defender 2.5 disel'e 300tdi konulması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arkhem1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,886

arkhem1

Ana Kamp
Yer
Antalya-Alanya
1992 düz diesel defender e defender 300 tdi motor koymayı düşünüyorum araçın şasesinde şanzımanda veya başka bir yerinde değişiklik yapmak gerekiyormu maliyeti ne olur tavsiye edermisiniz. tercübesi olan arkadaşların fikirlerini ve görüşlerini bekliyorum

Etiketler
Ynt: defender 2.5 disel'e 300tdi konulması

Yakıt türü ve silindir sayısı değişmediği sürece fatura ve proje ile resmi olabiliyor. Peki 2.5 dizel e uyabilen TDI üst kapak takılamaz mı? Yani düz dizeli tdi ye çeviremezmiyiz. Pistonlar filan kaldırabilir mi?

İyi akşamlar, defender'ın bazı 2,5 düz dizel motorlarında turbo'nun bağlanabileceği bağlantı noktaları ve turbo için yağlama kanalları kapalı şekilde bulunmakta. Eğer motorunuz bunlardan biri ise uygun bir turboyu motor üzerine monte edebilirsiniz.

forumdaki tercübeli arkadaşların verdiği bilgilere göre düz diesel motora turbo takıllabiliyormuş ama randımanlı olmadıgı ve boşa masraf yapılmış olacagı sonucuna vardım

arkhem1' Alıntı:
forumdaki tercübeli arkadaşların verdiği bilgilere göre düz diesel motora turbo takıllabiliyormuş ama randımanlı olmadıgı ve boşa masraf yapılmış olacagı sonucuna vardım

Evet bende arastırmıstım daha once 100 hp cıvarında en fazla guc uretımı oluyormus ama yakıtın arttıgı ve verımsız bır ortamın dogdugunu bende duymustum...

Volant muhafaza ,pirizdirek,radyatör davlumbazı , motor kulakları , değişiyor

jeep' Alıntı:
Peki 2.5 dizel e uyabilen TDI üst kapak takılamaz mı? Yani düz dizeli tdi ye çeviremezmiyiz. Pistonlar filan kaldırabilir mi?
Düz motora turbo uygulaması oldugunu duydum ama randıman vereceğini zannetmiyorum
bununla beraberinde çelik piston ve eksantirik milininde değişmesi gerekir yoksa sadece turbo iş yapmaz
edilecek masrafada değmez diye düşünüyorum
Düz dizel ile 2,5 benzinli motor blokları aynıdır benzini dizele dizeli benzinliye çevirmek mümkün
ancak diğer 200-300tdi dizellerin kapakları düz dizel biloğa olmaz

yunus bager' Alıntı:
Düz motora turbo uygulaması oldugunu duydum ama randıman vereceğini zannetmiyorum
bununla beraberinde çelik piston ve eksantirik milininde değişmesi gerekir yoksa sadece turbo iş yapmaz
edilecek masrafada değmez diye düşünüyorum
Düz dizel ile 2,5 benzinli motor blokları aynıdır benzini dizele dizeli benzinliye çevirmek mümkün
ancak diğer 200-300tdi dizellerin kapakları düz dizel biloğa olmaz

Yunus Bey ;

Farzedelim benzinliden dizele geçtik..Peki ya TUV buna ne diyor ? Bir sıkıntı oluyor mu ? Sonuçta motor numarası aynı ..Ya performansı ? Birebir aynı randımanı alabiliyormuyuz ?

Saygılarımla

Cenk

yunus bey puma motor koymak içinde neredeyse aynı işlemleri yapıyoruz gibi geldi sizce hangisinin yapılması puma mı 300tdi mi koymanın tadilat işlemleri daha az ve maliyet saglamlık olarak hangisi daha iyi olur

arkhem1' Alıntı:
yunus bey puma motor koymak içinde neredeyse aynı işlemleri yapıyoruz gibi geldi sizce hangisinin yapılması puma mı 300tdi mi koymanın tadilat işlemleri daha az ve maliyet saglamlık olarak hangisi daha iyi olur
2 motordada aynı tadilat gerekiyor hatta 2 motordada şanzıman 6 ileri olursa çok daha iyi olur

yunus bey 6 ileri şanzıman olarak ne koyabiliriz benim araç 1992 düz diesel 5 ileri şanzıman 300tdi kaç vites bilmiyorum benim sizden ricam ben aracımın şaşesinden başlayarak elden geçirme düşüncesindeyim sizin bilgi ve tercübelerinize oldukça güveniyorum siz aracınızda komple bir bakım yapmak ve daha seri bir motor koymak istemiş olsaydınız nereden başlardınız neler yapardınız sırayla ve ayrıntılı olarak yazarmısınız tavsileriniz ne olur şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim

arkhem1' Alıntı:
yunus bey 6 ileri şanzıman olarak ne koyabiliriz benim araç 1992 düz diesel 5 ileri şanzıman 300tdi kaç vites bilmiyorum benim sizden ricam ben aracımın şaşesinden başlayarak elden geçirme düşüncesindeyim sizin bilgi ve tercübelerinize oldukça güveniyorum siz aracınızda komple bir bakım yapmak ve daha seri bir motor koymak istemiş olsaydınız nereden başlardınız neler yapardınız sırayla ve ayrıntılı olarak yazarmısınız tavsileriniz ne olur şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Bence ilk olarak işe şaseden kaportadan ve yürüyen aksamdan başlayın. Parayı ilk etapta bunlara harcayın, üzerindeki motor zaten rahat yürütüyor arabayı...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.