Gerber Scout Knife Yardım lütfen !!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YağızBaşoğlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,854

YağızBaşoğlu

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Bu bıçağı almayı planliyorum
http://www.hepsiburada.com/Liste/gerber-scout-bicak/productDetails.aspx?productId=outburcgarsct&categoryId=19226&SKU=OUTBURCGARSCT#Gorselle

Gittigidiyor dan alacagim. Fakat internette bıçağın çeliğine dair bir bilgi bulamadım :/ Yardım eeder misiniz. BU bıçak iyimidir ? Videolarda çok sağlam ve keskin gözüküyor. Boyutu nun küçük olması benim için önemli. Bütçem de biraz kısıtlı. Sizce bunu almalı mıyım ? Kamp , Survival faliyetlernde (allah korusun ) Kırılma vesayre durumlarla karşılaşırmıyım. Çeliği hakkında bir bilgi edinirseniz söylerseniz çooook sevinirim. Tavsiyelerinzi ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler !!!

Etiketler
Ynt: Gerber Scout Knife Yardım lütfen !!

Bu bıçağın çeliği 7Cr17MoV. Bu çelik 440C, AUS8, VG1 gibi çeliklere göre daha çok bakım gerektiren, daha kolay paslanabilen bir çelik türü diye biliyorum, sayın Deserteagle daha ayrıntılı bilgi verebilir. Ben bıçağın üzerindeki kaplamayı sevdim, çin malı bıçaklardaki teflon kaplamaya göre daha dayanıklı 130 TL ye bir Spyderco ya da Buck alsanız verdiğiniz parayı daha çok hakeder. Başka sitelerde daha uygun fiyata da bulunabilir http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=17&altkategori1=149 Bir de şu başlığa bakın http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=85663.0

Kardeş bu Hilalav güvenilir bir sitemidir ? Birde Buck ve spyderco nun bu fiyatlarda tavsiye edecegin , küçük,Kırılmaz güzel bir çellikten yapılmış tvsiye edecegin bıçaklar neler ?

Hilalavdan bir kez alışveriş yaptım, ödeme yapmadan telefonla ürünün ellerinde olduğunu mutlaka teyit edin (hilal av web sitesindeki ürünler elinde olmayabiliyor), Armer av, meydan kamp, ascim market de güvenilir, güncel stok tutuyorlar.
Çakı ya da bıçağın kırılması daha çok kullanıcı il ilgili bence. Buck ve spyderco da istediğiniz çakıyı alabilirsiniz, bazen et kalınlığı fazla olan bir çakının bile kırılabildiği görülüyor. Bence özellikle çakı sadece "kesme" için kullanılmalı, zorlu kullanımlar için yekpare bir kamp ya da av bıçağı kullanılmalı.
Buck da uygun fiyatlı ürünlerde genelde 420 HC, spyderco da 8Cr13MoV çeliği kullanır. Bunlar normal kullanım için yeterli çelikler. VG1, VG10, H1, S30V yüksek kaliteli çelikler ancak 130 TL yi geçebilirler. 440C ve AUS 8 de iyi çelikler.

HİLAL AVDAN FİŞEK VB AV MALZEMESİ SATIN ALDIM BİR SORUNLA KARŞILAŞMADIM AMA SİZE TAVSİYEM SADECE BU MODEL İÇİN GEÇERLİ OLARAK GİTTİGİDİYORDAN ALMANIZ EN UYGUN FİYATA ORADA BULURSUNUZ MALUM EBAY DAN BAKTIĞINIZDA TÜRKİYEDE AYNI ÇAKININ NEKADAR FAHİŞ FİYATLARLA SATILDIĞINI FARK EDECEKSİNİZ...

YağızBaşoğlu' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Bu bıçağı almayı planliyorum
http://www.hepsiburada.com/Liste/gerber-scout-bicak/productDetails.aspx?productId=outburcgarsct&categoryId=19226&SKU=OUTBURCGARSCT#Gorselle

Gittigidiyor dan alacagim. Fakat internette bıçağın çeliğine dair bir bilgi bulamadım :/ Yardım eeder misiniz. BU bıçak iyimidir ? Videolarda çok sağlam ve keskin gözüküyor. Boyutu nun küçük olması benim için önemli. Bütçem de biraz kısıtlı. Sizce bunu almalı mıyım ? Kamp , Survival faliyetlernde (allah korusun ) Kırılma vesayre durumlarla karşılaşırmıyım. Çeliği hakkında bir bilgi edinirseniz söylerseniz çooook sevinirim. Tavsiyelerinzi ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler !!!

Gerber yerine BUCK OMNI çakılarından almanızı öneririm. hem çeliği daha sağlam. hem de daha ucuz.
http://www.knivesplus.com/buck-knives-omni-hunter.html

395 ve 396 modellerini tavsiye ederim.. 396 20-30 TL daha pahalıdır. satıcılar neden olduğunu bilmiyor ve genelde kamuflaj olmasından dolayı şeklinde cevap veriyorlar. halbuki çelik farkından dolayı.
395 karbon çeliğidir.
396 paslanmaz çelik.
bıçağınızı düzenli temizleyip arada sırada da yağlayacaksanız 395 yoksa 396 almanızı öneririm.
saygılar

Ynt: Gerber Scout Knife Yardım Lütfen !!

bende almayı düşünüyordum ama çok sevdiğim ve bıçaklardan çok iyi anlayan(kendi bıçağını yapabilecek kadar) bende aldım bir ara ama bida gevşiyor sıkıyorum yine gevşiyor en son yalama oldu dedi bende almaktan vazgeçtim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR