Discovery Almak İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Umur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,508

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar...
Ben yeni üyeyim. Bir süredir uygun bir Discovery arıyordum ancak koşullarıma uygun olanı bulamadım. Şu anda bana uygun olduğunu sandığım birini buldum ancak deneyimli arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var. Aşağıdaki linkten bakıp yardımcı olursanız sevinirim.
http://www.sahibinden.com/sahibinden_tertemiz_lpg_li_discoveryWQQaXQQ10098026WQQpXQQdisplayitem
Selamlar...

Etiketler
Ynt: Discovery Almak İstiyorum

Selamlar,
arac cok temize benziyor.. Standart bir Disco I . Tek dikkat etmenizi onerecegim sey, "yakit sarfiyatini" bilerek satinalmaniz.. Ayrica, satinalmadan once mutlaka bir Land Rover servisine gostereceginiz var sayiyorum, zira LR araclar malzemesi cok ucuz olmayan araclardir.. 3 sene kullandim ve hala sevgi ile anarim Dİsco I'i (benzinciler haric tabii)

Son olarak da, kullanim amacinizi tam bilemedigimi icin, yorumlar da boyle genel oldu, kusura bakmayiniz..

Merhaba Reha Bey;
İlginiz için teşekkür ediyorum. istanbul'da yaşıyorum ve çoğunlukla burada kullanacağım. Yılda bir kaç kez de köyüme gidiyorum ve dağ yollarında küçük araçların altı fazla hırpalanıyor. Ama almak istememdeki asıl neden, -aslında nedenini ben de bilmiyorum- bu araçları çok seviyorum. Alma gerekçemi kısaca böyle açıklayabilirm:smiley: Elbette bir servise göstereceğim ama siz deneyimli arkadaşların fikirlerini, ilk teknik bilgilerine bakarak da olsa almak istiyorum. Ayrıca bu araçlar da dikkat etmem gereken hassasiyetleri de hiç bilmediğim için tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Selamlar...

Tekrar Merhaba...
Bir de aşağıda özellikleri olan var alternatif olarak. Fotografları yok şu ana ama ben aracı gördüm, land servisine değil ancak bir servise gösterdim. Kaportasında ufak çizikler dışında temiz. Ancak motorunda ufak bir üfleme oluşmuş. Bu da aracın iki yılsonra motor isteyeceği anlamına geldiği söylendi. Ayrıca bu aracın fiyatı 17.500 YTL. Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.
LAND ROVER Discovery V8i
11.000 EUR
1998 model / 142500 km / İstanbul
Vites : Otomatik Motor Gücü : 190
Hasar Durumu : Hasarsız Kapı Sayısı : 5
Yakıt : Benzin Aracın KM'si : 142500
Kasa Tipi : SUV Silindir Hacmi : 3900
Renk : Atlas Grisi Kullanım : İkinci El

Uzun yola çıkarken bagaja ihtiyacınız olacaksa, LPG'li araçlar sizi üzebilir. Eğer mali bütçeniz uygunsa dizel bakmanızda fayda var. Bunun haricinde bu araç zaten satış öncesi iyi bir bakım geçirmiş gibi duruyor.

Selamlar,
motor yaptirmak yaplasik 4-5.000YTL'ye kadar cikabiliyor.. Ama, diger aracin da motor durumu acaba nasil? Engin beye katiliyorum, en mukemmeli, eger sartlar elveriyor ise bir 300Tdi bakmak.. iyi gunler dilerim, reha

Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ediyorum. sahibinden.com'dan baktığımız ve temiz sandığımız araç tahmin ettiğimiz gibi çıkmadı. Buna alternatif olarak bildiğim ve yukarıda özelliklerini yazdığım 98 model v8i daha bakımlı ve iyi. Onu 17 bin liraya satın aldım. Böylece sizlere kıyıdan katılmış oldum. İlginize tekrar teşekkür ediyorum, bundan sonra da yardımlarınıza ihityacım olacak.
Selamlar, saygılar...

Güle güle kullanın. keşke ülkemiz coğrafi konumunun avantajını kullanabilecek güce & yaptırıma sahip olabilseydi de; hepimiz pedala rahatça basan V8 kullanıcısı olabilseydik...

Umur bey aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın.
Bir discovery hayranı olarak bu denli hızlı kararınıza imrendim doğrusu.

Engin bey, siz ne yaptınız Disco'nuzu. Proje tamamlandı mı?

Reha bey, cahilliğimi bağışlayın. 300TDİ motorlu Serie I Discovery var mı?

schweps' Alıntı:
Umur bey aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın.
Bir discovery hayranı olarak bu denli hızlı kararınıza imrendim doğrusu.

Engin bey, siz ne yaptınız Disco'nuzu. Proje tamamlandı mı?

Reha bey, cahilliğimi bağışlayın. 300TDİ motorlu Serie I Discovery var mı?

Araba hazır da, ufak tefek işleri var.. hani mide bulandırıcı ama bir türlü bitmeyen işlerden... :smiley: az kaldı az.

1994 - 1998 arası üretilen Discovery'lerde 2.5lt 300TDI, 3.9lt V8 ve 2.0lt MPI motorları kullanılmıştı. siz ne yaptınız?

Kolay gelsin Engin hocam.
Ben hala ilanlara bakıp duruyorum ve Umur bey gibi hızlı hareket edenlere imreniyorum :smiley:
Benzin sarfiyatından dolayı V8'lerden uzak durmaya çalışıyorum.
MPI'ları takip ediyordum ama şimdiden sonra 2,5lt 300Tdi'ları da kontrol edicem.

Umur bey hayırlı olsun.
Kazasız belasız bol çamurlu günlerde neşe içinde kullanın.

Umur aracın hayırlı olsun.

Rehaya aldırma ben V8 in gazına korkmadan basanlardanım, 4 senedirde basmaya devam ediyorum, 300 tdi da güzel fakat ilk alım maliyeti çok (lüzumsuz derecede) yüksek bakım masrafları fazla.

Lpg li bir v8 300 tdi dan %10-20 daha az yakıt maliyetine sebep olacaktır.

Selamlar

katılıyorum, özellikle uzun yolda yüksek hacimli benzinli motorlar 90-100 km/h gibi süratlerde oldukça az yakıyorlar, 300TDI ve genel olarak TDI motorlar ise şehir içi değerlerin çok çok aşağısına düşmüyorlar, Oktay V8 RR ile saroz yolunda 30 krş yakarken ben 33 krş yakmıştım

herşey yakıt ekonomisi değil... V8'in verdiği hazzı tabii ki hiç bir motor vermez, ama o LPG tankında ifret ediyorum... Bir daha LPG'li araba kullanmak istemem.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR