Dacia neden "0 faiz" kampanyası yapmıyor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rominalus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,223

rominalus

Ana Kamp
Arkadaşlar, biliyorum "0 faiz" kampanyalarının genelde sadece adı "0 faiz" oluyor (liste fiyatı şartı, dosya masrafı vb. derken aynı hesaba geliyor) ancak yine de belli bir peşinata sahip kişiler için cazip olabiliyor..Örneğin Renault şu anda uyguluyor ve gayet cazip görünüyor.. Dacia bu aralar böyle bir kampanya yapar mı sizce?

Etiketler
Ynt: Dacia neden "0 faiz" kampanyası yapmıyor?

Merhaba,firmalar eldeki stoklar sistigi ve satislar azaldigi yani dustugu zaman kampanya yapar.
Eger ithal ettikleri yada urettikleri mallar yeterince satiliyor ve modeller de eskimemisse yapmaz.
Istediginiz araclarda eldeki stok ile talep arasinda denge varsa,satis problemi yoksa beklemeyin.
Yada en dogrusu yetkili bir bayiye once ilgilendiginiz araci,bir baskasina kampanyayi sorun.
Nacizane fikrimdir.Her zaman piyasa kosullari ile ekonomi derslerinde ogretilenler tutmuyor.
Bizlerin disardan bildiklerimiz ile bilmediklerimiz cok farkli olabiliyor.Vergi dilimi degisiyor.
Distrubitor degisecek oluyor,model,kasa yada motor degistirecek oluyorlar vs vs vs.

Doğru özellikle üretim ve satış arasındaki denge önemli gibi gözüküyor. Öncelikle araç satışlarının genel olarak düştüğü bir gerçek..Ama "Dacia Duster satışından memnun, o yüzden kampanya yapmıyor" demek biraz düz bir mantık olmaz mı? Çünkü Linea uzun bir süre sınıfının en çok satılan aracıydı (belki hala öyledir) ancak Fiat, Linea için sıfır faiz kampanyası yapıyor; aynı şekilde Renault şu anda Clio/Symbol için yapıyor.. Öyleyse kendi sınıfının en çok satılan aracı olarak Dacia, Duster'ı (geçtiğimiz bir kaç ay öyleydi yanlış hatırlamıyorsam) neden daha fazla üretip daha cazip kampanyalarla daha fazla satmayı hedeflemiyor? Sanırım doğru soru bu..

Duster'ın TR satışlarında son 3 aydır %25-30 arası bi düşüş var. Eğer 2013 e kadar bu şekilde devam ederse, uygun fiyatlı da olsa, insanlar yetersiz donanımlı bir SUV tercih etmiyolar izlenimi doğucak. Yani Duster'ın TR için de geliştirilmesi ihtiyacı ortaya çıkıcak.

Renault Motors, da bu talep azalmasını tam tersi yöne çevirmek için de büyük bir ihtimalle Duster TR lerin en azından konsol değişimini gerçekleştirir diye düşünüyorum.

keşke mayıs ayında değilde şimdi alsaydım sımdı bırde EDITOSIN dıye bı paket getırmısler ve suan 90 bg 4 aırbag klıma full 4#2 metalık renk anahtar teslım 42 bın tl ben 43.5 almıstım su ana fıyatlar assagıda bence dahada ınecegını sanmıyorum

youngsun' Alıntı:
Duster'ın TR satışlarında son 3 aydır %25-30 arası bi düşüş var. Eğer 2013 e kadar bu şekilde devam ederse, uygun fiyatlı da olsa, insanlar yetersiz donanımlı bir SUV tercih etmiyolar izlenimi doğucak. Yani Duster'ın TR için de geliştirilmesi ihtiyacı ortaya çıkıcak.

Renault Motors, da bu talep azalmasını tam tersi yöne çevirmek için de büyük bir ihtimalle Duster TR lerin en azından konsol değişimini gerçekleştirir diye düşünüyorum.

"En azından" çok yerinde bir ifade..

Sayın xvet, bahsettiğiniz 42 bin tl olan duster ' a look paket, deri direksiyon deri vites ve trafik sigortası dahil mi? ve hangi bayi de satılıyor? cevap verirseniz çok memnun olurum. Saygılar...

karta1' Alıntı:
Sayın xvet, bahsettiğiniz 42 bin tl olan duster ' a look paket, deri direksiyon deri vites ve trafik sigortası dahil mi? ve hangi bayi de satılıyor? cevap verirseniz çok memnun olurum. Saygılar...
sahibinden.com da duster ılanlarına bakın orda var ve gebzede asf otomotiv var ciddi alıcı olduğunuzu anlarlarsa bu fıyatı verıyorlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR