DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
Duyuruyu Kapat
Gezenbilir'den CNR BOAT SHOW ve CAMP&CARAVAN ISTANBUL 2020 FUARI'na Ücretsiz Davetiye
21 Şubat – 01 Mart Tarihleri Arasında Organize edilecek Kamp ve Karavan Fuarını Kaçırmayın!.

Doğru Askeri Bot Nasıl Alınır ?

'TEKNİK EKİPMAN' forumunda Askermekanı tarafından 6 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu 778 kişi tarafından okunmuş, 0 cevap yazılmıştır

 1. Askermekanı

  Askermekanı Yeni Üye

  Mesaj:
  4
  Alınan Beğeni:
  1
  Şehir:
  ankara
  Web Sitesi:
  http://www.askermekani.com
  [​IMG]

  Askeri bot satın aldığınızda, doğru uyumu sağladığından emin olmalısın. İlk önce, rahatça uyan botlara sahip olmalısın. Ancak, ayakkabılar herhangi bir şekilde sıkı olmamalıdır. Ayağınız yukarı ve aşağı kayarsa, ağrılı kabarcıklara neden olabilir. Doğru uyuma sahip olduğunuza eminsiniz, ancak botlar mükemmel hissettirmiyorsa - sıkılaşmayı veya bağları gevşetmeyi deneyin. İlk önce botunuzun aşağıdan doğru olan bağlardan ayarlamaya başlayın ve botun üst kısmına doğru ilerleyin.

  En iyi askeri bot almanıza yardımcı olacak ipuçları

  En iyi askeri bot uygulamanıza yardımcı olacak bir ipucu listesi hazırladık.

  Önyükleme Çorapları
  Askeri botlarla bot çorabı giymek kesinlikle gereklidir . Bu özel çoraplar, atletik çoraplardan daha kalındır. Topuk ve ayak parmağına dolgu sağlar. Dolgu, sıcak nokta ve kabarcık riskini azaltmaya yardımcı olur. Devam eden aşınma ile, nemi ayaklarınızdan uzaklaştıracak bir çift yastıklı bot çorapına da ihtiyacınız olacaktır. Kuru ayaklar sağlıklı ayaklardır, bu yüzden bunu yapmak için gerekli adımları atmanız gerekir.

  Yeterli Ayak Parmağı Boşluğuna Sahip Olduğunuzdan emin olun.
  Doğru bot çoraplarının ne kadar önemli olduğunu anladığınıza göre, yeterli ayak parmağı boşluğu hakkında konuşmanın zamanı geldi. Önyüklemeyi giydiğin zaman, ayak parmaklarını hareket ettirmek için boşluk olduğundan emin olmalısın. Ayaklarının üstünde olduğunda, biraz şişme hissedeceksin. Bu doğal. Şişliği karşılamak için yeterli ayak parmağı boşluğunuz yoksa, çok rahatsız edici bir durumla karşılaşırsınız. Parmak boşluğunun olması önemli olduğu kadar, çok fazla boşluğun olmaması da önemlidir. Çok fazla ayak parmağı boşluğu olan bir bot kullanıyorsanız, çok küçük ayak parmağı boşluğu olan bot giydiğinizde rahatsız edici olacaktır..Yani boşluk tam ortası olmalıdır.

  Güvenli Topuk ile bir Önyükleme seçin
  Doğru çalışma önyükleme boyutunu bulmanın bir başka önemli yönü de güvenli bir topuk ile ayakkabı seçmek. Önyüklemenin topuğu asla çok sıkı hissetmemeli. Ayağınızın genişliği boyunca, bot sıkı hissettirmeli, ancak topuklara yakın olmamalıdır. Diğer bir kritik uyum ipucu, yürürken topuklarınızın hareket etmemesidir. Yürürken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, ağrılı sıcak noktalara ve kabarcıklara neden olma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

  Botlar Yürümek İçin Yapıldı - Yürüyüşe Çıkarın
  Yeni askeri botlarını aldığında, onları bir yürüyüşe çıkarmalısın. İlk olarak, açık havada değil, halı üzerinde yürüyün. Ayakkabıları herhangi bir nedenle iade etmeniz gerekiyorsa, aşınma belirtisi göstermemesi gerekir. Evin etrafında yürürken ayağınızın nasıl hissettiğine dikkat edin. Herhangi bir sıcak nokta veya rahatsız edici kabarcığı not edin.

  En iyi askeri botların bile bir mola süresine ihtiyaç duyabileceğini akılda tutmak önemlidir. Bu nedenle, botların nasıl uyum sağladığını belirlemek için muhtemelen bir defadan fazla giymeniz gerekecektir. Ancak, “acı” hissediyorsanız, muhtemelen zamanla daha da kötüleşecektir.

  Farklı Stilleri Deneyin
  Tam olarak sizin için neyin işe yaradığını fark edene kadar farklı stilleri, boyutları ve markaları deneyin. Herkesin ayakları farklıdır, bu yüzden başka birinin deneyimini alıp kendin yapamazsın.

  Farklı Askeri Çizme Stillerinin Nasıl Olduğunu Anlamak
  Askermekani.com mağazasında, farklı boyutlarda ve tarzlarda kadınlar ve erkekler için askeri ve taktik botlar sunuyoruz . Her tarz askeri bot farklı ortamlarda giyilecek şekilde ve aşınmaya dayanıklı olarak tasarlanmıştır. Seçim yapabileceğiniz askeri bot stilleri şunları içerir:

  Soğuk hava botları
  Piyade botları
  Fermuarlı askeri bot
  Kompozit askeri bot
  Garnizon botları
  Güvenlik / Çelik burunlu botlar
  Sıcak hava botları
  Gore-Tex / Su geçirmez botlar
  Askeri tanker botları
  Atlama botları
  Orman botları
  Hafif taban askeri botlar
  Kolluk botları
   

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...