Dalgıç Pompa / Hidrofor Karşılaştırması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Doğrucu Davut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,310
.
İnanın su pompası en az kafa yorduğum bir konu. Senelik 2-3 ay kullanımı ile 10 senedir bir kere olsun bile sorun çıkarmayan bir aleti unutmak gayet normal olmalı ?😊
Yine de seçiminizin depolar arası su aktarımı için yeterli olacağına eminim. Tam boş deponuz için bile 2,5 dakika, bence kabul edilebilir bir hız.

Son düzenleme:

Etiketler

.
Evet yeterli olur. Zaten duş ve mutfak amaçlı üretilmekteler. Benim dış duş da böyle bir pompaya bağlı.

Yeri gelmişken yazayım. Ben dış duş kurumunu zahmetli bulduğumdan senelerdir “Pet Kulübü”ne üyeyim. 😊
Üstelik duş hortumunun bağlantıdaki lastik contaları bazen yetersiz kaldığı gibi sıklıkla yenilemek de gerekiyor. Aç-kapa ve bir yere konumlandırmak da sorunlu.
Pet şişe için sadece delikli kapak taşımak yeterli oluyor. 😉

Marka panelvan üreticileri dalgıç pompayı minimalist değil, standart çözüm olarak görmekte. Ben onların müritlerindenimdir.. 😊

Son düzenleme:

Evet yeterli olur.
O zaman linkini bıraktığım ürünü alıyorum.

Pet şişe için sadece delikli kapak taşımak yeterli oluyor. 😉
Kesinlikle bu sene bu sisteme geçiyorum.. Geçen sene 5 psi hidrofor ile her ne kadar kontrolü bende olsada anlamsız su harcadık..
Marka panelvan üreticileri dalgıç pompayı minimalist değil, standart çözüm olarak görmekte. Ben onların müritlerindenimdir.. 😊
Bende sizin müritinizim :smiley: Benim için kamp ve karavancılıkta öncü Avrupadır ve bu bilgiyi bana aktarabilendir.

Son düzenleme:

Ürünü 2.el ama sıfır kullanılmamış olarak buldum. Gerçekten dış duş ve mutfak için hidrofor gürültülü, yer kaplayan gereksiz bir ürünmüş.. 0.5 bar kesinlikle yeterli. Teşekkürler @Doğrucu Davut

TempImageTMGm5C

Son düzenleme:

Dalgıç pompanın tek dezavantajı ayrıca aç kapa yapmak değil mi? Hidrofor bunu otomatik yapıyor.

Eh o kadarı kadı kızında da var. 😋
Bende musluk hep açık, kumanda elektrik düğmesinde.
Onu çeşitli şekillerde konumlandırmak ise fantezinize kalmış.
Ayrıca hidrofordan suyun akması için de musluğun açılması lazım değil miydi ? 😉
Yani durum aslında berabere olmalı..😋

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR