Dört Çeker Kamyonet Tercihi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan monster Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,951

monster

eskimodifiyeci
Yer
zonguldak
Öncelikle herkeze selamlar.Bi dört çeker kamyonet almayı düşünüyorum fakat gerek araçların teknik donanımı,gerek arazi kabiliyetleri,avantajları ve dezavantajları hakkında pek bilgim ve tecrübem yok.Daha önce cj5 sahibiydim.Ağır off road yaptığım söylenemez,fakat arabanın hakkını da vermek gerektiğini bilirim.Kafamda 2014 modele kadar vv amarok yada ford ranger var ama konunun uzmanlarına bi danışmak istedim.Bilgilerini paylaşmak isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Öncelikle herkeze selamlar.Bi dört çeker kamyonet almayı düşünüyorum fakat gerek araçların teknik donanımı,gerek arazi kabiliyetleri,avantajları ve dezavantajları hakkında pek bilgim ve tecrübem yok.Daha önce cj5 sahibiydim.Ağır off road yaptığım söylenemez,fakat arabanın hakkını da vermek gerektiğini bilirim.Kafamda 2014 modele kadar vv amarok yada ford ranger var ama konunun uzmanlarına bi danışmak istedim.Bilgilerini paylaşmak isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
4x4 kamyonet ile arazi gezileri yapılacaksa , sert iklim koşullarında kullanılacaksa, hilux ve L200 magnum öne çıkar. Araştımanızı ve karşılaştırmaları okumanızı tavsiye ederim.

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4x4 kamyonet ile arazi gezileri yapılacaksa , sert iklim koşullarında kullanılacaksa, hilux ve L200 magnum öne çıkar. Araştımanızı ve karşılaştırmaları okumanızı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim.İşin ustalarından tavsiyeleri aldıkça sağlıklı bi karar vericem inşallah

Teşekkür ederim.İşin ustalarından tavsiyeleri aldıkça sağlıklı bi karar vericem inşallah
rica ederim , biraz arazi ve sanayi deneyimim var o kadar , bende sizler gibi öğreniyorum.
Amorok ve Ranger her ne kadar sert hatlara sahip olup , aksesuarları güzel taşısalarda şehirde caddelerde avm lerde görüyoruz.
Arazide ise genelde hilux ve L200 magnum görüyoruz.
Biraz araştırma yaptığınızda , farkı sizde göreceksiniz , selamlar , saygılar.

Yuk tasiyacaksaniz onu da karsilastirin.
4x4 ler otomotiv sinifinda yillik vergisi aliniyor, once bir kontrol edin .

rica ederim , biraz arazi ve sanayi deneyimim var o kadar , bende sizler gibi öğreniyorum.
Amorok ve Ranger her ne kadar sert hatlara sahip olup , aksesuarları güzel taşısalarda şehirde caddelerde avm lerde görüyoruz.
Arazide ise genelde hilux ve L200 magnum görüyoruz.
Biraz araştırma yaptığınızda , farkı sizde göreceksiniz , selamlar , saygılar.

Evet offroad yapan baya l200 gördüm bende.Biraz yüksek model düşünüyorum,yorgun araçları adam etmekten ben yoruldum.çok teşekkür ederim, benden de saygı ve selam olsun

Yuk tasiyacaksaniz onu da karsilastirin.
4x4 ler otomotiv sinifinda yillik vergisi aliniyor, once bir kontrol edin .
Yük taşımayı pek düşünmüyorum hususi kullanırım.otomobil sınıfı artık tat vermiyor yol mol kalmadı memlekette.Kısmet olursa çekme karavanla gezinti amaçlı kullanmayı düşünüyorum.Vergileri yüksek olduğundan 5yaş altı düşünüyorum.Teşekkür ederim

merhaba, ben de sizin gibi bu düşünceyle yola çıktım. İlk başlarda resmi kurum çıkışlı toyota ln65 arıyordum, ama arayışlar beni en son ısuzu D-Max'e yönlendirdi. 2006 model 3.0 motorlu otomatik modelini kullanıyorum, şehir içinde biraz hantal kalsa da uzun yol ve arazi gezilerinde gerçekten tatmin edici

merhaba, ben de sizin gibi bu düşünceyle yola çıktım. İlk başlarda resmi kurum çıkışlı toyota ln65 arıyordum, ama arayışlar beni en son ısuzu D-Max'e yönlendirdi. 2006 model 3.0 motorlu otomatik modelini kullanıyorum, şehir içinde biraz hantal kalsa da uzun yol ve arazi gezilerinde gerçekten tatmin edici
.
Öncelikle teşekkür ederim yoruma katıldığınız için.3.0 motor acaba neden hantal,turbosuz motora mı sahip?bandrolü ve şehir içi yakıtı hakkında bilgi verirmisiniz?

.
Öncelikle teşekkür ederim yoruma katıldığınız için.3.0 motor acaba neden hantal,turbosuz motora mı sahip?bandrolü ve şehir içi yakıtı hakkında bilgi verirmisiniz?

Bu benim ilk aracım, yıllarca motor kullandığım için bana da öyle geliyor olabilir bilmiyorum. Daha çok çevik olsun, hemen hızlansın değil de, sakin sakin her işi yapsın diye özel olarak tasarlanmış sanki. Bende yarattığı izlenim bu. Ama gerçekten de beklediğim her işi yapıyor. arazide, bozuk yollarda asfaltta aldığımdan daha fazla sürüş keyfi almama sebep oluyor, öyle ki kasadan kamp malzemelerini temizlemek/havlandırmak hariç indirmez oldum,

Şu an yaklaşık şehir için 8/9 lt, şehir dışı 6,5 lt (3000 km'lik (İstanbul - Tunceli - İstanbul) turun ortalaması) civarı tüketimi var. Bence bu rakamlar 3.0 motora sahip otomatik 2 tonluk bir araç için gayet iyi.

Bu benim ilk aracım, yıllarca motor kullandığım için bana da öyle geliyor olabilir bilmiyorum. Daha çok çevik olsun, hemen hızlansın değil de, sakin sakin her işi yapsın diye özel olarak tasarlanmış sanki. Bende yarattığı izlenim bu. Ama gerçekten de beklediğim her işi yapıyor. arazide, bozuk yollarda asfaltta aldığımdan daha fazla sürüş keyfi almama sebep oluyor, öyle ki kasadan kamp malzemelerini temizlemek/havlandırmak hariç indirmez oldum,

Şu an yaklaşık şehir için 8/9 lt, şehir dışı 6,5 lt (3000 km'lik (İstanbul - Tunceli - İstanbul) turun ortalaması) civarı tüketimi var. Bence bu rakamlar 3.0 motora sahip otomatik 2 tonluk bir araç için gayet iyi.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.olmazsa bi fırsatını bulabilirsem test etmekte fayda var.

Inan bey isuzu dmax aldim 2 ay once 3.0 motor otomatik. Sakin de kullaniyorum aslinda karma da 10-11 litreyi düşmüyor. Arizalari ile bilgi alabilecegim birileri var mı?

Inan bey isuzu dmax aldim 2 ay once 3.0 motor otomatik. Sakin de kullaniyorum aslinda karma da 10-11 litreyi düşmüyor. Arizalari ile bilgi alabilecegim birileri var mı?
Ben elimden geldiğince kullanıcı deneyimlerimi paylaşırım. Şu ana kadar standart bakımları hariç hiç bir sorunum olmadı gerçi. Kafama takılan bütün sorunlar için İstanbul'da Çelik Dizel ISUZU'dan her zaman yararlı desteği temin ettim. Diğer araçların bakım masraflarını bilmiyorum yetkili servis olmasına rağmen fiyatlar çok uygun geldi bana. Son bakımda standart bakımların yanında 4 göbek bilyası, difransiyel yağı da dahil değişti ve 470 lira ücret ödedim.

Bu arada kazasız belasız kullanın, hayırlı olsun :smiley:

Cok teşekkürler insallah kazasiz belasiz bineriz.Gercekten cok iyiymis ben mugla ortaca ilcesindeyim biraz sıkıntı oluyor burada araci bilgisayara baglattim. P2132 , P2140 ve P2139 arıza kodlari çıktı. Bunların ne olduğunu nasil ogrenebilirim.

Cok teşekkürler insallah kazasiz belasiz bineriz.Gercekten cok iyiymis ben mugla ortaca ilcesindeyim biraz sıkıntı oluyor burada araci bilgisayara baglattim. P2132 , P2140 ve P2139 arıza kodlari çıktı. Bunların ne olduğunu nasil ogrenebilirim.

Yabancı forumlarda yazanlara göre hata kodlarının tamamı, gaz pedalı/kelebeği sensörleriyle alakalı, biri de yine bu aksma ile ilgili olarak düşük voltajdan kaynaklanıyor yazıyor. Çok fazla bir araç elektroniği bilgim olmadığı için yorumda bulunamıyorum. Buradan hata kodlarının anlamlarına İngilizce olarak erişebilirsiniz. Zaten ustanıza ya da servise bu parçaları kontrol etmelerini söylerseniz sorun varsa bunu göreceklerdir diye düşünüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.