Gerber Bear Grylls Ultimate Survival Fixed-Blade Knife+Basic 8 Pic. Survival Kit

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ahmeterkin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,639

Etiketler
Ynt: Gerber Bear Grylls Ultimate Survival Fixed-Blade Knife+Basic 8 Pic. Survival Kit

Güzel görünüyor, gerçek Gerber ise zaten sıkıntı olmaz , ama fiyat Gerber marka için bana ucuz geldi.

Ynt: Gerber Bear Grylls Ultimate Survival Fixed-Blade Knife+Basic 8 Pic. Survival Kit

Kullanmadım ama kullananların yorumları hep olumsuz şekilde.Gerberin diğer modellerinin bundan çok daha kaliteli olduğunu söylüyorlar.

Bu bıçağın kırılmasıyla ilgili youtube de videolar mevcut. Ayrıca bu bıçak yekpare değil. Bu kadar para verilecekse alınan bıçak mutlaka yekpare olmalı. Yerli markalardan Bora ve Mogan bıçağa da bakın derim.

ilk versiyonları kırılıyormuş sonradan düzeltildi diye duymuştum...ben kullanıyorum güzel bıçak,fazla zorlamadım....

Ultimate knifenin çeliği 7Cr17MoV. Bu çelik 440C, AUS8, VG1 gibi çeliklere göre daha çok bakım gerektiren, daha kolay paslanabilen bir çelik türü diye biliyorum. Bence kolleksiyon amaçlı alınabilir, ancak ciddi kullanımlarda mutlaka bir yedek bıçak bulundururdum. Yabancı markalardan Esee, Ontario Knife ve Fallkniven i tavsiye ederim.

440A 'ya yakın deniyor. Tabi bu ideal hal. Çinlilerin kalite konusundaki titizliğini biliyorsunuz.

bana daha çok, ucuz satılabilen, ormanda kaybettiğinde çok içini acıtmayacak ömürlük yada süs değilde hertürlü kullanım açamlı yapılmış bir alet gibi geldi.

selam,
çeliği için "High Carbon Stainless Steel" dığında bir bilgi bulamadım. Bende Folding (Sheath) modeli var.
[font=verdana, arial, tahoma, calibri, geneva, sans-serif][/size]Şu an turkiyede satılan kaçıncı version bilmiyorum, ancak önceden de bir arkadaşın dediği gibi ilk versiyon sorunluydu.[/font]
[font=verdana, arial, tahoma, calibri, geneva, sans-serif]
Sap kısmının ucunda çelik bir kızım var bu kısım çekiç amaçlı kullanmak için tasarlanmış. ancak bıçağın çeliği sap kısmındaki çelik ile tek parça değil. arada 1-1½ cm kadar bir plastık kısım var. bu durum da kırılmalara olanak sağlıyor. bunun dışında bıçağın çekiği 1-2 günlük kullanımdan sonra köreliyor. Yanındaki kılıfın üzerine biley taşı koymalarının nedeni de bu olsa gerek. Bıçağın sap kısmına yakın olan bölümü tırtıklı. Bu tırtıklar zorlanmalarda kırılabiliyor.[/font]
insana çok güzen veren bir bıçak değil açıkcası.. yani zor bir durumda kalsanız işinizi görecek bir bıçak ama uzun süreli kullanımda iflas edecektir diye düşünüyorum.[/font]
katlanmayan bir bıçak arıyorsanız yerli marka olan BORA nın bıçaklarını tavsiye ederim. Eğer param var iyisi olsun diyorsanız K-Bar öneririm. 2. dünya savaşından beri amerikalılar her yerde kullanıyor K-Bar :smiley:[/font]
bende KBD1 modeli var. ilgilenen olursa hakkında inceleme yazabilirim.[/font]
iyi akşamlar[/font]

yaklaşık 1 haftadır ebay dan bende araştırıyorum zaten en pahalısı 60-70 dolar civarı fiyatların bukadar ucuz olması emin değilim ama vergiden veya malın gündemden düşüp fiyatın azalması olabilir kargo fiyatı ise 90 tl civarında buradaki fiyatlar ise 250 tl gibi bişey ben gerberin sağlamlığından kuşku duymam.

berkcan' Alıntı:
yaklaşık 1 haftadır ebay dan bende araştırıyorum zaten en pahalısı 60-70 dolar civarı fiyatların bukadar ucuz olması emin değilim ama vergiden veya malın gündemden düşüp fiyatın azalması olabilir kargo fiyatı ise 90 tl civarında buradaki fiyatlar ise 250 tl gibi bişey ben gerberin sağlamlığından kuşku duymam.

Ankara'da hem düz hem dişli modelini 190-210 TL civarında bulabiliyorsun.. ancak Bora bıçakları daha sağlam ve daha ucuz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,108
Kaydolan Son Üyemiz
desiredesire

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.