Çekme Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Yoldaki _işaretler Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,706
Selamun aleyküm 01. 06 .2019 da başlıcagımız doğa ve gezi programı için tasarım ve projesini çizdiğim 3.5metrelik çekme karavan yapmayı planlıyorum bütcem kısıtlı bu konuda siz değerli abilerimin deneyimlerinden ve tecrübelerinden faydalanmak istiyorum formdaki abilerimin tavsiyeleri üzerine boyunu 3.50 ye düşürdüm

Etiketler
Selamun aleyküm 01. 06 .2019 da başlıcagımız doğa ve gezi programı için tasarım ve projesini çizdiğim 3.5metrelik çekme karavan yapmayı planlıyorum bütcem kısıtlı bu konuda siz değerli abilerimin deneyimlerinden ve tecrübelerinden faydalanmak istiyorum formdaki abilerimin tavsiyeleri üzerine boyunu 3.50 ye düşürdüm

Yorum yapabilmemiz için yaptığını söylediğin tasarım ve projesini buraya aktarsan iyi olur.
Tasarımını görmeden sana nasıl fikir yada öneride bulanabiliriz ?

Ayrıca bütcen kısıtlı ise ve çekme karavanı eli yüzü düzgün olarak imal etmek zor.Site içinde aratınız ve bu sevdadan vazgeçenlerin yazılarını okuyabilirsiniz.

Motor ve yürürü düzgün ikinci el minibüs yada panelvan al.Hatta peugeot J9 da olur (5-10 bin arası) içine de açılır kapanır yatak , portatif wc al ,seyyar lavobo mutfak tezgahı yaptır.Basitcede olsa karavanın olsun.Çekme karavan çekme sıkıntısından da kurtul.Karavan dönüşümü yaptırma herşey demonte olsun.

bahsettiğim yatak örneği linki:yatak linki

9529589039154

Yorum yapabilmemiz için yaptığını söylediğin tasarım ve projesini buraya aktarsan iyi olur.
Tasarımını görmeden sana nasıl fikir yada öneride bulanabiliriz ?

Ayrıca bütcen kısıtlı ise ve çekme karavanı eli yüzü düzgün olarak imal etmek zor.Site içinde aratınız ve bu sevdadan vazgeçenlerin yazılarını okuyabilirsiniz.

Motor ve yürürü düzgün ikinci el minibüs yada panelvan al.Hatta peugeot J9 da olur (5-10 bin arası) içine de açılır kapanır yatak , portatif wc al ,seyyar lavobo mutfak tezgahı yaptır.Basitcede olsa karavanın olsun.Çekme karavan çekme sıkıntısından da kurtul.Karavan dönüşümü yaptırma herşey demonte olsun.

bahsettiğim yatak örneği linki:yatak linki

Ekli dosyayı görüntüle 509745
Katiliyorum. Bende cok dusundum cekme karavan yapamayi ama ayni praya j9 aldim.

burada çekme karavan yapmak yerine j 9 satına almayı "aklın yolu" olarak tanımlamak bence kendi karavanını yapanlara ayıp olmuş...

kaldı ki çekme karavan tercihi başka , motokaravan tercihi başka...

burada çekme karavan yapmak yerine j 9 satına almayı "aklın yolu" olarak tanımlamak bence kendi karavanını yapanlara ayıp olmuş...

kaldı ki çekme karavan tercihi başka , motokaravan tercihi başka...

"aklın yolu bir demek"le çekme karavan yapanları akılsızlıkla mı suçladığımı ima ediyorsunuz?

Çekme karavan alıp kullanmak başka, çekme karavanı kendisi imal ederek kullanması başka.
J9 dan karavan yada demonte olabilen karavan haline dönüştürmek,çekme karavan imalat zorluğundan çok daha kolay olması için söylenmiş bir deyimdi.
Deyimin, başka yerlere çekilmesinin anlamı yoktu.

bu kadar terslenmenize de gerek yoktu :smiley:

"Çekme karavan alıp kullanmak başka, çekme karavanı kendisi imal ederek kullanması başka."

ben zaten çekme karavan almak ya da yapmak arasındaki farktan bahsetmedim ki...

tekrarlıyorum , çekme karavan yapmaktansa J 9 alırım düşüncesini bir başka karavanseverde de görünce "eee aklın yolu bir" diyerek çekme karavanını kendisi yapanlara bence ayıp ediyorsunuz.

Karavan işinde , bu zevk işinde , bu hayat tercihi işinde bazılarımız için daha zor olan , daha zor erişilebilir olan , daha eziyetli olan daha zevkli olabilir...

O yüzden "aklın yolu bir , çekme karavan yapmak yerine J 9 almak daha akıllıcadır" tarzında yaklaşmak yerine , "zorluklarından ötürü çekme karavanı kendim imal edeceğime J9 almak bana daha mantıklı geldi" deseniz bence daha şık olurdu.

yine de konuyu uzatmak niyetinde değilim , siz kendinize göre ifade şeklinizi doğru bulabilirsiniz ne denir ki ?

bu kadar terslenmenize de gerek yoktu :smiley:

Sanki başka kişiler akılsızlıkla suçlarmışsım gibi konuya giriş yaparsanız , oraya koyduğunuz ikoncan gibi gülümseme ile mi karşılamam gerekiyordu?

tekrarlıyorum , çekme karavan yapmaktansa J 9 alırım düşüncesini bir başka karavanseverde de görünce "eee aklın yolu bir" diyerek çekme karavanını kendisi yapanlara bence ayıp ediyorsunuz.

Yukarıda yazdığımı anlayamıyorsanız,anlamanız için caba sarf edemeyeceğim.

Karavan işinde , bu zevk işinde , bu hayat tercihi işinde bazılarımız için daha zor olan , daha zor erişilebilir olan , daha eziyetli olan daha zevkli olabilir...

İsteyen, istediğini yapar ..

yine de konuyu uzatmak niyetinde değilim , siz kendinize göre ifade şeklinizi doğru bulabilirsiniz ne denir ki ?
Bir şey demenize de gerek yoktu.sağlıcakla kalın.

Konusma sacma bir yere gitmis."aklın yolu bir" deyimi bu kadar degisik dusunulmemeli.kimsenin bir biri hakkinda kotu dusunmesine sitem etmesine gerek yok.kaldiki kültur seviyesi nin yuksek oldugunu düşündugum karavan gurubunda oyi niuetlerde bozulmamali.saygilar.

Ben konuyu yumusatmak adina gülümseme koyuyorum siz ona da tersleniyorsunuz , sanırım bugün solunuzdan kalktınız , bu kadar alıntı cevap , alıntı cevap yaptığınıza göre ... neyse sağlıcakla kalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,105
Kaydolan Son Üyemiz
kmete35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR