Çadır, Sırt Çantası, Uyku Tulumu Ve Mat Yardımcı Olur Musunuz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Minimalizm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,622

Minimalizm

Hadigez.com
Yer
İstanbul
Web
hadigez.com
Arkadaşlar merhaba,

Bu yaz çıkacağım Türkiye turu için bu 4 üründe karar kıldım sizlerinde görüşlerini ve profesyonel kişilerden yardım almak istediğim için teknik anlamda düşüncelerinizi merak ediyorum. Ürünler resimle görüldüğü gibidir;

n0p87.png

Etiketler
Ynt: Çadır, Sırt Çantası, Uyku Tulumu Ve Mat Yardımcı Olur Musunuz?

mat konusunda bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa bende çok memnun olacağım.şişme yatak kullandım zor oluyor.hatta iki farklı şişme yatak kullandım.rahatsız ve zor oluyor..sünger yatak kullandım ancak otomla gittiğimde olabiliyor o da malum.kıbrısa gideceğim.ve mat konusunda şöyle düşündüm.2 mat yada 3 mat götüreyim.yada 2 mat goturup sıkıntı yaşarsam gittiğim yerden 1 mat daha alırım ...
yalnız kalınlık ve sertlik-yumuşaklık olarak hangisi en iyisi acaba?

teşekkürler.

2 - 3 mat mı.?

Kış kampında mı kullanacaksınız.?

Pardon diğer arkadaşa idi sorum.
:smiley:

Seçiminiz de ki ürünler uygun sayılır.

TezzMertek' Alıntı:
Pardon diğer arkadaşa idi sorum.
:smiley:

Seçiminiz de ki ürünler uygun sayılır.
Zaten belirttiğim aylar içerisinde kullanacağım için bende uygun olacağı düşüncesindeyim zira rüzgar ya da yağmur ile karşılaşmam sanırım o takvim aralığında. Teşekkür ederim.

O mevsimde yağan yağmuru tolere edebilecek bir çadır seçmişsiniz ama belki çantanız biraz daha iyi olabilir

boraboraa' Alıntı:
O mevsimde yağan yağmuru tolere edebilecek bir çadır seçmişsiniz ama belki çantanız biraz daha iyi olabilir
Bora bey ilginiz için teşekkürler, çantayı geçiş dönemi için kullanacağım ilerleyen zamanlar kaliteli almak elbette şarttır.

bir mat bana yetmez sert oluyor sebep o.elbette baharlar ve yaz.kış kamplarını ustalara bırakıyorum:smiley:

Fatih bey bu arada uyku tulumu yerine polar battaniye de kullanabilirsiniz hem uyku tulumundan çok daha hafif hem de yaz bahar aylarında yeteri kadarsıcak tutuyor az yer kaplaması ve fiyatının metre işi satılması nedeniyle çok ucuz olması da cabası

Merhabalar rahatlık anlamında 2 yada 3 mat kullanılabilinir,fakat bana göe yaz kampçılıgı yada doğada konaklamak kışkampçılığı kadar olmasada gercekten zor,uyku tulumunuzu yazlık olanından almanız mantıklı olur fakat çadırınınızın su geçirmemesi şart üzün süreli yapılacak planda metoroloji müdürlüğünün sitesinden faydalanılarak gidecegınız bolgenın hava grafiği ve geçmiş hava tahmşnleri üzerinden daha doğru bir plan yapabilirsiniz

boraboraa' Alıntı:
Fatih bey bu arada uyku tulumu yerine polar battaniye de kullanabilirsiniz hem uyku tulumundan çok daha hafif hem de yaz bahar aylarında yeteri kadarsıcak tutuyor az yer kaplaması ve fiyatının metre işi satılması nedeniyle çok ucuz olması da cabası
Bpra bey merhaba,
İnanır mısınız uyku tulumunu listeden çıkardın onun yerine daha hafif %65 polyester %35 pamuk açılabilen ve battaniye şekli bir tulum aldım dediğiniz gibi hem hafif oldu hemde az yer kaplayacak zira bahsettiğiniz gibi resimde verdiğim uyku tulumu yaz ayında işkence olabilirdi bana onu kış ayı için değerlendireceğim, ilginiz için teşekkür ederim.

komodor34' Alıntı:
Merhabalar rahatlık anlamında 2 yada 3 mat kullanılabilinir,fakat bana göe yaz kampçılıgı yada doğada konaklamak kışkampçılığı kadar olmasada gercekten zor,uyku tulumunuzu yazlık olanından almanız mantıklı olur fakat çadırınınızın su geçirmemesi şart üzün süreli yapılacak planda metoroloji müdürlüğünün sitesinden faydalanılarak gidecegınız bolgenın hava grafiği ve geçmiş hava tahmşnleri üzerinden daha doğru bir plan yapabilirsiniz
Merhaba, 1 tane mat aldım ama bazı yerlerde dediğiniz gibi 2 ya da 3 mat kullanılabilir yazıları görmekteyim bunu sırta taş vs. batmaması için mi diyorsunuz aldığım mat 1.2 cm bir sıkıntı olur mu acaba gayet kalın bir tabaka. Uyku tulumunu da yazlık aldım, çadırda da değişikliğe gittim Decathlon T2 çanta aldım Haziran-Eylül dönemi için temin ettim kış ayı zaman zarfında daha kaliteli bir çadır düşünüyorum. Accuweather'dan takip etmeye başladım hava durumlarını şimdiden :smiley: İlginiz için teşekkürler.

yaz için uygun olabılır. fakat kış için uyku tulumu ve çadırının mevsimi çok onemlı... 4 mevsımlık çadır ve uyku tulumları kışın soguktan ve yagmurdan koruyabılır senı.çantanında bel ve omuz destegı cok ıyı olmalı .. 30 40 kılo tasıdıgını hıssettırmemelı..matın kalıtesıde cok onemlı. bazı matlar 1-2 kullanımdan sonra delinip eskiyebiliyor..

30 - 40 Kilo çanta taşıyan varsa ellerinden öpmeye hazırım Esen hanım.

ozaman sızı arkadasımla tanıstırayım ..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.