Cj 6 elektrik tesisati

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emre74 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,014

emre74

Kamp I
Merhaba arkadaşlar
Cj 6 için elinde hazır çıkma tesisat olan varmı? Yada tesisatı sıfırdan oto elektrikcisine mi cektireyim?. Hangisi neye mal olur. Elimde kablo namına hicbisey yok. :smiley:

HTC Desire X dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

Ynt: Cj 6 elektrik tesisati

Bartindayim ortalama neye mal olur acaba sıfırdan çektirmek.malzeme ve ustalık ayrı ayrı ne kadar isterler

Ynt: Cj 6 Elektrik Tesisati

amazon.com da hazır cj6 orijinal tesisat mevcut oradan bakabilirsin.
yada benim gibi bir delilik yapıp plc bilgisayar üzerine tesisat döşetebilirsin. orjinalinin 3 katına mal olur.

kolay gelsin
tesisat deyip geçme. en iyisini yap

nboya' Alıntı:
amazon.com da hazır cj6 orijinal tesisat mevcut oradan bakabilirsin.
yada benim gibi bir delilik yapıp plc bilgisayar üzerine tesisat döşetebilirsin. orjinalinin 3 katına mal olur.

kolay gelsin
tesisat deyip geçme. en iyisini yap
Sizin bu plc li tesisatınızıda hep merak ettim. Satış ilanlarınızada yazmıştınız hep. Plc ile neyi kumanda esiyordu? ( eskiden plc destekli elektrik panoları yapıyordum o nedenle merak ettim)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ercan bey selamlar,
kayseriye yolunuz düşerse misafirim olun inceleyebilirsiniz,
fonksiyonel direksiyon var, sinyaller otomatik sönüyor, araçta start stop var, alarm var , patlayan bir lambada uyarı var , merakli ve işini seven meraklı bir elektronikçinin keyif alarak yaptığı bir çalışma.
saygılar

Bilginiz için teşekkür ederim. Ben elektronik sistem düşünmüyorum. Sadece sıfırdan oto elektrikcisine tesisat cektirirsem neye mal olur merak ediyorum.

Ben CJ7'nin elektrik tesisatını kendim değiştirdim. Acelem olmadığı için işi zamana yaydım. Tamamı dört ayda bitti. Elektrik şemasına sadık kalarak orijinal kablo kalınlığı ve rengini kullandım. Özellikle yanmaz (alevlenmez ama eriyen türde) ve oksitlenmez kalaylı bakır marine tip kablo kullandım. Tekne - yat malzemesi satan sitelerde 1, 2, 3, 4 ve 6 mm2 kesitli 8 ayrı renk kablo bulunabiliyor. Tüm bağlantılarda bakır soketler, kablo gruplarında ve bağlantı noktalarında ısı ile daralan makaron kullandım.

Motor bölümünde fazla sorun çıkmadı ama ön panel arkasında yenisi çekilmiş, eskisi de uçları boşta olarak yerinde bırakılmış kablolar yüzünden çok zaman harcadım. Tüm tesisatı söküp sıfırdan çekmediğime pişman oldum. Önce komple tesisat seti (Jeep CJ 76-86 Wiring Harness) almaya niyetlendim. Ebay'de en ucuza bulduğum set kargo dahil 750 USD civarındaydı.

Kablo, röle, fiş, fiş kılıfı, sigorta vs. malzemeler yaklaşık 300 TL (90 lirası akü, marş motoru, şase ve topraklama kablosu) tuttu. Her zaman kullanabileceğim wire stripper, wire crimper vs. gibi el aletleri rakama dahil değil.

Elektrik tesisatı riskli bir iş orijinal fabrikasyon çıkma tesisat bulursanız ona yönelin derim sıfırdan çektirmek isterseniz ayrı tabi.Ben fabrikasyondan yana olurdum İlkan Tek kullanıcısında çıkma fabrikasyon mevcuttu en son hatırladığım kadarıyla ama diğer tar ulus başkan dayı rauf usta gibi yerlerden temin edebilirsiniz.Yeni tesisat çekerseniz eskinin üstüne yüzlerce kablo ekleyerek çektirmemeye özen gösterin derim iyi forumlar :smiley:

Değerli bilgilerinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Benim fikrim sıfırdan tesisat çekmek. Sema için teşekkürler.

emre74' Alıntı:
Değerli bilgilerinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Benim fikrim sıfırdan tesisat çekmek. Sema için teşekkürler.

En ideali tamir kitapçığında cj haynes repair manual da devreler vardır usta ona göre çekerse çok daha rahat edersiniz.
Et kalınlıkları renkler vs dahil :smiley:
Kolay gelsin iyi çalışmalar :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri