EDC (Everyday Carry) Hergün Yanınızda Taşıdığınız Bıçağınız Var mı? Varsa Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CQC7 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 396
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 171,742
Ynt: EDC (Everyday Carry) Hergün Yanınızda Taşıdığınız Bıçağınız Var mı? Varsa Nedir?

Merhaba bende yanımda victorynox'un en küçük modelini taşıyorum.Son dönemde bunun yanına küçük boy pilsiz el fenerinide ekledim.

Etiketler
Ynt: EDC (Everyday Carry) Hergün Yanınızda Taşıdığınız Bıçağınız Var mı? Varsa Nedir?

ben everyday carry olarak leathermann bilir kullanırım..gerisi mc gaywer bıçağıdır benim için....fonksiyonellik multipurpose ağırlık ve ergonomi olarak leathermann surge derim....ağır işler için kullanımda hi problem çıkarmadı..motorsiklet tamiratında bile kullandım zamanında

değerli arkadaşlarım günlük kullanım için buck nobleman çakı kullanıyorum tavsiyeleriniz nelerdir birde çelikten anlayan üstadlara ustalara sorum olacak buck noblemanın çeliği nasıldır..carbon olduğnu duydum doğruluk payı nedir carbon olunca paslanabılen lakin çokda keskin olabılen bi durum olduğnu bılıyorum çakı çok keskin ama paslanma belırtısı yok cevaplarınız ıçın tesekkürler saygılar...

Blade Length: (6.7 cm)
Blade Material: Titanium coated 440A
Carry System: Stainless steel belt/boot/pocket clip, Titanium coated
Handle Material: Stainless steel with rubberized, carbon fiber graphic on left side
Length Closed: (9.5 cm)
Locking: Yes
Quantity: Yes
Weight: (74 g)
Sizin bıçağınızın teknik dökümü yukarıdaki gibi, çelik olarak yalın karbon çeliği değil 440A paslanmaz çelik. Çelik olarak üst sıralarda bir çelik değil, vasata yakın bir çeliği var, bu sınıftaki ( 440A,B,C) en kötü çelik, ama memleketimizde satılan mutfak bıçaklarının çeliğinden de daha kaliteli. Yüzeyde titanyum kaplaması yapılmış, bu iyi bir avantaj ama elbette bir süre. Kullanıma bağlı olarak bu kaplama gidecektir. Güle güle kullanın.

takip

Cold Steel SRK

6149590063_ccd0fc8b56_z.jpg

Yanımda taşımıyorum gerçi her gün ... Hatta bunu hiç kullanmamışım.

eşantiyon olarak gelen çakma isviçre çaksını yanımda bulunduruyorum.

Bu bıçak ya çantamdadır, yada cebimde... ayrılmaz pek ;)

http://www.sogshopping.com/knives/slp2-31.html?SID=73sesek67vh1e3r69dst2rk397

merhabalar, konuyla belki biraz ilgisiz olucak ama, cabelas sitesinden alışveriş yapanınız var mı hiç, fiyat türkiyeye göre daha makul gozukuyo okuduguma göre uluslarası kargo da var. fakat yapan biri varsa yorumunu duymak isterim.

saygıdeğer üstadlarım şuan yanımda buck nobleman carbon çakı taşıyorum bıçak siyah kaplama ama karbon olması aklımı bulandırdı siz değerli üstadlarıma sorum bu bıçak paslanır mı sıyah kaplaması olduğu için anlıyamıyorum resim yüklemeyi bılmediğim için gösteremıyorum kusuruma bakmayın şimdiden teşekkür ederim saygılarımla efendım..

Karbon ise paslanır, kaplama engeller ama kaplama aşınırsa paslanma da hızlanır, korumak ve arada bir bakım yapmak lazım.

zoro' Alıntı:
... buck nobleman carbon çakı ...

Var mı öyle bir çakı? Bir bakın bakalım, sizin modelin teknik özelliklerini bulun bakın ne diyor çeliği için. Eğer gerçekten bir zamanlar Nobleman paslanmaz dışında bir çelikten üretilmişse o zaman sorunuz bu soruyu.

bu konu hakkında bilgisizim efendim sadece opinel çakım vardı iki adet bırı ınox diğeri carbondu...carbon olanı çok keskin olmasına rağmen kararma ve paslanma yapıyordu benimde sorum buck noblemanda carbon olarak geçiyor bu anlamda siyah olduğu için bıçaktakı kararma ya da paslanmayı göremiyorum...belkide buda paslanır mı sorum bu efendim herkese saygılar..

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.armer.com.tr/backoffice/pictures/BUCK-327CF-NOBLEMAN-CARBON-FIBER-AVCI-BICAGI_12733_medium.jpg&imgrefurl=http://www.armer.com.tr/BUCK-327CF-NOBLEMAN-CARBON-FIBER-AVCI-BICAGI-pid-12733.html&usg=__TKifLhpAOkwPKcog1UMA6UBwPCk=&h=200&w=200&sz=5&hl=tr&start=2&zoom=1&tbnid=k0tEPFHQus89aM:&tbnh=104&tbnw=104&ei=DiqtTon8L6ag4gTDq732Dg&prev=/search%3Fq%3Dbuck%2Bnobleman%2Bcarbon%26um%3D1%26hl%3Dtr%26sa%3DN%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1
bu adresteki çakı benım çakım efendım

zoro' Alıntı:
NOBLEMAN-CARBON-FIBER-AVCI-BICAGI bu adresteki çakı benım çakım efendım
İyi de efendim, orada karbon çakı demiyor ki, carbon fiber diyor, sapı kastediyor sanıyorum, namlu kısmıyla ilgili değil.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR