EDC (Everyday Carry) Hergün Yanınızda Taşıdığınız Bıçağınız Var mı? Varsa Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CQC7 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 396
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 171,743
Ynt: EDC (Everyday Carry) Hergün Yanınızda Taşıdığınız Bıçağınız Var mı? Varsa Nedir?

bende kısa zamandır victorinox'un SwissChamp modelini kullanıyorum wede çok memnunum ;)

Etiketler
Ynt: EDC (Everyday Carry) Hergün Yanınızda Taşıdığınız Bıçağınız Var mı? Varsa Nedir?

champ bende de var yaklaşık 13 yıldır. evde işte doğada her ortamda kullanıyorum ve hala hayranım bu çakıya.

korbaba' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-doga-sporlari-avcilik-11in1-cok-fonksiyonlu-acil-yasam-cakisi-survival-card-knife-35927375/detay
testeresı ve kesme ıslemı yapan kısmı (bıcak dıyelım ) cok kullanıslı gorulmuyor alttakı vıdeoda tabı kullanııcının yetenegıne gore farkedebılır yınede , bununla bırlıkte 5 tl gıbı bı fıyata sahıp olması ılgı cekıcı kılıyor gunluk ıslerde ıp kesme gazoz kapagı acma kucuk vıda sıkma acma gıbı ıslerde kullanılabılır tasıma kolaylıgı ve fıyat avantajıyla degerlendırıldıgınde alınabılecegını dusunuyorum

http://www.youtube.com/watch?v=YZg9AooW8jk&feature=related

survıval card dıye aratırsanız farklı cesıtlerıde mevcut..

benimde ilgimi çekti şu survival card fiyatı'da iyi cüzdan'da taşımak için uygunmuş :eek:

birde victorinox'un swiss card diye bir ürünü var oda iş görebilir...

-Bıçak / Makas / Led IŞIK / Büyüteç / Tükenmez Kalem / Cımbız / Kürdan /Toplu İğne / 4uçlu Tornavida / Düz Tornavida Ucu / Cetvel

VICTORINOX  SWISS CARD LITE1

victorinox un çakı modellerinden hangisini tavsiye edersınız yakında edınmek ıstıyorum.günlük olarak yanımda taşıyabıleceğım bunun yanında kamp ortamında da tasıyıp sadece büyük yekpare bır bıçakla destekleyeceğim bır çakı tavsıyesı ıstıyorum siz değerlı tecrübeli forum üyelerinden saygılarımla

Huntsman veya Camper modeli işinizi görür. Tek elle açılan çakı istiyorsanız Soldier modelini tavsiye ederim.

serhantek' Alıntı:
victorinox un çakı modellerinden hangisini tavsiye edersınız yakında edınmek ıstıyorum.günlük olarak yanımda taşıyabıleceğım bunun yanında kamp ortamında da tasıyıp sadece büyük yekpare bır bıçakla destekleyeceğim bır çakı tavsıyesı ıstıyorum siz değerlı tecrübeli forum üyelerinden saygılarımla
Victorinox Handyman tavsıye ederım

çok tesekkürler cevaplarınız için..handyman günlük kullanım için biraz kaba geldi bana yanı bıçak boyu gayet ıyı ama çok kalın...özellıkle cepte tasımak ıstemem sebebıyle sanırım sıkıntı olabılır..buna rağmen bu kadar çok aletinde her an yanınızda olmasıda çok güzel bısey..

serhantek' Alıntı:
çok tesekkürler cevaplarınız için..handyman günlük kullanım için biraz kaba geldi bana yanı bıçak boyu gayet ıyı ama çok kalın...özellıkle cepte tasımak ıstemem sebebıyle sanırım sıkıntı olabılır..buna rağmen bu kadar çok aletinde her an yanınızda olmasıda çok güzel bısey..
suna bı bakın ıstersenız bu bı boy daha ınce Victorinox 1.3763.71..... daha ınce ıstersenız kılasık olan VICTORINOX 1.3703 CLIMBER modelını tercıh edebılırsınız.. bıde kılıtlenebılen cakıları var vıctorınox un onlarada goz atmanızda fayda var ıncelıkten yana tercıhınız olmasaydı buyuk boy bı modelı olan Victorinox 0.9064 WorkChamp bıraz agırlık ve kaba durusunun yanında cok ıyı bır arkadastır dıyebılırım(+10) tabı fıyat olarak leatherman wave aynı fıyat aralıgında oldugundan madem buyuk o zaman leatherman tercıh ederım dıyen arkadaslarda olacaktır kı haklı bı dusunce vıctorınox tercıh ettıgınız ıcın bunları onerıyorum.. fıyat olarak degerlendırırsenız vıctorınox 1.3703 cılımber modelenın mat kırmızı olan aynı ozellıktekı Victorinox 3,3713 modelı dıkkatınızı cekebılır

tesekkürler ilbeğ climber modelini aldım bugün gerçekten güzel bir model tavsiyelerın ıçın saol...ayrıca açıkçası ben leatherman ı çok ıslevsel bulmuyorum günlük olarak..ama tabi teknık ısle uğrasılmıyorsa..onunu harıcınde günlük hayatta ınsanın yanında pense olmasının çok ıse yarıyacağnı düsünmüyorum belkı de yanılıyorumdur..sizce..saygılarr...

hayırlı olsun :smiley: alıstıkca daha cok seveceksınız ve ısınızı gorecektır .. leatherman ozellıkle wawe modelı kampta bıcak palalarının buyuklugu ve daha kalın olması ve kıtlenebılme ozellıgıyle tercıh sebebı olabılıyor gunluk hayatta teknık ısle ugrasmıyanlar dedıgınız gıbı penseye ıhtıyac duymazlar fakat kamp ortamından atestekı bır kabı ( tabıı tutacagı olmayan mesala konserve kutusu v.b. :smiley: almak yada ısıtılmıs bır cıvı yada benzerı tel vs gıbı parcaları tutmak (ok ucu yapımında mesala :smiley: kım ok ucu yapmak zorunda kalır tabıı ayrı bır konu ..:smiley:) pense cok avantaj saglıyabılıyor fakat gunluk sehır kullanımı ıcın bıraz buyuk bır alet .. tekrar hayırlı olsun gule gule kullanın kapatırken aman dıkkat cok keskındır :smiley:) bı tecrube sabıttır :smiley:))

tesekkürler dikkat edicem :smiley: siz beni masrafa sokucaksın wave öyle bi anlattınız kı alasım geldi :D siz günlük ekipman olarak neler taşıyorsunuz ben daha yenı basladım çakı taşımaya..gerçekten faydalı aletler sise açarken bsı keserken ıllakı lazım hatta çakımı aldığım günün aksamında kalın bi iple boğazından sıkıca bağlanmıs bir köpek yavrusuna yardım ettım ıpı kestim sizlerınde böyle anılarınız varsa dınlemek ısterım saygılarımla

:smiley:aman he almayın sonra verdıgınız para sebebıyle kıyıpta kullanmıyorsunuz hazırladınız acıl durum paketlerı ıcerısınde gercekten lazım olacagı gunu beklemek uzere (Allah cc korusun dıyelım ) saklıyorsunuz :smiley: saka bı yana penseye cok kez ıhtıyac duyabılıyorsunuz leatherman kalıtesı tartısılmasada ucuz bır tool da ısınızı gorecektır malzemelerın kullanım hatıralarını musaıt bı zamanda paylasmaya calısıcam uzerımde bulundurduum cakı tercıhım ıcınde gun ıcındekı planım dogrultusunda degısebılecegını soylıyebılırım kullandıklarımdan bır kısmı bu konunun 12 ve 13 sayfalarında paylasmıstım http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=12174.220 :smiley: keskınlıgıyle ılgılı dıkkat edın dememın sebebıde resımler arasında mevcut :smiley:

:D geçmiş olsun ilbeğ..formda gördüğüm crkt kıss modeli çok hoşuma gitti..gitti gidiyorda satılıyor ancak o sıtenın orjinalleri satıp satmadığından süphem var..açıkçası bır arkadasımdan çakı nın türkiye satısı olmadığnı duydum nerden bulunabilir..fiyatı nedir???

bende crkt kıss modelini çok beğeniyorum yarımcı olursanız sevinirim ; ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR