Camping Trailer Hakkında Görüşleriniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan necdet41 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,705

necdet41

Ana Kamp
Yer
KOCAELİ
Aracınızın arkasında çektiğiniz römork , çok kısa bir sürede kamp yuvanız haline dönüşebiliyor . İlginç bir site , ilgilenen arkadaşlar için .

www.fleetwoodcampingtrailers.com

Etiketler
Ynt: Camping Trailer Hakkında Görüşleriniz?

Karavan ve camper için örnek model ve resimler ararken rastladığım ve nedense (Osak) Ömer bey dışında fark edipte uygulamadığımız onun çadırwan’ı diğer tanımıyla campertrailer’i neden yaygınlaştırıp kullanmıyoruz. Gördüğüm kadarıyla Avrupa’da Ömer beyin kullandığı şekilde üst bölüm her iki yana açılarak tasarlanırken,Avustralya’da üst bölüm bir mekanizmayla komple çadır olarak tasarlanıyor. Buna istediğiniz kadar ek yaparak büyütme imkanınızda oluyor.

Karavan veya camper yapmayı tasarlarken araç seçimi,modeli,iç dizaynı,kullanılacak her türlü ekipman için forumlarda fikir alışverişinde bulunuyor, bunları yaptırmak ve satın almak için hatırı sayılır bir harcamada bulunmak zorunda kalıyoruz..

Aracımızı camper olarak değiştirdikten sonra günlük olarak ta kullanmak istiyoruz.

Bunun dışında kimimiz motosikletini,bisikletini kimimiz tekne/bot ve motorunu da yanına alarak tam donanımlı olmak istiyoruz.

Şimdi bir camperdeki tüm imkanların olmasıyla birlikte;

Motosiklet
ATV
Bisiklet
Tekne
Bot ve motorumuzu da yanımıza alarak seyahat edebileceğimiz, daha ucuz, aracımızı değiştirmek zorunda kalmadığımız, gittiğimiz yerde şartlar müsait ise orada bırakıp geri dönebildiğimiz, istediğimiz zamanda kamyonetimizin üzerine koyup çadırlı veya çadırsız piknik veya gezilere gidebileceğimiz (750kg den ağır olmayacağı için) proje ve değişiklik işlemlerini yapmak zorunda olmadığımız aşağıda örnek resimlerini gördüğünüz bir Campertrailer-Camperback’in sahibi olmak istemez misiniz?

(Benim bildiğim sadece çeki demiri taktırıp ruhsata işletmek ve römork çekebilir değişikliği ile römorka takacağımız bir adet plakaya ihtiyacımız var)

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=17551.0

Kamyonetimizde ise tente ile örtülmüş herhangi bir yük gibi görüleceği için Pick-up üstü karavanlar gibi ruhsat sorunu olmadan rahatlıkla trafiğe çıkabiliriz.

Yatak

Mutfak

Dolaplar

Römork üreticilerini araştırdım.İstersek anlaşabileceğimiz birinde ya da kendimiz bir ustada yaptırabilme imkanlarımız var.Neredeyse tüm parçaları üreticilerde satılıyor. Yeterli teknik detay resimleri - çizimlerini buldum ve sizlerle severek paylaşırım.
Trafik- yeterlilik ve kanunlarla ilgili Mehmet Pank (profi) arkadaşımız bizler yardımcı olur diye düşünüyorum.

Yeterli sayıda katılımcı bulabilirsek finansmanını da birlikte ayarlayabiliriz.

Görüş ve fikirlerinizi bekliyorum.

Selam ve sevgilerimle...

Ahmet Oral

sn ahmet bey(yasiko) yaklaşık üç aydır bu siteyi takip ediyorum. karavan rüyamı gerçekleştirmek için ikinci el karavanları araştırırken gezenbilire rasladım saatlerce yazdıklarınızı okudum eklentilerinizi inceledim kendimi birden bir okulun içine bulmuş gibi oldum .iyi karavanlar bütçemi aştığı ekonomik olanlar ihtiyaçlarımı karşilamadığı için sizlerden de aldığım cesaretle ben bu işi yaparım diye yola çıktım . benim için en uygun olanın sizinde bir çok foto sunu yayınladığınız MNT(mahmut nilgün taşçı) TENT TRAİLER'iprojendirmeye başladım.Alt yapı olarak hemen hemen her şeyim mevcut ilk iş olarak çiftlikte kullanmadığımız bir depoyu atölye ye çevirdim .hurdacıdan bir dingil satın aldım lastikçi arkadaşım lastık,jant jant kapaklarını (çıkma)hediye etti 50*70*3mm profilleri alarak şası imalatına başladım üst kabin kaldırma sisteminin modelini yapıp test ettik ve kaldırma dıreklerini yaptık.(çiftliğin kahyalığını da yapan tamir bakım sorumlusu bayram ustanın bilgi ve teknik desteğiyle) hala kafamda netleştiremadiğim şeler olduğun dan yavaş hareket ediyorum fotoğraf eklemeyi becerebilirsem yayınlayacağım.burda yazı yazmak bana eziyet gibi geliyor hiç beceremediğim şeyler ama sizlerin emeği ve paylaşma heyecanına saygıdan bir şeyler yazmak istedim.proje ve imalat sürecinde desteğinizi bekliyorum .saygılar MAHMUT TAŞÇI

039

DİNGİL VE ŞASI PROFİLLERİNİN ALIŞTIRMA ÇALIŞMASI

049

UZUNUK 250cmEN=150cm(AÇIK EN=450cm) YÜKSEKLİK=(ALT KABİN=100cmHAREKETLİ KISIM=90cm ÜST KABİN=25cm)[attachment=1]

046

ben ve bayram usta kurduğumuz kaldırma sisteminin mutluluğunu yaşıyoruz[attachment=1]

055

Mahmut Bey,

Çalışmalarınızda başarılar dilerim,
Hayal edebilmek yanısıra başlayabilmek bile büyük bir iş..
Başlanan işin ise bir şekilde devamı gelir..
Çalışma mekanınız çok uygun görünüyor. Kapalı alan büyük bir avantaj sağlayacak size..
Mutlulukla...

teşekkürler yücel bey sizin sayfanızı inceledikten sonra kafamdaki bir çok soruyu çözmüş oldum .Benim karavanım MNT TENT TRAİLER sayfasına ilginizi bekliyorum özellikle dingil ve şası kısmı size yabancı gelmeyecektir.ayrıca apartman bahçesinde otoparkta boş arazilerde azimle yürüttüğünüz çalışmaları takdirle takip ediyorum .selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR