Dijital Lpg Göstergesi (acar-lpg)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan acar-tech Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 135,401

acar-tech

Ana Kamp
Yer
izmir
Dostlar merhaba,

lpg gösterge cihazım;
mevcut lpg kitlerindeki 4 ledli depo seviye göstergesinin hassas olmaması ve led yanma aralıklarının araçtan araca farklılık göstermesi gibi sorunları
aşmak ve bu 4 ledli sisteme göre doğruluğu çok daha fazla arttırılmış bir gösterge geliştirme fikrinden doğmuştur.

cihaz:

-- depodaki lpg seviyesini gösterir.
-- kullanıcının girdiği tüketim verilerine göre tahmini gidilebilecek mesafeyi hesaplar ve gösterir.
-- araç iç ısısını gösterir
-- araç dış ısısını gösterir
-- akü voltajını gösterir.

cihaz 1.8" 128x160 pixel renkli lcd ekrana sahiptir.
daha önce ürettiğim tüm cihazlarımda olduğu gibi ön cama kaliteli bir vantuz ile tutrurulur.
cihaza 2 adet ısı sensörü ve 1 adet lpg depo sensörü dahildir.

lpg tankındaki analog ibreli şamadıra okuyucu sökülüp yerine cihazın sensörü takılır.

cihaz montajı tamamlandıktan sonra kalibrasyon yapılıp kullanılmaya başlanır.
lpg deposu için 4 ayrı noktada kalibrasyon yapabilme özelliğine sahiptir.

[youtube]4DIW0F780T8[/youtube]

[youtube]4pRVLQMGc_0[/youtube]

Etiketler

Ynt: Dijital Lpg Göstergesi (acar-lpg)

mrdnmz' Alıntı:
müthiş... tam de bendeki sorunlar... ama gene istanbul :(

Emre merhaba,

cihazın montajını genelde kullanıcılar kendileri yapabiliyor.
telefonda montaj desteği veriyorum.

tyt.fan' Alıntı:
imalat sizemi ait.tedarikçimisiniz.çok güzel bir ürün.fiyat nedir

3 yıldır hobby/butik üretim tarzında araç içi sürüş destek cihazları geliştirip kullanıcılara sunuyorum.

cihazların hertürlü yazılım/tasarım/üretim aşamasını kendim gerçekleştiriyorum.

acartacho, twiputer isimli tasarımlarım bir çok araç sahibi tarafından (7 ülkede 100 ün üzerinde kullanıcısı vardır) kullanılmaktadır.
(youtube ta acartacho , twiputer adıyla arama yapıp tasarımlarımın videolarına ulaşabilirsiniz.)

konudaki cihazımın adı acar-lpg dir. fiyatı 100 tl dir.

tasarım ve nihai ürün mükemmel.ellerinize sağlık.elekronik hobi anlayışı benim gibi flip flop olanlar için marsa gidiş kadar büyük bir çalışma.çalışmalarınızda başarılar dilerim

veteriner' Alıntı:
Hocam bunda anlık tüketim, ortalama tüketim vs... twiputerdeki değerler yok mu?

Abdullah bu cihazda anlık tüketim verisi yok.

bu cihaz lpg kitlerinin 4 ledli depo seviyesi göstergesine alternatif bir gösterge olarak üretildi.

hedef kitle; aracında 4 ledli depo seviyesi göstergesinden memnun olmayanlar.

acar-tech' Alıntı:

ki o da benim. ayrıca akım bilgisi de süper olmuş. benim için asıl sorun bana ne kadar anlatırsanız anlatın ben onu takamam :smiley:

demek ki bir İstanbul seyahatinde önceden haber verilecek size...

elinize sağlık...

acar-tech' Alıntı:
Abdullah bu cihazda anlık tüketim verisi yok.

bu cihaz lpg kitlerinin 4 ledli depo seviyesi göstergesine alternatif bir gösterge olarak üretildi.

Ben LPG tüketimini okuduğunu zannediyordum,
peki twiputer benzin yerine LPG enjektörüne bağlanarak net LPG tüketimini okuyor mu?

mrdnmz' Alıntı:
ki o da benim. ayrıca akım bilgisi de süper olmuş. benim için asıl sorun bana ne kadar anlatırsanız anlatın ben onu takamam :smiley:
demek ki bir İstanbul seyahatinde önceden haber verilecek size...

elinize sağlık...

Emre ben İzmirdeyim, yolun izmire düşerse beklerim.

Gerçekten tam benlik bir alet şu lpg göstergelerinin bir dolu bir boş göstermesi beni sinir eder yaptırırsın üç gün sonnra tekrar bozulur bir adet edinmek isterim ama kime nasıl taktıracağız bunu otoelektirikçimi yoksa lpg kitini takanmı takacakısrarla edinmek istiyorum tabiki nasıl takılacağını iyi bir tarifle şematık bir şekilde anlatırsanız yoksa taktıramayız elimizde kalır şimdi lpg nın nekadar kaldığı ve nekadar yolgidebileceğimizide gösteriyor değilmi cevaınızı bekliyorum.

simurg2' Alıntı:
Gerçekten tam benlik bir alet şu lpg göstergelerinin bir dolu bir boş göstermesi beni sinir eder yaptırırsın üç gün sonnra tekrar bozulur bir adet edinmek isterim ama kime nasıl taktıracağız bunu otoelektirikçimi yoksa lpg kitini takanmı takacakısrarla edinmek istiyorum tabiki nasıl takılacağını iyi bir tarifle şematık bir şekilde anlatırsanız yoksa taktıramayız elimizde kalır şimdi lpg nın nekadar kaldığı ve nekadar yolgidebileceğimizide gösteriyor değilmi cevaınızı bekliyorum.

Erkan bey selamlar,

önceki mesajlarımdada bahsettiğim gibi bu güne kadar ürettiğim çeşitli tipteki cihazları %90 kullanıcılar telefon desteği ile kendileri monte edebildiler. nadirende olsa oto elektrikçilerden yardım aldık. bu durumdaa oto elektrikçiye telefonla destek verdim.

ben hafta içi oldukça yoğun bir fabrikada arge mühendisliği görevini yürütmekteyim. bu işlerle ancak hafta sonu ilgilenebiliyorum. doğal olarakta önce br tasarım bitiyor ürün haline geliyor. fakat teknik destek ve kullanım kılavuzu gibi dökümantasyon işleri hep sona kalıyor.
bu ürün içinde henüz bir görsel montaj kılavuzum yok.

bir önceki ürünüm twiputer için lpg sensörünün bağlantısını görsel olarak anlatmıştım. yapılacak iişlem hakkında fikir vermesi için paylaşıyorum
http://www.youtube.com/watch?v=MhsHCyb9ZXw

bu ürün içinde ilerleyen günlerde montaj ve ayar aşamalarını görsel anlatımlarla açıklayacağım.

bana telefonunuzu özel mesaj olarak atarsanız detayları sizle konuşup nasıl bir yöntem izleyebileceğimize karar veririz.

Mehmet ACAR
0 537 279 30 56

Merhabalar,
bu cihazla karavanımdaki 12kg lık ipragaz tüplerindeki LPG seviyesini izleyebilmem mümkün müdür?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR