Discovery 2 İlanları Nasıl Analiz Edilir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan epino Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,892
Ynt: Discovery 2 İlanları Nasıl Analiz Edilir?

Merhabalar bende bir discovery 2 almak istiyorum iki araç aradında kaldım eğer gidip bakan değerlendiren varsa yardımlarınızı bekliyorum

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=195700111&rnd=1790

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=196664260&rnd=3873

Şimdiden teşekkür ederim

Etiketler

Bende DI-DII araçlara bir süredir ilanlar üzerinden bakındım, kişilerle görüşmeler yaptım ama Malatya dan kalkıp yanında gidecek türde aklıma yatan göremediğim gibi kısa zamanda bile süprizlere açıklığının çok olması gereği araçtan da iyice soğudum. İlk aracı bilmem ama İstanbul da iseniz 2. araca vakit ayırıp gidin bakın-baktırın derim. Sahibi olan biteni yazmış, bakım yerini vermiş ve pazarlığa da açık kapı bırakmış. Umarım iyi bir araç edinirsiniz.

mohawk' Alıntı:
Çok ilginç:smiley: bu kadar fark nasıl olur anlayamıyorum. Depoyu doldurduğunuzda kaç litre almış oluyorsunuz? Yakıtı nerden alıyorsunuz acaba? Ben mesela hep Shell kullanırım. Maltepe'deki bizzat Shell'in işlettiği istasyondan alıyorum sürekli olarak.

selamlar,neler yaptınız km ile ilgili ne zamandır soracaktım fırsat olmadı..
yakın zamanda amasra istanbul yaptım.uzn yol anlamında ilk yolculuğum ve çok iyi değerler yakaladım.sizde durum nedir??

10952337 10152754484499403 1438474236 n

Unutmuştum ne güzel yine hatırlattınız yaw :smiley: gitti haftasonu. Ben sizdeki o 800'lü değerleri hiç görmedim.

Merhabalar

Bende aranıza katıldım bugün gri olanı aldık yeşil olanada baktık ama gri daha iyi çıktı bostancı anıl otoya götürdük sağolsunlar ilgilendiler bizimle çok şey öğreniceğimi düşünüyorum aranızda

Selamlar,

öncelikle aracınız hayırlı olsun. İyi çıkan aracın ne gibi özellikleri vardı , bilgi verirseniz ilgilenenlere yol gösterici olur,

kolay gelsin

Sercan Göller' Alıntı:
Merhabalar

Bende aranıza katıldım bugün gri olanı aldık yeşil olanada baktık ama gri daha iyi çıktı bostancı anıl otoya götürdük sağolsunlar ilgilendiler bizimle çok şey öğreniceğimi düşünüyorum aranızda

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-temiz-discovery-2-td5-hse-215464854/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-land-rover-discovery-2.td5-motor-7.di-sira-koltuk-214298439/detay
Arkadaşlar bu 2 araç hakkında bilgilerinize başvurmak isterim düşünceleriniz nedir ?

bu tip araclari sahiplerinden alirsaniz gecmisiyle ilgili karanlik nokta kalmaz benim sahsi fikrim bu yonde bakimlari duzenli yapilmis olmasi cok onemli cunki eski ve bakim isteyen araclar bu araclar ve alinabiliyorsa 2003 ve uzeri modeller tercih edilmeli

Kilometrelerce yüksek geldi ama yaşına göre normal sayılabilir, extra masrafi var mı ona bakmak lazım

SM-A500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evet km banada fazla geldi ama bir yandan da iyi düşünüyorum tabi sizlerin yanında benim lafım olmaz :smiley: Adım serkan bir kaç araç bakmıştım ama en son LR karar da kıldım amacım GC 5.2 almaktı ama vazgeçtim uzun yok ve camp yapacağım için bu araca dönüş yaptım....Beni korkutan KM si yüksek olması dizel motor için sıkıntı olurmu ? Neler sormam gerekir ? Hangi serviste ekspertiz yaptırmalıyım.
Teşekkür ederim

archway' Alıntı:
evet km banada fazla geldi ama bir yandan da iyi düşünüyorum tabi sizlerin yanında benim lafım olmaz :smiley: Adım serkan bir kaç araç bakmıştım ama en son LR karar da kıldım amacım GC 5.2 almaktı ama vazgeçtim uzun yok ve camp yapacağım için bu araca dönüş yaptım....Beni korkutan KM si yüksek olması dizel motor için sıkıntı olurmu ? Neler sormam gerekir ? Hangi serviste ekspertiz yaptırmalıyım.
Teşekkür ederim

Serkan Merhaba, telefonla konuşmuştuk GC 2.7 CRD için hatırlarsan. Ben tecrübelerimi paylaşamam çünkü henüz ben de araç bulamadım ama bildiğim kadarıyla dizellerde enjektörlerin değişmesi ciddi maliyet tutuyor. Bakımları ağır olabiliyor ama istanbulda uygun maliyetlerle çözebildiklerini okumuştum. sitede önerdikleri ustalar ve bu konuda tecrübeler var.

Ben 10 civarında GC ve 4 Disco ya baktım. GC lerin tamamı km leri ile oynanmış ve çok ciddi yıpranmış araçlardı. Almay a gidip de ciddi hayal kırıklığı yaşadığım araçlar oldu. Şu ana kadar baktığım araçların 40.000 bin bandında olması büyük ihtimalle buna sebep oldu. 50.000 bandına çıktığımda da gözüm 2005 ve sonrası 3.0 CRD lere kayıyor ister istemez. O nedenle 10 yaş civarı bir aracı temiz bulup almak biraz sorun maalesef. ben şu anda Disco benzinli de bakıyorum açıkçası, uygun bir araç olursa alacağım, yoksa zorlayıp illa almalıyım gibi takıntı yapmıyorum. acele etmeden içime sinecek bir araç alıyorum. aldığım araca da yaklaşık 5000 tl bakım vs masraf yapabilceğimi düşünerek bütçe ayırdım.

dostlar
oncelikle sunu belirtmekte fayda goruyorum alacaginiz araç sifir değilse illa ki masraf ediyorsunuz bu sebeble alacaginiz aracin yada bütçenizin üzerine 10bin TL ekleyip oyle bakin keyfe keder isler vs ve yapilmasi gerekenleri yaptirmaniz gerekecektir ki geçmişi belli olmayan sağda solda ustun koru bakımlari yapilmis sadece yag degistirilmis ve hangi zaman yada km diliminde degistirilmis 10 yasini asmis araçlara cok dikkat ediniz bakim geçmişi duzgun ve değişmesi gereken tum hersey degismis araclarin cok buyuk sorun yaratacagini dusunmuyorum
son birsey daha maalesef duzgun araci ucuza alamiyoruz

Evet haklısınız telefonda konuşmuştuk halen araç bakıyorum ama maalesef temiz araç bulmak çok zor herkes farklı birsey söylüyor ve ister istemez kafam karışıyor....Bende büyük ihtimal benzinli araca dönücem yada daha çok herkesin kullanmadığı araçlara yönelicem...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-astsubaydan-temiz-214894710/detay/
Mesela şu araç var ama onun da LPG kiti nin markasını hiç duymadım...Yada GC 4.0 veya 5.2 bakıcam inanın bilmiyorum bu kadar eski araçlara da 50 bin lira vermek istemiyorum....Siz neye karar verdiniz ?

Telefon ile konustukmu inanin animsayamadim soru bana ise bende 2004 td5 var zaten ben kararimi vereli baya oldu :smiley:

cevabım Turgut bey e idi :smiley:)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-astsubaydan-temiz-214894710/detay/
Şu ilana ne dersiniz ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR