Dodge Nitro

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jeep34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,168

Jeep34

Zirve
Yer
İSTANBUL
Dört Tekerlekten Çekiş
Tüm Nitro modellerinde standart dört tekerlekten çekiş sistemi bulunmaktadır. "Shift on the fly" yarı zamanlı dört tekerlekten çekiş sistemi 2.8 L Dizel ve 3.7 L Benzinli motorlarla beraber standart olarak sunulmaktadır.4.0 L Benzinli motora sahip Nitro modellerinde ise dört tekerlekten herhangi birisine ihtiyacınız olduğu yerde ve zamanda maksimum tutunma için gücü yönelten tam zamanlı dört tekerlekten çekiş sistemi bulunur.

Nitro’nun kudretli 4.0 litre V6 motoru standart elektronik olarak kontrol edilen beş vitesli otomatik şanzımanla güç sağlar. 5 vitesli otomatik şanzıman 2.8 L dizel modellerde de opsiyonel olarak sunulmaktadır. Tüm 3.7 litre V6 motordan güç olan Nitro’larda elektronik dört vitesli otomatik şanzıman bulunur.

Vites değiştirmek ya da değiştirmemek. Tüm 2.8 litre dizel motorlu modellerde maksimum hızlanma, yakıt ekonomisi* ve genel performans için geniş dişli oranları sağlayan vites geçişleri rahat, tam senkromeçli kapalı oran altı vitesli manuel şanzıman standarttır.

Genel bakis

Etiketler

Ynt: Dodge Nitro

Neden Birden ?..Sonuçta Türkiye'de resmi olarak artık temsil ediliyor...Parça sıkıntısıda olmaz..

Amerikan cip'te jeep ten başkasına güvenmem...Bir modelin benim istedigim tarzda tam oturması için en az 20 yıl üretilmesi gerkir diye düşünüyorum..ki her yıl tespit edilen problemler giderilip optimum seviyeye gelinsin..Bak takip et 2 yıl sonra nitro nun bir üst modelinde en az 500 parça yenilenir..

Ben Dodge Caliber kullanicisiyim ve sonucta Chrysler, Jeep ve Dodge markalarinin ucu de ayni firmanin, yani Chrysler'indir. Ayrica, Dodge Viper gibi bir top model araci ureten kurum, diger modellerinde yanlis uretim ya da kalite politikalari uygulamaz diye dusunuyorum. Ancak su farki biliyorum, Chrysler'in eski sahibi olan Daimler-Benz'in urettigi Mercedes marka araclardan, Dodge ya da Chrysler veya Jeep marka araclarin ufak tefek kalite farkliliklari var. Zaten bu farki da Mercedes'in fiyatina ekliyorlar...

Dodge Caliberi bugün kullandım..Dizel ve 6 ileri vitesliydi...Yakışıklı maço :D ... Güle güle kulanın :smiley:

ön tasarımı muhteşem !!!

bende dodgenin iyi bir makine olacağını düşünüyorum ama 'transporter'a hak vermeden de edmiyorum

H1 i üretende Hummer di H2 yide ve H2 nin aks kırma videosunu bi çoğumuz görmüşüzdür

kimin aklına gelirdi Hummerin böyle zayıf bir araç yapacağı ama bide ihtişamına bakın

bilmem yanlış mı düşünüyorum abilerim ?

Gayet guzel makinalar da bana cok cicili bicili geliyo Kendi adima boyle aracim olsa garajdan cikmaz diye dusunuyorum..:smiley: Severim oksarim tozunu alirim oylece durur...:smiley:

muratkorkmaz54' Alıntı:
nitro off road aracı olabilirmiki bana biraz zayıf gibi geliyor

Tamamen kişinin duygu miktarına bağlı bir konu ;D Cepleri duygu yüklü bir off roadcu Dodge Nitro'yu bırakın Mercedes G55 AMG'yi bile off roada hazırlayabilir. Günümüzde üretilen dört çekerlerin nerdeyse tamamı fabrikadan çıkar çıkmaz off road yapacak araçlar değiller. Hafif arazi şartları için üretilmiş araçlardır.

Transporter' Alıntı:
Amerikan cip'te jeep ten başkasına güvenmem...Bir modelin benim istedigim tarzda tam oturması için en az 20 yıl üretilmesi gerkir diye düşünüyorum..ki her yıl tespit edilen problemler giderilip optimum seviyeye gelinsin..Bak takip et 2 yıl sonra nitro nun bir üst modelinde en az 500 parça yenilenir..

Jeep ile dodge arasında kalite farkı olduğunu hiç düşünmüyorum ben. Aynı parçaları kullanıyorlar. Dikkat edin rubicon ile nitronun kapı kolları bire bir aynı. Gelecek kasa chereokee ler ise neredeyse nitro ile yarı yarıya aynı parçalardan üretilecek.

Nitro off road aracı değil kanımca heybetli ve gösterişli tam bir on road arabası.Kar performansını deneyen varmı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR