Buggy İçin Uygun Araç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaanercann Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,125

kaanercann

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Merhabalar

Daha önce bir konu açmıştım yaptığım vw buggy i sizlerle paylaşmıştım.

Şimdi daha farklı bir proje düşünüyorum 4x4 bir araç yapmak istiyorum.

Bunun için bana alt yapısını kullanabileceğim bir araç önerebilir misiniz?

Kupasını söküp üzerine yeniden demirlerden kasa yapmak istiyorum çok fazla bütçe harcamadan yapabileceğim bir proje istiyorum. Aracı hurda belgeli alabilirim zaten trafikle işim olmayacak.

Teşekkürler

Etiketler
Ynt: Buggy İçin Uygun Araç

Oncelikle iki lastik arasi mesafenin kisa olacagi ve saga sola iyice acabiliceginiz bir araca oncelik vermeniz dilegi ile.bu sayede hem tepelerden gecebilir hemde devrilme riskini azaltmis oluruz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet bencede iki lastik arası mesafe az olursa iyi olabilir. o na uygun alt yapısını kullanabileceğim bir araç biliyor musunuz?

Uzun yıllardır aklımda olan proje..

Ben defender düşünüyorum... Başlarsanız haberdar edin.. Adım Adım takip etmek isterim.

Şase ve şanzuman seçimi çok önemli.Aktarma seçimi çok önemli.. Jant lastik seçimi çok önemli.

Resimde basit bir numune var..

Takipteyim... ;)

P4pb9005373

Kesinlikle katılıyorum şase çok önemli şuanki aracımın şasesi vw kaplumbağa ama altında şaseye ek 2mm sac var ve üstünde profilden taşıyıcı var.
Yeni araç için de vw düşündüm ancak aklımdaki tasarıma göre pedalları, vitesi koltuğu ve direksiyonu daha geriye almak vardı onuda nasıl yapabileceğimi tam bilmediğim için başka uygun araç arıyorum

Ustunde zaten cok oynama yapicaksiniz.bence burda onemli olan sasenin saglam ve hafif olmasi bu ikisi ayni anda mumkun olmayacak malesef.belki tofas sase ile motoru kullanilabilir.uzerine mumkun oldugunca az ama maksimum guvenlik icin borulari koymaliyiz.cok orumcek agi degilde daha az kullanip kilit noktalara onemli yerlere ek atmaliyiz.bir baska olay bence en o onemlisi bu en uzun aks mesafesi hangi aracta var onu arastirmalisiniz.sizin yerinizde olsam bu is icin suziki samurai alirdim en ucuz fiyattan kupasini sokup ayrica satilabilir. Bir baska alternatif de defender pickup madem asfaltta yurumeyecek dizel olmasi cok buyuk avantaj onuda trayback tarzi bisey yapabilirsiniz.gorsellerden bu sekilde arayip sonuclari gorun guzel seyler var.askeriyeden cikma evraksiz uygun defenderlar var.kasayi sokup satabilirsiniz yerinizde olsam sag sol camurluklari da sokerim satarim tavani arka camlari satilabilir.kalilar sokulup satilabilir bu sayede masraflar minimum a inmis olur.3-5bjn tl ye arac aldiginizi dusunursek bu saatiklariniz ile 1,500 tl kazancli duruma gelirsiniz diye dusunuyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Defender trayback hoşuma gitti aslında bi tane cj5 bulma imkanım var bi tanıdığım satıyor uygun fiyata alırım plakasız ondan da bişeyler yapabilirim belki.
Şasesi kalsa üst kısmına sadece ek olarak borulardan bi kasa yapsam güzel olabilir.
Birde motor kısmının olduğu bölümde borulardan bişeyler yapılabilir diye düşünüyorum estetik görünmesi açısından.

Dünya üzerinde özellikle USA birliklerinin çöl harekatlarında GM Motors markasına ait seri üretimi yapılmış olan buggyleri.

4.2 Benzinli motorla 125 HP Güce Sahip bu araçlar 4X2 olarak görev yapıyor..

Buggy 1

Buggy 2

Vosvos ile bu tip bir araç yapılabilir. Ancak vitesi direksiyonu ve pedalları geri almak gerekir.
Bende aslında böyle bir araç istiyorum ama vites ve pedal olayı kafamı karıştırdı baya.

Sanki otomobil şasesi üzerine yapılmış gibi duruyor..

Oldukça uzun..Teknik verilerini (ölçüler jantlar lastikler) bulup sizlerle paylaşırım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR