Çekme Karavan Yapıyorum "badi'k" Seyfettin Başkurt

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan airboat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 180
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,626
Ynt: Çekme Karavan Yapıyorum "badi'k" Seyfettin Başkurt

Sıkı iş çıkartıyosun hocam, ben orada olmalıymışım, adam bile yapardık.

Etiketler

Aka' Alıntı:
Sıkı iş çıkartıyosun hocam, ben orada olmalıymışım, adam bile yapardık.

Ya ben Bodrum'a ya sen Ankara'ya kamp kurmalıyız.

Not:220 volt olan buzdolabıma 2.el 12 volt Danfos ekovat bağlattım.
Hidrofor ve dolabı koruma amaçlı 10 amp sigorta yeterli mi,sigortayı akü çıkışına mı bağlamalıyım?

Bence ikisinide ayrı besle, danfros için bildiğim kadarıyla minimum 15A iyidir, hidrofor kaç amper ise 3 katını koy, olurda voltajın düşerse amper çekimleri artacaktır. Eğer dolap ve hidrofor birbirlerine çok yakınsalar, tek ana kabloyla o bölgeye git orada kablo üzeri fişli sigortalar ile dağıt derim.

badi'k üretimine; 5 mayıs 2013 pazar günü mesai yaparak yan panelleri kapatarak devam etmiştik..

13 mayıs öğleden sonra; en zor işlerden birisi olan ve 620cmx180 cm boyutlarında ki CTP kaplama için zemin
hazırlanması ile uğraş verdik.
14 Mayıs daki tüm mesaimizi çatı kaplanması işine harcadık.Bu gün zor bir işi başardık.
Tüm üst kaplamayı eksiz olarak koymayı çalışanlarımızla birlikte başardık.
Kendilerine teşekkür ederim.

Sırada;Kapı,camlar,mutfak dolap kapakları var.........

CIMG2523

CIMG2524

CIMG2525

CIMG2526

CIMG2527

badi'k in üretiminde son 12 gündür yoğun biçimde çalışıldı.
Mutfak dolap kapakları - genel istek üzerine- kırem renk içeri bakacak biçimde hazırlandı,menteşe ve kilitleri montajlandı.İçerde değişik bir atmosfer oluştu, iç bölüm aydınlığı devam etti.
Ranzaların baş bölüm üstüne; çıtalı açık raf yapıldı.

CIMG2611

CIMG2612

CIMG2615

CIMG2616

Ev inşaatında kabası %20 oranlı oluyor,tesisat, boya,iç donanım ise %70, en son yapılacak lamine parke vs
ye %5 kalıyor. Kalan %5 ise bitirilecek diğer işler.
badi'k de ise son aşama %10 luk son bölüm!
Köprüyü geçmeye az kaldı :D :smiley:

CIMG2617

CIMG2619

CIMG2620

CIMG2621

Çorbada biraz daha tuzum bulunsun diye -tuzlu tuzsuz farketmezim- katkıda bulunuyorum.
60lt lik kullanma suyu deposuna Jaklı sistem dolum ağzı yaptım.
Yarım parmak bahce sulama hortumu ekipmanlarını kullandım.Hortum ağzı çek valfli,hortum çeşmeye bağlandığında su gelmiyor.Çek valf kapalı tutuyor.Araç üzerinde bulunacak erkek rekora takıldığında su akmaya başlıyor.Depo dolduğunda jakı çıkarıyor ve çeşmeden suyu kapatıyorsunuz.
Bir nevi depo girişine kilitleme yapıyorsunuz.

Yerine montaj görseli bu gün yetişmedi.

CIMG2626

CIMG2627

CIMG2628

CIMG2629

Seyfettin Bey,
Babaannemin kullandığı tekerleme benzeri bir lafı vardı, böyle becerikli insanlar için, bulur buluşturur, yapar yakıştırır derdi, rahmetlim. Kemal Bey (Aka) ve siz birer bul-buluştur, yap-yakıştır önderlerisiniz...
Ellerinize sağlık, kolay gelsin...

Selamlar Hocam
Geride kalan 2 hafta içinde kalan %10 da bitmiştir inşallah.
Damat adayından önce görelim şu BADİK'i.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.