Elma Salyangozlarım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan amaç Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,500

amaç

Kamp II
Yer
istanbul
Bunalarda gezenbilir fanatiği elma salyangozlarım ;D

Elma

Etiketler

Ynt: Elma Salyangozlarım

gecen gun salatalık verdım yedıler :smiley: ama balık yemı verıyorum genelde.

yaklasık bırsenedır beslıyorum. baya buyuduler. bır arkadasımdan 7 tane almıstım. bende arkadaslara verdım 5 tane kaldı.

haslanmıs kabagı deneyecegım. bır ara akvaryumda olen lepıstesımıde yemıslerdı. balıgın sadece kafası kalmıstı. ac kalınca sanırım herseyı yıyorlalar.

Allah allah! Bu nasıl bir şeymiş böyle! :smiley:

Yüzüyorlar mı yoksa kenara tutunarak mı geziyorlar?

Bir de normalde nerede yaşıyormuş bunlar?

onu bılamazsanız patates haslanmıs. yanliz gece yatarken atın sabah kaktıgınızda hala varsa cıkartın suyubozar ben 3 dılım atıyodum. diş kabugunu hafıfce soyun. bu arada tankın ustunu kapatırsanız kacakları onlersınız. zaten yumurtalarıda kapaga ve ya kapaga yakın suyun ustune yapıstırıyolar.

flynaked' Alıntı:
Allah allah! Bu nasıl bir şeymiş böyle! :smiley:

Yüzüyorlar mı yoksa kenara tutunarak mı geziyorlar?

Bir de normalde nerede yaşıyormuş bunlar?

surungen diyecegım ama tam değil sanırım bunlar yapıskan:smiley: Yapısıyor cama. herturlu akvaryumda cok rahat yasıyorlar.

RedlinE' Alıntı:
onu bılamazsanız patates haslanmıs. yanliz gece yatarken atın sabah kaktıgınızda hala varsa cıkartın suyubozar ben 3 dılım atıyodum. diş kabugunu hafıfce soyun. bu arada tankın ustunu kapatırsanız kacakları onlersınız. zaten yumurtalarıda kapaga ve ya kapaga yakın suyun ustune yapıstırıyolar.

ben bır koca salatalıgı atıyorum suya 2 gun kalıyor:smiley:):smiley: su cabuk bozuluyor tabı. ben bırturlu bunlardan yavru alamadım. 1 sene oluyor. benım akvaryum zaten cok kucuk. kapagıda yok. zaman zaman ortalıktan topluyorum elma salyangolarını

elma salyangozu hiç denemedim. kendimi bildim bileli akvaryumla ilgiliyimdir. ufak salyangozları, minareleri akvaryum ortamında görmeyi severim. ama bizimkiler akvaryum dışına çıkmıyor.:smiley: elma salyangozu düşünüyordum ama dışarı çıkıyorlarsa vazgeçtim :smiley:

sanırım akvaryum bitkilerini de yerler bütün bunları yiyorlarsa. netten biraz araştırayım bi ara :smiley:

bıtkılerı talan ederler sakın deneme. yavrulamak ıcın suyun uzerıne cıkar cama yavrularını bırakırlar. braktıktan sonra bıraz gezıye cıkarlar :smiley: aslında cok guzel hayvanlar ama bıtkılı akvaryumda olmaz. bende bıtkı olayını yapamadım bırturlu. su yosun turunden bıtkıler varya. kayaya sarılıyor onlardan aldım soldular:smiley: beceremedım.

eskiden bitki için ayrı akvaryumlarım vardı. sonra içine balık sayısını biraz fazla koyup tatile gittiğimde ölen balıkların suyu bozmasıyla hepsi çürümüştü. çok büyük amazon bitkileriydi. 10 yıl kadar bakıp çoğaltmıştım. :(

fırsat bulunca tekrar yapacağım. o yosun bitkileri de vardı o zamanlar arada bazı yaprakları çürürdü ama taze sürgünlerde verirdi. yani uzun yıllar akvaryumda durmuşlardı. ama sonraki yıllarda tekrar denediğim de benimkiler de çürüdü. ışıkla ilgili olmalı herhalde. yoksa ben asıl amazon yetiştirmeme rağmen onlar da büyürlerdi aralarında.

şimdi iki akvaryum yaptım. birinde melek diğerinde lepistes bakıyorum. fazla özenmiyorum çünki aklım hep arkada kalıyor sonra :smiley: anabias koydum birkaç küçük kök.. bir de bambu ..

bambu deneyebilirsiniz. hem görüntü olur hem de kökleriyle suyu temizler. onun gövdesini kemiremezler sanırım. ama tırmanıyorlarsa yaprakları yiyebilirler. sanırım üzerine bir tül filan gerekir .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR