Ford Transit Motocamperın Iç Dizaynı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uysalburak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,359
Bu arada, ayaklarımı kıvırarak uyuduğumu farkettim :smiley:
Bu yatakta çarpraz yatınca boyuma uyduğunu gördüm.
Daha önemlisi, benim geniş bir bagaja ihtiyacım olduğunu anladım. Eğer ranza yaparsam yatağın altında yer kalmayacaktı.
Yani şu anda en son düşündüğüm çizimim bu.

Ekli dosyayı görüntüle 508103

7973ee1c9de9ef4f5d2085ee879219f4
Bir de buna bakın. Yatak 130x190 yanında 45 cm derinlik 190 boyunda sürgülü kapaklı bir dolap. Sonra bir boy dolabı ve mutfak
Karşısında 120x80 cm WC duş lavabo sonra altta bulaşık makinesi üzerinde buzdolabı ve bir tekli koltuk. Önünde de açılır kapanır oval masa.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Etiketler
Bu arada, ayaklarımı kıvırarak uyuduğumu farkettim :smiley:
Bu yatakta çarpraz yatınca boyuma uyduğunu gördüm.
Daha önemlisi, benim geniş bir bagaja ihtiyacım olduğunu anladım. Eğer ranza yaparsam yatağın altında yer kalmayacaktı.
Yani şu anda en son düşündüğüm çizimim bu.

Ekli dosyayı görüntüle 508103
Merhaba ben 1.85 im Ducato 1.87 gibi en de izalasyonsuz ben böyle bir çözüm düşünüyorum bir sac plaka alıp sanayide presle sağ sol 2-3 cm lik çıkıntı yapılabilir buda aradaki paylarlarla yaklaşık 2.00 ye yaklaşır diye düşünüyorum ama bunu uygulayan henüz olmadı sanırım forumda 2c7406e093a5521fbc93ef609e8723e5 Bbba92f15a5d5124ab4d8a22f08f4622 4866a5e7b9e3cf64f6d9363e4e9883fe

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba ben 1.85 im Ducato 1.87 gibi en de izalasyonsuz ben böyle bir çözüm düşünüyorum bir sac plaka alıp sanayide presle sağ sol 2-3 cm lik çıkıntı yapılabilir buda aradaki paylarlarla yaklaşık 2.00 ye yaklaşır diye düşünüyorum ama bunu uygulayan henüz olmadı sanırım forumda 2c7406e093a5521fbc93ef609e8723e5 Bbba92f15a5d5124ab4d8a22f08f4622 4866a5e7b9e3cf64f6d9363e4e9883fe

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ducato sizin boyunuzu kurtarır 2m yi buluyor cam seviyesinde en.

Burak hocam araç aldınız mı, haLa bakıyor musunuz. Ben de daha serbest hareket edebilirim diye PSA gurubundan FORD grubuna kaymak üzereyim. Bu nedenle yüksek tavan FORD TRANSİT CUSTOM PANELVAN lara bakıyorum. Aklıma çok yattı diyebilirim. 2 kişi için ideal

Ftc

Burak hocam araç aldınız mı, haLa bakıyor musunuz. Ben de daha serbest hareket edebilirim diye PSA gurubundan FORD grubuna kaymak üzereyim. Bu nedenle yüksek tavan FORD TRANSİT CUSTOM PANELVAN lara bakıyorum. Aklıma çok yattı diyebilirim. 2 kişi için ideal

Ekli dosyayı görüntüle 508733

İçinde bulunduğumuz ekonomik krizden ben de etkilenip hayalleri biraz öteledim. 5 yaşından büyük araç almak istemiyorum. Bu kadar bekledik azıcık daha bekleyelim bir kerede tam olsun...

Kafamda mevcut Caravelle'den daha fazla bana ne vereceğine emin olmasam da ,üç aydır bir araç yada bir karavan bakıyordum. Koltuk sayısı problemi de zaten benim için hiç çözüm yolu getirmiyordu.
2021 yılına kadar ortaklıkta hiç beyaz bulut göremediğim için karavan için ödenecek tutarların ceplerimizde durmasını daha uygun gördüğümden ben de arayışımı noktaladım.
Karavan yapımına başlıyan tüm gezginlere kolay gelsin. Bir an önce gezilerine başlamalarını dilerim.

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kısmetse yarın 2014 model ama 2015 ocak trafiğe çıkışlı transitimi alıyorum..Benim boyum 177 olmasına rağmen ben de ortağımla aracın en ölçüsü (178) meselesine baya bir kafa yordum..İlk başta biz de yatağı boyuna koyalım diye düşünüyorduk..Ancak kayıp çok fazla oluyor..Bu nedenle enine konumlandırmaya karar verdik.Postta okuduğum yanları genişletme seçeneğini de kendi aramızda istişare ettik..Ancak hala enine konumlandıracağımız yatağın enini 120 cm yapıp iç mekanı iyice genişletsek mi yoksa ne şiş yansın ne kebap standart 130 cm mi yapsak diye kararsızız..Üçüncü seçenek de zaten yatak boydan kafi de gelse 178 ile dar oluyor bari enden kendimizi şımartıp 140 mı yapsak diye düşünüyoruz..Bir de cam konusunda biraz kararsızız..Arka kapılara cam koyup yatak yanlarını kapalı yapalım havalandırmaları en az 50-70 ile geniş tutalım düşüncesindeyiz.. Ön yan camlar konusunda da aşırı fiyat farkı nedeni ve fiyat fayda dengesinin çok da fazla olmaması nedeniyle karavan camı ile bursa iamalatı sürgülü cam konusunda konuyu mütalaa ediyoruz.. Yatak ölçüleri ve cam-havalandırma tercihleri konusunda tavsiyelerinizi duymaktan memnun olacağımı belirtmek isterim..

Eve şimdi girdim..Sonunda arabayı Kayseriden alıp Alanyaya 600 km test ederek getirdim..Bugüne kadar hiç böyle bir ebatta araç kullanmamıştım..İlk başlarda çekinsem de hemen alıştım..iyi ki ford almışım dedirtti..Yol tutuşu gidişi gücü iç dizaynı ve kullanılan malzeme beni inanılmaz tatmin etti..İşin enteresan tarafı 50 kuruş yakmış olması..Karavana dönüştürünce ne kadar yakacak merak ediyorum..Çünkü aracın üzerine yapışmış bir çok yakıyor damgası var ve ben ducatolarla arasındaki farkı çok merak ediyorum..Bu arada burak beye müjde vereyim aracın yükleme ölçüleri ile gerçekteki ölçüler farklı..Aracın yüklemeye elverişli olan ölçüleri yazılmış fabrika verilerinde..Aracın yüksekliği tavanın en bombeli olan yerinde 207 cm..Aracın eni yan camların sacından ölçülünce 190..Tek uyuşan ölçü aracın iç hacim uzunluğu..4210..Burak bey fordu kendi elinizle ve yaptıracağınız kişiyi de yanınıza alarak bizzat ölçümlemenizi tavsiye ederim..Aracın eni daha uzun..Ben bizzat kendim ölçtüm..Fabrika kanımca yükleme ölçülerini aracın içine sığacak bir konteynır varmış gibi baz alarak verilemiş.. Tavan sacındaki bombe ve yan saclardaki genişliği dikkate alamış.Uzun lafın kısası saçlardan ölçüm yaptığınızda aracın eni ve yüksekliği daha fazla..

Merhaba

Bu konuyu tekrar hortlatmış olacağım ama bu kadar detaylı konular ele alındıktan sonra şu an ne durumdasınız merak ettim.

Kısmetse yarın 2014 model ama 2015 ocak trafiğe çıkışlı transitimi alıyorum..Benim boyum 177 olmasına rağmen ben de ortağımla aracın en ölçüsü (178) meselesine baya bir kafa yordum..İlk başta biz de yatağı boyuna koyalım diye düşünüyorduk..Ancak kayıp çok fazla oluyor..Bu nedenle enine konumlandırmaya karar verdik.Postta okuduğum yanları genişletme seçeneğini de kendi aramızda istişare ettik..Ancak hala enine konumlandıracağımız yatağın enini 120 cm yapıp iç mekanı iyice genişletsek mi yoksa ne şiş yansın ne kebap standart 130 cm mi yapsak diye kararsızız..Üçüncü seçenek de zaten yatak boydan kafi de gelse 178 ile dar oluyor bari enden kendimizi şımartıp 140 mı yapsak diye düşünüyoruz..Bir de cam konusunda biraz kararsızız..Arka kapılara cam koyup yatak yanlarını kapalı yapalım havalandırmaları en az 50-70 ile geniş tutalım düşüncesindeyiz.. Ön yan camlar konusunda da aşırı fiyat farkı nedeni ve fiyat fayda dengesinin çok da fazla olmaması nedeniyle karavan camı ile bursa iamalatı sürgülü cam konusunda konuyu mütalaa ediyoruz.. Yatak ölçüleri ve cam-havalandırma tercihleri konusunda tavsiyelerinizi duymaktan memnun olacağımı belirtmek isterim..

Bu konuda bir çizim yazmıştım Karavan Planları
15 metreküplük bir Fiat tasarımı ama Ford içinde çok uygun olacaktır.
Tuvaleti arkaya alıp yatak ve oturma grubunu öne alınca 177x200 ölçülerinde gayet kullanışlı bir yatak ortaya çıkıyor. Birde şoför alanının üst kısmındaki raf alanından başlayıp arkaya giden normalde üste sabitlenen yatak koyarsanız 140x200 gibi bir alan daha oluşur klasik yatak arkaya tasarımlar yüzünden 120, 130 cm lik alanlara sıkışmak durumunda kalınıyor.

IMG 20190921 212316

Seçimlerin tekrarı ekonomik kriz dolar 10 TL olur mu derken imalatı ertelemiştim..Malzeme tedarikine başladım.. Yanlara 50x100 karavan camı tavana ise 50×70 kendinden ışıklı heki koymaya karar verdim.. Plan olarak ise yatak arkada en klasik oturum düzenini tercih ettim..Yatak odasında yanlarda cam olmayacak..Arka kapılara fordun kendi orjinal damperli camlarını kullandım.. Hekiyi büyük alma sebebim arkada karavan camı kullanmayacak olmam..Sigara içen biri olarak da araçtan dışarı çıkmak yerine hekiden dışarı çıkarak sigara içmeyi planladım..WC bölümünde bugüne kadar kimsenin kullanmadığı bir tasarım yaptık..Bitince paylaşırım.. Yapacağımız tasarım sayesinde duş almak çok daha rahat olacak..İzolasyon ve taban döşeme ( 32.sınıf 8mm agt marka parke ) tedarikini de yaptım.. Kısa bir süre sonra mobilyalara da karar vereceğiz.. Güneş paneli ile ilgili teklifleri değerlendiriyorum.. Üç sistem buzdolabı alıp almama konusunda kararsızım..Ortağımın ısrarı üzerine uydu anteni ve tv sistemi almaya karar verdim..Motosikleti arka taşıyıcıda taşımaya karar verdim..Ne olur ne olmaz diye araç içerisinde 2kw aksa jeneratör de bulunduracağım (çanta tipi)..Uydu anteni olarak Neta ve Setcom arasında kararsız kaldım..Alınacaklar listesinde webasto var..Kamera ve alarm sistemi olmassa olmazımız..Herkesin zevkleri ve renkleri farklıdır elbette ama ben olabildiğince açık renkler tercih etmeye çalışıyorum..Zaten alan dar..Şimdilik aklıma gelenler bu kadar..Uzun zamandır da sayfaya girmiyordum yoğunluktan..Herşey ekonomiyle alakalı..Artık olduğu kadar..Bu arada Antalyada bir firmaya yaptırıyorum..İsim vermek istemiyorum..Forum kurallarına aykırı olabilir... İlerleyen zamanlarda foto paylaşabilirim..Esenlikler..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR