Forester Yardim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bilalabdulselam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,179

bilalabdulselam

Yeni Üye
Merhaba,

2008 model Forester 2.0 AWD kullanıcısıyım. Aracı yaklaşık 1,5 ay önce aldım. Ancak 1-2 haftadır araçta gaz yememe, yığılma yapma gibi sorunlar fark ettim. Sürekli olmuyor ama bazen yokuş çıkarken araba zorlanıyor. Araçta LPG yok, hiç takılmamış. Servise götürdüm yol testinde aynı sorunu gördüler, aracı bilgisayara bağladılar ancak bu soruna sebep olabilecek bir şey bulamadılar. Çözüm olarak sol ve sağ üst eksantrik dişlilerin ve yağ kontrol valfinin değişmesiyle başlayan (bunların sorunu çözeceğini düşünüyorlar) ve motor rektefiyiye kadar giden bir dizi değişiklik önerdiler.

Bu sorunu yaşayan, fikir verebilecek olan varsa şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,

2008 model Forester 2.0 AWD kullanıcısıyım. Aracı yaklaşık 1,5 ay önce aldım. Ancak 1-2 haftadır araçta gaz yememe, yığılma yapma gibi sorunlar fark ettim. Sürekli olmuyor ama bazen yokuş çıkarken araba zorlanıyor. Araçta LPG yok, hiç takılmamış. Servise götürdüm yol testinde aynı sorunu gördüler, aracı bilgisayara bağladılar ancak bu soruna sebep olabilecek bir şey bulamadılar. Çözüm olarak sol ve sağ üst eksantrik dişlilerin ve yağ kontrol valfinin değişmesiyle başlayan (bunların sorunu çözeceğini düşünüyorlar) ve motor rektefiyiye kadar giden bir dizi değişiklik önerdiler.

Bu sorunu yaşayan, fikir verebilecek olan varsa şimdiden teşekkür ederim.
Katalitik konvertör sorununa benziyor. Arıza yakardı ama, SSM cihaza bağlandı mı acaba?

Daha detaylı bilgi için subaru turkiye forumumuza da sorabilirsiniz.

Geçmiş olsun, Subaru güzel araçtır. Her ustaya götürmeyin. Yeriniz nerede ise ona göre servis tavsiye edeyim.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Katalitik konvertör sorununa benziyor. Arıza yakardı ama, SSM cihaza bağlandı mı acaba?

Daha detaylı bilgi için subaru turkiye forumumuza da sorabilirsiniz.

Geçmiş olsun, Subaru güzel araçtır. Her ustaya götürmeyin. Yeriniz nerede ise ona göre servis tavsiye edeyim.

Öncelikle geri dönüş için teşekkür ederim.
Aracı yetkili servise götürdüm ve bilgisayara bağlayarak beynine baktıklarını ancak herhangi bir şey bulamadıklarını söylediler.
İstanbul Beşiktaş'ta ikamet ediyorum, il içinde herhangi bir semtteki servis/usta tavsiyenizi dikkate alırım.
Teşekkürler.

Öncelikle geri dönüş için teşekkür ederim.
Aracı yetkili servise götürdüm ve bilgisayara bağlayarak beynine baktıklarını ancak herhangi bir şey bulamadıklarını söylediler.
İstanbul Beşiktaş'ta ikamet ediyorum, il içinde herhangi bir semtteki servis/usta tavsiyenizi dikkate alırım.
Teşekkürler.
Size yakın Jaspa vardır. Seyrantepe de.

Ben uzak olmasına rağmen size Tepeören Akfırat Subaru Park İsmail ustayı öneririm. Kat sorunu ise içini keser, seramikleri değiştirir ve en ekonomik olarak halleder.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri