Boyumuza Göre Uyku Tulumu Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alikadererol Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,680

alikadererol

Ana Kamp
Yer
İstanbul
merhaba, boyum 170 cm dün aldığım marmot wave 4 uyku tulumu regular 183 cm boyunda. içinde rahat ettim ancak yine de bu tulumdan iyi performans alma konusunda deneyimli arkadaşlardan bilgilendirme rica edeceğim. teşekkürler

Etiketler
Ynt: Boyumuza Göre Uyku Tulumu Seçimi

moderatör Ender Kurutlu'nun bir yazısından şöyle bir alıntı yapıyorum uyku tulumunun boyuyla ilgili...... "Tercih edebilirsiniz. Burada esas kriter Tulumların boylarıdır. tulum alırken boylarını kendi boylarınıza uygun alın altta çok boşluk kalmasın yoksa ısınmak için kullanacağınız havanın hacmi artar ve ve vücudunuzun yakın olmadığı yerlerde havayı ısıtamazsınız. Bu özelikle kadın ve çoçuklarda tulum içinde aşırı üşümeye sebep olur. Daha büyük olmasının bir avantajı mevcut değildir. Alırken Fermuarı daha iri ve plastik olan modelleri tercih etmenizi de ayıca öneririm. " sanırım benim 183 cm uzunluğundaki tulumumun da boyuma göre uygun olduğunu düşünebilirim. biraz kendin çal kendin oyna gibi oldu ama kendi soruma yine forumdan kendim bir cevap buldum...:smiley:) bu da güzel birşey tabi.....

....bu konuyu açarken elbette "uyku tulumu seçerken" başlıklı birçok yazı okudum. ve önemli bilgiler edindim ancak bu yazılarda uyku tulumunun kullanıcısının boyu ve tulumun boyunun karşılaştırmasıyla ilgili herhangi bir açıklama yoktu. ben kış için bir tulum araştırması yaptığımda genellikle uyku tulumlarının 2 metre ve üzeri boyutlarda olduğunu gördüm ve tesadüfen marmot wave 4 uyku tulumunun regular öçüsünü buldum. ancak regular seçenek öyle her tulumda bana sunulan bir seçenek değildi malesef. sonrasında gördüm ki benim gibi çoğu amatör aslında kendi boyuna uygun olmayan uyku tulumu kullanmakta buna mecbur kalmakta. halbuki forum üyesi bir arkadaşımızın yazısından yaptığım alıntıda görülüyor ki uyku tulumunun boyunun bizim boyumuzla uyumu üründen alacağımız performansı önemli ölçüde etkiliyor. sonuçta daha az üşümek veya daha fazla üşümek.... genellikle outdoor ürünlerde biraz da önümüze konulana mecbur kalmaktayız...

Tulumun fazla gelen bölümünü dıştan perlon bant ile sıkıştırarak küçültebilirsiniz.!

Kaliteli uyku tulumları peynir ekmek gibi satılmadığı için boy boy tulum üretmek pek rasyonel bir üretim şekli olmasa gerek.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri