Ford Ranger Xlt İle Wildtrak Arasındaki Fark

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan foremost Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,640

foremost

Zirve
Yer
adana
arkadaşlar ranger araç satın almak istiyorum bunun için bu 2 model arasında ne gibi farklar mevcut kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim teşekkür ederim ayrıca düşündüğüm araçlar otomatik olacak teşekkür ederim

Etiketler
Ynt: Ford Ranger Xlt İle Wildtrak Arasındaki Fark

Teknik donanım ve güvenlik donanımı farkı en önemlileri.

Motor gücü, ESP gibi teknik farkların yanında, hava yastığı sayısındaki fark ve eğim iniş kontrolü ciddi fark.

Wiildtrak'ta olup XLT'de olmayan özellikler:

ESP
Devre dışı bırakılabilen ön yolcu hava yastığı
Yan hava yastıkları
Perde hava yastıkları
Sürücü diz hava yastığı
Yokuş kalkış desteği
Eğim iniş kontrolü
Adaptif yük kontrolü
Devrilme kontrol sistemi
Römork savrulma kontrol sistemi

http://www.ford.com.tr/ticari-araclar/ranger/donanim-tablosu

arkadaşlar özür dilerim aracı 2. el alacağım söylemeyi unuttum kabahat benim :smiley: 2008 ile 2011 arasımı oluyor bu modeller yanı bu modeller arasında xlt ve wildtrak farklılıkları neler arazıde daha iyi hangisi ve modifiye olarak hangisini önerirsiniz teşekkürler video olarak pek fazla rastlayamadım off-roatta ne kadar gidebilirim hard sürüş değil tabi kamp ve çamur :smiley:

eski modellerde 4x2 ler hi-rider, 4x4 ler thunder olarak adlandırılmış. wildtrak 4x4 2010 sonrası modeller. donanım olarak ister thunder isterseniz wildtrak alın fark var. 2011 wildtrak almanızı tavsiye ederim.

videodaki beyaz araç wildtrak. http://www.youtube.com/watch?v=8vVH6gI2lA4

bundada göreblirsiniz. sanırım araçta standart lastikler var. http://www.youtube.com/watch?v=0BSFAw7-_gU

Eski kasa söz konusu olunca, motor boyutu dışında bir fark yok: Biri 2.5 diğeri 3.0

Geri kalan farkın hepsi estetik.

İki tipte de arkada LSD var, ikisinde de ESP yok. Yanlış hatırlamıyorsam minimum yerden yükseklikleri arasında 5mm fark var.

Wildtrak'ta eğimölçer var, deri koltuk var. Sağı solu krom kaplı, plastik ve şık bir rollbarı var. Tavan barı var (sepet takmayı kolaylaştırıyor)

Yani söz konusu arazi olunca, ikisi de eşit gibi diyebiliriz. Sadece motordan gelen tork farkı var. Aradaki fiyat farkına değer mi? Gireceğiniz araziye, taşıyacağınız yüke göre sizin karar verebileceğiniz bir durum.

Not: 2 sene Ranger XLT kullandım. Hatta tam 1 sene önce 2.el Wildtrak almaya kalktım; ama İstanbul ve Balıkesir'de temizini bulamadım. Test sürüşünde asfalt üstünde 4çekere geçenden tutun da, kasanın içini laminat parke kaplatmışına kadar tuhaflıklar gördüm. İçime sinen bulamayınca, azıcık daha sıkıp kendimi (cüzdanımı) kampanyadan 1.el Isuzu D-Max Vcross aldım. İlk pickup'um Ranger olduğu için gönlümde yeri ayrıdır, ancak ESP'li pickup'a geçtikten sonra arazide ve asfaltta hiç Ranger'ı aramadım doğruyu söylemek gerekirse.

Umarım gönlünüzce bir Ranger bulursunuz.

Bende 2009 xlt thunder var 2500 cc otomatik vites deri koltuk koltuk isitma vs var
Wildtrak modelleri 3000 cc uzeri olduğu için vergi delisi olursunuz bence değmez
Şimdiki aklım olsa sırf dif.kilit için l200 alırdım.
Ranger in yeni kasaları hariç offroad donanimlarida piyasada yaygın değil mitsubishiye oranla
Aktif olarak arazide olacaksan l200 alınır ama normal sartlarda ranger ida keyifle kullaniyoruz 2009 modeller 2015 yili itibariyle 7 yasina girecegi icin mtvsi 6 aylik bildigim kadariyla 811 tl ye düşecek

ramazan bey yanıtlar için teşekkür ederim rotayı l200 olarak değiştirdik o zaman l200 üzerine yoğunlaşıyorum teşekkür ederim

Yararlı fikirler üretebildiysek ne mutlu bize :smiley: fordu almadan pikaplari iyi arastirma firsatimiz olmadi daha sonra mitsubishinin arazide daha yetenekli olduğunu öğrendim.Arac askida kalinca Ranger in lsd si hiç oluyo :(

Merak ettiğim konu bu durumda Rangerlara %100 havalı, elektrikli ve/veya sabit kilit yok mu?
L200 ile arasında fiyat olarak ciddi fark var bu durumda hangisi daha efektif olur değerlendirebilmek gerekir...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR