disko 1 otomatik vites sürekli dört çekermidir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muratacuner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,906

muratacuner

Ana Kamp
selamlar..aracımı daha tam tanıyamadım bile :smiley:
konsolda diff ve lock seçenekleri var ben lock ta kullanıyorum ve 2 çeker zannederken forumu karıştırınca kafamda karıştı :smiley:)
bilgilerinizi esirgemeyiniz,selamlar...

Etiketler
Ynt: disko 1 otomatik vites sürekli dört çekermidir?

muratacuner' Alıntı:
selamlar..aracımı daha tam tanıyamadım bile :smiley:
konsolda diff ve lock seçenekleri var ben lock ta kullanıyorum ve 2 çeker zannederken forumu karıştırınca kafamda karıştı :smiley:)
bilgilerinizi esirgemeyiniz,selamlar...

Merhaba, aracınız sürekli dört çeker.

Peki şehir içi ve uzunyolda lock konumundamı yoksa diff demi kullanmalıyım? hiç bilgim yok :(
yani diff bir nevi takviyeli 4 çekermi?

uzun yolda şehir içinde H konumunda kalsın lockla falan oynamayın, orta diferansiyeli kilitler, yani sağ geride olacak normal kullanımda

İbrahim bey bendeki otomatik vites olduğu için arazi kolu iki kademe : lock ve diff sağ sol yok....

Lock ta olmayacak. Normal hareket halindeyken diferansiyeli kilitlemenin gereği yok hatta tehlikeli.

muratacuner' Alıntı:
İbrahim bey bendeki otomatik vites olduğu için arazi kolu iki kademe : lock ve diff sağ sol yok....
bir hatanız olmasın bendekide otomatik ve geride high ileride low konumundadır sola çektiğinizde de orta kilid açar normal şartlarda high konumunda ve kilitsiz olarak kullanmanız doğru olanıdır selamlar

Murat bey araciniz disco 2 sanirim. Model yili 99 - 2004 arasi olanlarda merkezi diff kilidi standart olarak yoktur. Bahsettiginiz kisa kol aracinizi asfalt modundan arazi moduna gercirmek icin kullanilir. Asfaltta iken geride, araziye ciktiginizda ileride tutun.

gece konuyu takip etmemiştim mesajı yazdıktan sonra,
barbaros hocam zaten söylemiş vitesin kullanımını

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.