Dpf Rejenerasyon Partikül Filtresi Kendi Kendine Temizleme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,637

troyexplorer

Zirve
Yer
İstanbul
DPF rejenerasyon kendi kendine temizleme sistemi forumlardan araştırdığım kadarıyla euro 5 dizellerde mevcutmuş bir video paylaşıyorum bizim partikül filtresinde giriş çıkış boru dikkatimi çekmedi aracı lifte kaldırdığım zaman tekrar inceleyeceğim

http://m.youtube.com/watch?v=zst1AICNtAM&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3Dzst1AICNtAM

Etiketler
Ynt: Dpf Rejenerasyon Partikül Filtresi Kendi Kendine Temizleme

Benim araç euro 5 ,hesapta olması lazım bu sistemin du bakalım yarın servise gidicem zaten sorucam

Az yakıcam diye kaplumbağa gibi araç kullananlara bir kötü haber daha şayet bu sistem araçta mevcutsa 2500 devir sonrası bu işlemi gerçekleştirebiliyormuş

Bugun aracın altına baktım bir tane müşür bağlı birde ince yakıt borusu gibi birşey var önden giren animasyondaki gibi demekki var kendi kendini temizleme , o borudan mazot enjekte edip yakarak temizliyormuş

Yani bu anlatılanlardan şöyle bir sonuca varabilir miyiz?Euro5 aracı olanlar arada sırada şöyle bir 10km falan 3000 devirde araçlarını kullanırlarsa servise felan gidip temizletme işlemi yaptırmaya gerek duymayacaklar.
Benim araç 2013 model 4*4 ,110 bg olan modeli,acaba ben de bu şanslı gruba dahil miyim?Hadi ''heee'' deyin de sevindirin beni.
Selam ve saygılarımla.

40000 -50000 km den sonraki işler bunlar ben öyle bilgi olsun diye yazdım "heeee" :D

Süleyman bey, ben mesela köye giderken hep dediğiniz bu devir aralığında sürmek zorunda kalıyorum rampa olduğu için. 14 kilometre rampa çıkıyorum bende de otomatikman olur mu bu işlem?

Bugun yanlış birşey söylememek adına servise sordum, kendi kendine temizleme olayını 2500 devir sonrasında belli süre giderseniz işlemi gerçekleştiriyor, temizleyemiyecek kadar çok tıkanırsa içerde ışık yanıyormuş göstergede , servis komutla yaktırıyormuş o bahsettiğim yakıt borusundan yakıt basılıyor partiküle komutla tam otomasyon yok yani
40000 km den sonra dikkat ediecek şey bu çok kötü bir yakıt olmadıkça 40000 50000 km ye kadar dolmazmış

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri