Düşündürücü....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özalp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,417

özalp

Ana Kamp
Gezenbilir web sitesi senelere mal olmuştur ve binlerce insanı kendisine bağlamıştır.
Hobi amaçlı bir platform olan bu güzide alanda gelir elde etme pahasına da olsa politik reklamlara yer verilmiş olmasını doğru bulmadım.
Bu sayfalarda bir sonuç arayan üyeler her bölgede ve her siyasi düşünceye sahip olacaklardır. Bu nedenle bir partiye yönelik bir reklam bu partiye ait düşüncede olmayanları yaralayabilir ve buradan uzaklaştırabilir.
Gezenbilir gibi kamu yararına çalışan platformların birleştirici olması beklenir.
Zaten toplumu ayıracak yeteri kadar faktör var, hele gezenbilirin buna katılımı çok yersiz olur.
Çok yadırgadım.
Para her zaman öncelikli değildir, eğer bu reklamda bir maddi faktör de varsa.

Etiketler
Gezenbilir web sitesi senelere mal olmuştur ve binlerce insanı kendisine bağlamıştır.
Hobi amaçlı bir platform olan bu güzide alanda gelir elde etme pahasına da olsa politik reklamlara yer verilmiş olmasını doğru bulmadım.
Bu sayfalarda bir sonuç arayan üyeler her bölgede ve her siyasi düşünceye sahip olacaklardır. Bu nedenle bir partiye yönelik bir reklam bu partiye ait düşüncede olmayanları yaralayabilir ve buradan uzaklaştırabilir.
Gezenbilir gibi kamu yararına çalışan platformların birleştirici olması beklenir.
Zaten toplumu ayıracak yeteri kadar faktör var, hele gezenbilirin buna katılımı çok yersiz olur.
Çok yadırgadım.

Site ile organik herhangi bir bağım olmamasına rağmen bu konuların nasıl işlediğini bildiğimden gıyabında cevap vereyim üstad.

Bu tarz çok ziyaretçi alan siteler bir reklam ağına dahil olurlar. Bu ağ reklamları semantik ya da rastgele gösterir. Yani örneğin siz çok fazla siyasal haber okuyorsanız reklamverenlerin hedefine girersiniz ve otomatik olarak siyasi reklamlar görmeye başlarsınız gibi düşünün. Örneğin geçenlerde karavana kamp masa sandalyesi aramıştım. Hangi siteye girsem kamp masası reklamı görüyorum artık.

Yani demek istediğim özellikle şu reklam olsun bu reklam olsun diye seçmez site yönetimi. Tamamen giren kişiye bağlı özel reklam gösterimi söz konusu oluyor. Reklam ağı (genellikle google) reklamverenlerin tercihlerine ve bütçesine göre ayarlıyor tüm bu ekosistemi.

Şahsi önerim ise tarayıcınıza reklam engelleyici kurmanızdır. Bu şekilde hiçbir reklamı görmek zorunda kalmazsınız.

Çok yadırgadım.
İlgili partilerin reklamına boğulduk. Reklam vermedikleri yer yok. Bence hem gereksiz masraf bunlar hem de gerçekten çok gerekli değil. Herkesin kime vereceği zaten belli.
Bunların bir kısmı google reklamı ve facebook reklamı da olabiliyor. Her mecradan saldırıyorlar yani...
Gezenbilir de sonuçta ticari bir site. Herhalde sahipleri enine boyuna bu reklamları almadan önce düşünmüşlerdir. Ben bu reklamları her yerde görüp durduğum için çok garipsemedim durumu açıkçası.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR