Çekme Karavanlar Için Kıṣ Hazırlığı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,071

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Yer
Almanya
Deprem nedeniyle soğuk ayları karavanda geçirmek isteyenlere yardımcı olmak için burada örnekler verebiliriz.

Avrupa’da kampinglerde duran çekme karavanlarını kıṣın hafta sonlarında veya ara sıra kullananlar çoktur.

Karlı, yağmurlu, soğuk havalarda zamanın büyük bir kısmı karavan içinde geçirildiği için daha fazla yere ihtiyaç olur.

Böyle durumda kalınacak yeri geniṣletmenin en kolay çözümü karavanın önüne bir kıṣ çadırı koymak olur.

Kıṣ aylarında yer soğuk olduğu için çadırın tabanına ne yapılabileceğini aṣağıdaki videoda görmek mümkün.

Annaheim Schreinerei GmbH, Burgdorf (CH) - HOLZ Sockel Vorzeltboden + Video

Çekme Karavan Için Çadır Seçimi

Yıllarca karavanımın önünde bir çadır kullandım. En kullanıṣlı olanı tünel ṣeklindeki çadırlardı.

Çadır seçerken dikkat edilecek önemli bir nokta (kıṣ aylarında) kar yağan yerlerde çadırın çok büyük olmaması.

Aṣağıdaki linkte çok sayıda çadır var.

wintervorzelte für wohnwagen - Google'da Ara

Deprem nedeniyle soğuk ayları karavanda geçirmek isteyenlere yardımcı olmak için burada örnekler verebiliriz.

Avrupa’da kampinglerde duran çekme karavanlarını kıṣın hafta sonlarında veya ara sıra kullananlar çoktur.

Karlı, yağmurlu, soğuk havalarda zamanın büyük bir kısmı karavan içinde geçirildiği için daha fazla yere ihtiyaç olur.

Böyle durumda kalınacak yeri geniṣletmenin en kolay çözümü karavanın önüne bir kıṣ çadırı koymak olur.

Kıṣ aylarında yer soğuk olduğu için çadırın tabanına ne yapılabileceğini aṣağıdaki videoda görmek mümkün.

Annaheim Schreinerei GmbH, Burgdorf (CH) - HOLZ Sockel Vorzeltboden + Video
Bu tarz bir döşeme, hareketli yaşamlar için pratik değil diye düşünüyorum. Anca uzun süre sabit kalınacaksa, değer.
Neredeyse, evin arka bahçesine yapılabilecek bir sundurma döşemesi kadar esaslı. Kur-kaldır için, yani karavan yaşamı için çok ağır iş.
Ancak diğer iletideki çadırlar çok hoş. Keşke uygun fiyatlarla Türkiye'de de bu kadar çok çeşit bulma imkanı olsa.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu tarz bir döşeme, hareketli yaşamlar için pratik değil diye düşünüyorum. Anca uzun süre sabit kalınacaksa, değer.
Neredeyse, evin arka bahçesine yapılabilecek bir sundurma döşemesi kadar esaslı. Kur-kaldır için, yani karavan yaşamı için çok ağır iş.
Ancak diğer iletideki çadırlar çok hoş. Keşke uygun fiyatlarla Türkiye'de de bu kadar çok çeşit bulma imkanı olsa.

Haklısınız, bir marangozun ürettiği bu çadır tabanı uzun ömürlü ve pahalı bir çözüm.

Aaṣağıdaki çözümler daha pratik. Resimde gördüklerimizden beton, toprak veya çimenli bir tabana uyanı seçerek çadırın tabanına döṣemek mümkün.

Terrassenplatten und Balkonplatten direkt vom Hersteller » WARCO

Üzerinede, tente altında kullandığımız bir yer halısını (plastik) serebiliriz. Ben benzerini yaz aylarında yıllardır kullanıyorum.Link: https://ogy.de/umcr

Türkiye’deki ṣartlara göre baṣka çözümlerde tabii ki münkün.

Evet. Sanırım bunları atık otomobil lastiklerinden üretiyorlar. Çocuk bahçelerinde ve yürüyüş yollarında kullanımını gördüm. Hem yumuşaklık hem de sıcaklık sağlıyor. Güzel bir ürün.

Benzerleri balık tuttuğum kayığın tabanında var. Soğuk havalarda faydasını görüyorum.

3

Çadır veya tentenin tabanında kullanılan yer halısı çeṣitlerini aṣağıdaki linkte görmek mümkün. Resmin sağ tarafında 43 Bilder yazan yerlere tıkayarak resimleri büyütmek ve halı çeṣitleri hakkında detaylı bilgiler görmek mümkün. Almancası olmayanlar Google tercümesinden faydalanabilir.

Böyle bir yer halısı her ṣeyden önce karavanın temiz tutulmasında yardımcı olur.

Acht Teppich-Modelle im Test: Das bringen Vorzelt-Teppiche

Ben karavanıma ayakkabı ile giriyorum. Doğal olarak böyle bir halıya ihtiyaç duymuyorum. Karavanın içini belli aralıklarla süpürüp siliyorum. Karavanda uzun süre duracaksam dış ortama da çıkabildiğim karavan terliklerimi kullanıyorum. Sevgiler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri