Gençlere Umut Projesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,818

SEVAL

www.sevalduban.com
Web
www.sevalduban.com
MAG Vakfı ve Kocaeli MAGDER, Kocaeli’nde yaşayan gençlere keyifli bir eğitim fırsatı sunuyor.

1 Ağustos- 27 Ağustos 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek toplam 11 günlük eğitim programı ile 18-23 yaş grubundan seçilecek gençlere, Doğa Rehberliği ve ilk kademe Cankurtaran Eğitimi verilerek, Kocaeli’nde doğa turizmi alanında mevcut istihdam olanaklarından yararlanabilecekleri yetkinlikler kazandırılacaktır.
Programa katılanlara ayrıca afetlere ilk müdahale (Mahalle Afet Gönüllüsü) eğitimi verilecektir.

Projenin Hedefleri
18-23 Yaş Aralığındaki 30 Gence Yönelik Eğitim
• GENÇLERE UMUT Projesine giriş: Gönüllülük, Kocaeli ilindeki afet riskleri ve kültür turizm değerleri eğitimi
• Havuzlarda çalışabilmeleri için ‘Bronz Cankurtaranlık’ eğitimi
• Gençlere ileride Doğa Rehberliği alanında çalışma olanaklarını sunmak ve ekip çalışması ruhu kazandırabilmek için doğada yapılacak kamp esnasında “Doğa’da Yaşam” eğitimi
• Afetler konusunda bilinçlenmeleri ve “Hafif Arama-Kurtarma” çalışmaları yapabilmeleri için ‘Temel MAG Eğitimi’

Eğitim Programı
• Proje Giriş Eğitimi: 1 gün
• Bronz Cankurtaranlık Eğitimi: 4 gün
• Doğada Yaşam Eğitimi ve Kampı: 4 gün
• Mahalle Afet Gönüllüleri Eğitimi: 2 gün

Katılım Şartları
• 18-23 yaş aralığında olmak
• En az İlköğretim mezunu olduğunu belgelemek
• Kocaeli’nde ikâmet ettiğini belgelemek
• 100 metre serbest yüzebilmek
• 15 metre suyun dibinden yüzebilmek
• 10 dakika suyun üstünde hareketsiz durabilmek
• 4 günlük dağ kampına katılmayı kabul etmek
• Eğitimlere katılmasında engel bulunmadığına ilişkin sağlık bildirim formunu imzalayarak beyan etmek.

SON BAŞVURU 16 TEMMUZ 2010!

Eğitim Takvimi

Gençlere Umut Projesine Giriş 01 AĞUSTOS
Bronz Cankurtaranlık Eğitimi 03-04-05-06 AĞUSTOS
Temel MAG Eğitimi 09-10-11 AĞUSTOS
Doğada Yaşam Eğitimi ve Kampı 23-24-25-26 AĞUSTOS
Turizm Semineri 27 AĞUSTOS

http://www.mag.org.tr/tur/genclereumut.asp

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.