Defender 110 Fren Ve Debriyaj Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tahaozak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,119

tahaozak

Hazineler harabelerde gizlidir..
Yer
Trabzon
Merhaba arkadaşalar bu konuyu açmadan önce sitede araştırdım bulamadım. 89 düz dizel defender 110 sahibiyim aracımın fren ve debriyaj pedalı çok sert. Birkaç ustaya gösterdim bu aracın frenlerinin ve debriyajının böyle olduğunu yapılacak birşeyin olmadığını söylediler. Ustalarında dediği gibi yapılacak birşey yok mudur? Varsa ne yapabilirim ?

Etiketler
Ynt: Defender 110 Fren Ve Debriyaj Problemi

Debriyaj sertliği genel bir problem..Bende de 88 Düz Dizel var ve birazcık sert bir debrijaya sahibim..Sitemizin üstadları bunun için Debriyaj Alt Merkezine bir baktırmamı ve Fredo marka merkez almamı tavsiye etmişlerdi ...Kayalar OTO da satılıyormuş..

Saygılar

Cenk

sanırım bu problemin doğrudan motor cinsiyle ilgisi yok ... ( benimki 300 Tdi ) serviste nasıl hallederiz diye birden fazla kere baktırdık ... daha genis çaplı debriyaj merkezi tipi varmış eğer mevcut küçük tip ise değiştirelim diye ama benimki zaten büyük tip imiş... ve buna rağmen halen çok sert ..
geçen yıl fransız bir Turist aracını (300 Tdi motorlu ) aynı serviste görmüştüm ve sorunlu olduğumdan o aracın debriyajını denedim .. resmen pamuk gibiydi yani binek otomobiller gibi .. servise sorduğumda " o yeni tip deyip geçiştirdiler " bence sorunu çözmek mümkünde ... kiminle ve nasıl sorusu maalesef hala ortada ....

tahaozak' Alıntı:
tavsiyeleri yerine getiremedin sanırım.

Eski bi Amerikan Futbolu Oyuncusu olmanın faydaları sanırım ;D ;D ;D Sert Debriyaj beni çok rahatsız etmediği için çözümü daha öncelikli olan şeylere yöneldim..Frenden yana zaten problemim hiç olmadı..Benim önceliğim Elektrik tesisatını hallettikten sonra Vinç Tamponu , G4 Roof Rack , Bagaj kısmının kafesleri , BFG Lastikler gibi Expedition Aksesuarlarına eğilmek...

Saygılar

Cenk

Off_Road' Alıntı:
geçen yıl fransız bir Turist aracını (300 Tdi motorlu ) aynı serviste görmüştüm ve sorunlu olduğumdan o aracın debriyajını denedim .. resmen pamuk gibiydi yani binek otomobiller gibi ..

bende rn 380 şanzmanlı bir defender sürdüm o da pamuk gibiydi. Bu konuda bilği cahili biri olarak şanzımandan da olabileceğini düşündüm.

2 si dizel düz defender sürdüm benim benzinliyle aynı sertlikte debriyajları vardı. bende ayakta solak olduğum için rahatım ama daha yumuşak olsa hayır demezdim. :smiley: 15 gün önce istanbulda iken ranger rover 3,5 modellerin debriyajından komple takılınca yumuşadığını söylemişti bir arkadaşım. istanbulda olanlar araştırırsa bizde öğreniriz maliyetini ;)

bora1071' Alıntı:
2 si dizel düz defender sürdüm benim benzinliyle aynı sertlikte debriyajları vardı. bende ayakta solak olduğum için rahatım ama daha yumuşak olsa hayır demezdim. :smiley: 15 gün önce istanbulda iken ranger rover 3,5 modellerin debriyajından komple takılınca yumuşadığını söylemişti bir arkadaşım. istanbulda olanlar araştırırsa bizde öğreniriz maliyetini ;)
Bende Solağım ( ;D ) ama yinede sehir içi sıkça dur kalklar olduğunda rahatsız edebiliyor ... bu arada madem sizde solaksınız niye sol kol dışarıda ...
benim ancak sağ kol boşta kalıyor oda orta konsolda.. :smiley:

Off_Road' Alıntı:
Bende Solağım ( ;D ) ama yinede sehir içi sıkça dur kalklar olduğunda rahatsız edebiliyor ... bu arada madem sizde solaksınız niye sol kol dışarıda ...
benim ancak sağ kol boşta kalıyor oda orta konsolda.. :smiley:

ben dediğim gibi sol bacağım daha kuvvetlidir. taekvandoda ve thaibox yaptığın dönemlerde işime yaramıştır ;D ayrıca halı saha maçlarındaki uzaktan şutlarda :smiley: sol kol bilirsinizki cam açıkken dışarı doğru gidiyor malum direksiyon hidrolik değil ve mesafe az camla :p

bora1071' Alıntı:
ben dediğim gibi sol bacağım daha kuvvetlidir. taekvandoda ve thaibox yaptığın dönemlerde işime yaramıştır ;D ayrıca halı saha maçlarındaki uzaktan şutlarda :smiley: sol kol bilirsinizki cam açıkken dışarı doğru gidiyor malum direksiyon hidrolik değil ve mesafe az camla :p

direksiyonda hidrolik değil sizin araba fitness salonunu aratmaz :smiley:)

tahaozak' Alıntı:
direksiyonda hidrolik değil sizin araba fitness salonunu aratmaz :smiley:)

aynen birde şanzımandan arka solda oturana ve bana doğru bir sıcak hava dalgası geliyor ayrıca düşünün birde mersin'in sıcağını ;D görenler diyorki bora zayıflamışsın veya body salonuna mı gitmeye başladın tarzı sorular gelmeye başladı :D yinede iyi anlaşıyoruz sonuçta 1,5 ay öncesine kadar hard enduro tarzı bir motorsikletim vardı. (1998 ktm 640 adventure) bu ondan sonra çoçuk oyucağı gibi yani :eek:

Böyle bir sıkıntı olduğunu bilmiyorudm def'in , direksiyonu nasıl çevirirm derken bir de bu :-\

Bu arada def'lerde otomatik şanzıman olan yok mu ben mi denkgelmedim?

lns' Alıntı:
Böyle bir sıkıntı olduğunu bilmiyorudm def'in , direksiyonu nasıl çevirirm derken bir de bu :-\

Bu arada def'lerde otomatik şanzıman olan yok mu ben mi denkgelmedim?

bunlar sıkıntı sayılmaz önemli olan defender sevgisi :smiley: ve arazide doğada olmak. çok konfor ve elektrik çok sorun demektir ;)

bora1071' Alıntı:
bunlar sıkıntı sayılmaz önemli olan defender sevgisi :smiley: ve arazide doğada olmak. çok konfor ve elektrik çok sorun demektir ;)

katılıyorum pedallar beton gibi de olsa bütün haftanın stresini defender arazide alıp götürüyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri