer diye aratıyorum 50-60 tane yer sıralıyor. Her yeri yazmışlar. Hepsini gezmek imkansız ve zaman yok. Asıl görülecek yerleri eksiksiz bulmak gerek fakat nasıl tespit edeceğiz.
 
Bir şehirde asıl gezilmesi ,görülmesi gereken yerleri nasıl bulurum. Mesela bir ilde gezilecek yer diye aratıyorum 50-60 tane yer sıralıyor. Her yeri yazmışlar. Hepsini gezmek imkansız ve zaman yok. Asıl görülecek yerleri eksiksiz bulmak gerek fakat nasıl tespit edeceğiz.
ASIL GEZİLMESİ GEREKEN YERLERİN TARİFİNİ YAPMADAN NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ Kİ ?
 O şehirden bi arkadaş ile çözülür bence o mesele.

Ben gittiğim yerlerde kahverengi tabela görünce dalarım. İyi veya kötü hepsini görmek istiyorum.
 

Bütün "kahverenrengi tabelaları" sırayla ziyaret etmekte bir yöntem. Ama neyi neye göre sevdiğinize göre değişir. Önem sıralaması size kalmış.

Örneğin "Roma Tiyatrosu" süper, bozulmamış bir antik nokta olabilir. Ama bi bakıyorsun çoğu kalıntı halinde.
 

Eskiden arama motorlarlarının proje halindeki dönemde,başucu kitabım bir gezi dergisinin bastığı 'gezi rehberi' adlı kitaptı.Hala öyle.
Konu sizin kontrolünüzde.Önce gideceğiniz lokasyondaki gezilecek yerleri internetten bulun ve listeleyin.
Sonra listenizdekileri tek tek internette aratın.Kullanıcı-Gezici arkadaşların olumlu olumsuz yorumlarına ve ilgi alanınıza göre listenizi daraltabilirsiniz.
 

Google travel ve tripadvisoru kullanacagım. Buradaki puanlama , yorumlar , fotograflar çok işe yarıyor. Özellikle google traveli çok begendim. gezmek istediğin yeri haritalara kaydediyorsun, tura başlayınca navigasyon ile rahatça buluyorsun.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,212
Mesajlar
1,515,417
Kayıtlı Üye Sayımız
171,845
Kaydolan Son Üyemiz
cancatalay

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst