Denenmiş Alışveriş Siteleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan reha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,411

reha

Zirve
Yer
Istanbul
Web
www.rehayurdakul.com
Arkadaslar,
malum internette pekçok site var ve hepsinin adeti/masrafı ve yaklaşımları farklı. Bu nedenle, başkaca bir başlıkta AARON üyemizin önerisi üzerine (bence çok yerinde) bu başlığı açıyorum. Lütfen, alışveriş yaptığınız siteler ile ilgili deneyimlerimizi paylaşabilir miyiz?

Etiketler
Ynt: Denenmiş Alışveriş Siteleri

Selamlar
ilk ben başlatayım dedim.. benim deneyim ve düşüncelerim aşağıda..

www.robit.com.tr
KATEGORİ: hobi elektronigi için ..
Ne satar? : Bu site hobi elektronigi (özellikle arduino ve benzeri mikroişlemci ve ölçüm) için hem de türkçe
Fiyatlar: fiyatları çok makul
Hızı: inanılmaz hızlılar.. Siparişin aynı günü kargo ediyorlar ve ertesi gün eliniz de ;-)
Kullanımı: kullanımı kolay ve ciddi bilgi barındıram bir site..register olmak gerekiyor
Deneyim: Bugüne kadar çok alışveriş yaptım,hiçbir problem ile karşılaşmadım.
Benim fikrim: Ülkemizdeki Hobi elektronigi için en makul site bence

www.dealextreme.com
KATEGORİ: Ivır - zıvır sitesi
Ne satar? : Bu site "incik boncuk" almak için nefis bir site. Ayrıca, pekçok üründe "kargo" parası alınmıyor. Tam bir "eğlence" sitesi. nerdeyse ciklet bile var ;-)
Fiyatlar: hakikaten çok ama çok ucuz.. ama ıvır/zıvır
Hızı: Ücretsiz posta olduğu için 1-2 hafta alabiliyor.. Aceleniz olmamasını öneririm
Kullanımı: oldukça kolay bir site. register olmak gerekiyor
Deneyim: Bugüne kadar çok alışveriş yaptım, henüz hiçbir problem ile karşılaşmadım. Ancak, ürünleri kargolamaları birkaç gün alabiliyor
Benim fikrim: ufak meblağlı ve günlük ihtiyaçlarınızı karşılamak için bence en iyi site

www.aliexpress.com
KATEGORİ: perakende teknik ürünler
Ne satar? : Bu site daha çok "alet/evevat ve parça" almak için Üreticilerin biraraya geldiği site. "outlet" gibi bir site
Fiyatlar: hakikaten ucuz.. zira, üreticilerden alıyorsunuz
Hızı: Üreticinin hızına bağlı .. ama çok dert çıkmadı bugüne kadar..
Kullanımı: kolayca bir site ama ürün bulmak kolay olmayabiliyor.. register olmak gerekiyor
Deneyim: Bugüne kadar çok alışveriş yaptım, henüz hiçbir problem ile karşılaşmadım.
Benim fikrim: ufak/tefek imalat ve tamirat türü işler yapacaksanız iyi bence.

www.alibaba.com
KATEGORİ: toptan teknik ürünler
Ne satar? : Bu site daha çok "alet/evevat ve parça" almak için Üreticilerin biraraya geldiği site. ama TOPTANCI Hali gibi.. imalatçılara yönelik
Fiyatlar: hakikaten ucuz.. zira, üreticilerden alıyorsunuz ama "miktarlı" alışverişler için daha çok
Hızı: Üreticinin hızına bağlı .. ama çok dert çıkmadı bugüne kadar.. ve ste sahibi "alibaba" tarafından satıcılar izleniyor. eBay'in "uzakdoğu toptancısı"
Kullanımı: kolayca bir site ama ürün bulmak hiç kolay olmuyor ve hatta alternatifler arasından seçmek ve fiyat almak dert.. register olmak gerekiyor
Deneyim: Bugüne kadar çok alışveriş yaptım, henüz hiçbir problem ile karşılaşmadım. Birşey almak için enerji harcıyorsunuz ama bence "değer"
Benim fikrim: imalat veya toptan türü işler yapacaksanız iyi bence. Zira, üreticinin ta kendisi ile çalışıyorsunuz

www.bhphotovideo.com
KATEGORİ: fotografçılık ağırlıklı
Ne satar? : Bu site daha çok "kamera ve ilintili ürünler" almak için Üreticilerin biraraya geldiği site.
Fiyatlar: hakikaten ucuz.. zaten fotoğrafçıların KABE lerinden biridir. Digeri de adorama.com .. ancak kargo fiyatlarına dikkat
Hızı: çok hızlıdırlar. Ancak, otel'lere GÖNDERMİYORLAR artık..
Kullanımı: oldukça kolay kullanımlı , ciddi bir site.. register olmak gerekiyor
Deneyim: Bugüne kadar çok alışveriş yaptım, henüz hiçbir problem ile karşılaşmadım.
Benim fikrim: Eğer amerikadan gelecek bir tanıdığınız var ise, onun adresine gönderilmesi ile kullanılabilir. Çok ciddi bir site

www.adorama.com
KATEGORİ: fotografçılık ağırlıklı
Ne satar? : Bu site daha çok "kamera ve ilintili ürünler" almak için Üreticilerin biraraya geldiği site.
Fiyatlar: hakikaten ucuz.. zaten fotoğrafçıların KABE lerinden biridir. Digeri de www.bhphotovideo.com. ancak kargo fiyatlarına dikkat
Hızı: çok hızlıdırlar. Ancak, otel'lere GÖNDERMİYORLAR artık..
Kullanımı: oldukça kolay kullanımlı , ciddi bir site.. register olmak gerekiyor
Benim fikrim: Eğer amerikadan gelecek bir tanıdığınız var ise, onun adresine gönderilmesi ile kullanılabilir. Çok ciddi bir site

www.digikey.com
KATEGORİ: elektronik parça (entegre vs.
Ne satar? : Bu site elektronik parçanın "yok yok" sitesi.. hem toptan hem de perakende
Fiyatlar: ürünler ucuz ama alacağınız miktara göre fiyat değişiyor. Bu site elektronikçilerin KABE lerinden biridir. Digeri de www.mouser.com. ancak 75USD kargo ücreti var.. DİKKAT!
Hızı: oldukça hızlı yolluyorlar.. 75USD kargo ücretini de verince "jet gibi" elinizde oluyor
Kullanımı: aradığınız parçayı çok kolay bulamayabilirsiniz ama ciddi bir site.. register olmak gerekiyor
Benim fikrim: Bulamadığınız en allengirli parçalar burada bulunuyor.

www.mouser.com
KATEGORİ: elektronik parça (entegre vs.
Ne satar? : Bu site elektronik parçanın "yok yok" sitesi.. hem toptan hem de perakende
Fiyatlar: ürünler ucuz ama alacağınız miktara göre fiyat değişiyor. Bu site elektronikçilerin KABE lerinden biridir. Digeri de www.digikey.com. ancak 75USD civarında kargo ücreti var.. DİKKAT!
Hızı: oldukça hızlı yolluyorlar.. cidd kargo ücretini de verince "jet gibi" elinizde oluyor
Kullanımı: aradığınız parçayı çok kolay bulamayabilirsiniz ama ciddi bir site.. register olmak gerekiyor
Benim fikrim: Bulamadığınız en allengirli parçalar burada bulunuyor.

www.sparkfun.com
KATEGORİ: hobi elektronigi
Ne satar? : Bu site hobi elektronigi (özellikle arduino ve benzeri mikroişlemci ve ölçüm)
Fiyatlar: çeşit oldukça bol ve fiyatları da makul
Hızı: oldukça hızlı yolluyorlar.. sanırım 1 hafta içind egeliyor
Kullanımı: kullanımı kolay ve ciddi bilgi barındıram bir site..reister olmak gerekiyor
Benim fikrim: Hobi elektronigi için en makul site

Reha Bey merhaba,

Çalışmanız için çok teşekkürler, gayet güzel olmuş

Ufak bir uyarıda bulunmak isterim
Alibaba.com'daki satıcılardan birinden 1 kez kazık yedik
Pakistanlılara dikkat etmek lazım sahtekar çıkabiliyorlar

Saygılarımla,

Selamlar,
bilgi için çok teşekkürler.. sizin için mahsuru yok ise nasıl bir durumla karşılaştığınızı paylaşmanız mümkün müdür? yada uygun bulursanız PM atabilir misiniz? iyi günler dilerim, reha

Mahsuru yok tabi, kısaca anlatayım;
Alibaba.com'dan bir firma bulduk ürünleri güzel görünüyordu...
Numune istedik gönderdiler devamı için anlaştık
%50 peşin %50 teslimatta olmak üzere,
%50 peşin kısmını arkadaşım yolladı sonra bir daha bağlantı kuramadık adamlarla
Allah'tan deneme için düşük tutarlı sipariş vermiştik.....

Alibaba'daki firmalarla peşin çalışmamak lazım...

Selamlar
ben birkac aydır alibaba kullanıyorum ve gordugum kadarı ile yapılan alısverisi "kontrol altında" tutuyorlar aynı eBay de oldugu gibi. Yani, satıcıyı sikayet edebiliyorsunuz, satıcıya puan verebiliyorsunuz vs. ama demek ki daha da dikkat gerekiyor. tekrar cok tesekkur ederim uyarınız için.. reha

Bizi çarpan firmayı da attılar zaten siteden,
Aradan 3 -5 kişiyi daha çarpmışlar
Çok kaliteli firmalar da var tabi
Ama bazılarına dikkat etmek lazım
Bizim dilimiz yandı :smiley:

www.motorworks.co.uk
Kategori: BMW motosiklet yedek parca
Ne satar? : Hemen hemen her modelin parcasi mevcut
Fiyatlar: 4-5 parca malzeme ve posta ucreti dahil borusanin yarisina yakin
Hızı: genellikle ertesi gun royal maile veriyorlar (posta numarasiyla hem RM hemde ptt den takip mumkun) 6. İş gunu elinizde
Deneyim: 8-10 sorunsuz alisveris, malzemenin zarar gormemesi icin mukemmel hassasiyet
Benim fikrim: Bilgisayar ve hirdavat kullanabiliyorsaniz borusana gerek yok
Selamlar umit

siteler harika..... teşekkürler

SLMLAR
KARDEŞ Bİ KAÇ AYDIR ALİBABAYLA ÇALIŞIYORUM DEDİN..ACABA ÇALIŞTIĞIN SAĞLAM FİRMALARIN İSMİN YAZABİLİRMİSİN..BİZDE KAIKLANMAYALIM..

www.bizamerikadayiz.com
Özellikle fotoğraf makinası ve isteğe göre diğer ürünleri 1 yıl USA garantisi ile satan, New York'da yerleşik Türk girişimcinin kurduğu bir site.

store_logo.gif

https://www.emagzam.com

KATEGORİ: Bilgisayar ve elektronik ürün
Ne satar? : Bilgisayar & Aksesuarları
OEM-PC Bileşenleri
Baskı ve Çevre Birimleri
Multimedya Ürünleri
Internet&Network ürünleri
Kablo Ürünleri
Güç Elektroniği ürünleri (UPS,REGÜLATÖR,JENERATÖR vb)
Tüketim Malzemeleri( Kartuşlar,Orjinal Tonerler,Şeritler,Boş Cd-Dvd & Çanta,Temizlik Ürünleri ve sarf,Muadil Tonerler
vb birçok Ürün
Fiyatlar:Çoğu alışveriş sitesinden ucuz üstelik MARKA GARANTİSİ veriyorlar.Dilediğin yerdeki servise götürebiliyorsun..
Hızı: Siparişi verilen ürünler 1 saat içinde kesin kargoda. Kargo takibi yapabilirsiniz...
Kullanımı: Epey hoş bir site oldukça basit bir sistemi var kullanıcı sıkılmıyor..

Sayın elektriker, sanırım kendi sitenizin tanıtımını yapmışsınız, yanılıyor muyum?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR