Dizel ısıtıcı montajı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan selin22 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,645
Merhabalar;

Ben de çekme karavanıma dizel ısıtıcıyı kendim alıp montajlamayı planlıyorum. Yalnız kafamda bir kaç soru var.

Kaç m³ için kaç kW lık ısıtıcı almak gerekir? Bununla ilgili bir tablo var mıdır?

Olması gerekenden yüksek kW 'lık bir model alırsak (2 kw yerine 5 veya 8 kW almak gibi) ne tür avantaj veya dezavantajı olur?

AliEx 'de satılan hcalory markası için 4500m 'ye kadar çalışabilir yazıyor deneyimleyen var mı?

Şimdiden teşekkürler.
Merhaba,
Bizim sattığımız K'2 modeli 3 kw K4 modelimiz ise 5 Kw dır. Piyasa da 8 kw diye satılanlara çok güvenmeyin sadece webasto ve eberchbecher de 8 kw gerçek kapasitededir. Bizim de HKD-2 Modeli cihazımız 9 Kw dır ancak karavanlar için çok uygun değildir.. Eğer 5 kw lık bir cihaz alırsanız 36 m3 alana kadar ısıtabilirsiniz. Karavanınız küçükse 3 kw kapasiteye kadar kullanırsınız.. İleride daha büyük karavanınız olursa cihazı ona takarak kullanabilirsiniz. Ali baba expres den getirteceğiniz ürünlerde garanti sorunu yaşayabilirsiniz.. Daha detaylı bilgi için firmamızı ararsanız sizi bilgilendirebiliriz.
Saygılarımla
KAELSA
Murat KELEŞ

Etiketler
Merhabalar;

Ben de çekme karavanıma dizel ısıtıcıyı kendim alıp montajlamayı planlıyorum. Yalnız kafamda bir kaç soru var.

Kaç m³ için kaç kW lık ısıtıcı almak gerekir? Bununla ilgili bir tablo var mıdır?

Olması gerekenden yüksek kW 'lık bir model alırsak (2 kw yerine 5 veya 8 kW almak gibi) ne tür avantaj veya dezavantajı olur?

AliEx 'de satılan hcalory markası için 4500m 'ye kadar çalışabilir yazıyor deneyimleyen var mı?

Şimdiden teşekkürler.
Ali express teki teknik degerler (kwa, lumen gibi) cok abartiliyor. Duyduguma gore isiticilarda da 8 kwa diye sattiklari 2 kwa gucunde cikiyormus o yuzden en cok satilanlar 8 kwa degerinde olanlarmis. Ben dai shawa 3 kwa aldim 6 m2 lik karavanim icin ve fazla bile geliyor. Dai nin bana yollagi kwa m2 cetveli soyleydi

S2 ARAÇ PAKET 2.950 TL (2-4 M3 alanlar için. Tüketim: 5 saatte 1 litre)
S3 ARAÇ PAKET 3.658 TL (5-13 M3 alanlar için.Tüketim: 3 saatte 1 litre)
S4 ARAÇ PAKET 4.012 TL (14-20 M3 alanlar için.Tüketim: 2,5 saatte 1 litre)
S5 ARAÇ PAKET 4.956 TL (21-35 M3 alanlar için.Tüketim: 2 saatte 1 litre)

Kocaeli ve çevresi webasto montaji yapılır. Sensation webasto satisi montaji nokta servis vardir. Karavan bakim onarim tamir tadilat yapılır. Güneş enerji sistemleri.
Isitma sistemleti
Yalitim sistemi. Ve daha bussuru iş tel nu:0534 205 19 01

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR