Gezenbilir 9. Geleneksel Kış Kampı; Ercova Yaylası (31 Mart - 01 Nisan) Raporu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,532
20180401 160531
IMG 20180402 065532 876

Etiketler

Çok istememe rağmen görevimden dolayı katılamadım.Ancak sizlerin doğa ile baş başa kaldığınız ve dostluklar edindiğinizi fotoğrafları dört gözle bekledim.Fotograflarinizi gördüğümde gelmiş gibi oldum.Hepiniz sağlık ve güvenlik içinde kalın.Bir daha sonraki kamplara katılmak istiyorum.Yapilacak kampları da bekliyorum.

Herkese merhaba ,
Daha kampçılık ekipmanımız olmadığı için bu etkinliğe katılamadık ancak ileride düzenlenecek etkinliklere (özellikle çocukların katıldığı) katılacağız.

Kamp alanında gece sıcaklık yaklaşık kaç dereceye indi ?
Bizde bu ay sonunda Bolu Aladağlara gitmeyi planlıyoruz 2 ufak kızımız var , onların ve bizim üşümememiz için kaç derecelik bir uyku tulumu alalım ? Bu mevsimde Bolu tarafı gece kaç dereceye düşer ?

Aladağlar yaz geceleri bile soğuk oluyor.Bence çocuklar için mevsim erken,biraz daha beklemek lazım.

20 aylık oğlumla
Aladağlar yaz geceleri bile soğuk oluyor.Bence çocuklar için mevsim erken,biraz daha beklemek lazım.
haftasonu 20 aylık oğlumla kamptaydım gece bi ara çadırın içi 3.5 dereceydi... biraz kalın giydirdim o kadar, eşimin 0 derece konfor derecesi olan uyku tulumu, kendime 10 derece konfor derecesi ve üzeri bir polarla geceyi geçirdim zevklerinizi ertelemeyin hele ki böylesine insana yararlı olan bişey için.. şu geçsin bu geçsin ödemem bitsin kış gelsin yaz gelsin derken ömür bitiyor :smiley:

Herkese merhaba ,
Daha kampçılık ekipmanımız olmadığı için bu etkinliğe katılamadık ancak ileride düzenlenecek etkinliklere (özellikle çocukların katıldığı) katılacağız.

Kamp alanında gece sıcaklık yaklaşık kaç dereceye indi ?
Bizde bu ay sonunda Bolu Aladağlara gitmeyi planlıyoruz 2 ufak kızımız var , onların ve bizim üşümememiz için kaç derecelik bir uyku tulumu alalım ? Bu mevsimde Bolu tarafı gece kaç dereceye düşer ?

0°C de termometremin alarmı çaldı. gerekli kontrolleri yaptıktan sonra uyumaya devam ettim. sabah uyandığımda pet şişenin içinde suyun yaklaşık yarısı buz tutmuştu.

20 aylık oğlumla

haftasonu 20 aylık oğlumla kamptaydım gece bi ara çadırın içi 3.5 dereceydi... biraz kalın giydirdim o kadar, eşimin 0 derece konfor derecesi olan uyku tulumu, kendime 10 derece konfor derecesi ve üzeri bir polarla geceyi geçirdim zevklerinizi ertelemeyin hele ki böylesine insana yararlı olan bişey için.. şu geçsin bu geçsin ödemem bitsin kış gelsin yaz gelsin derken ömür bitiyor :smiley:

Ben de katılıyorum bu düşünceye. Bir de benim bahsettiğim sıcaklık çadır içi sıcaklık değil çadır, dış ortam sıcaklığı idi. gündüz ve gece uyuyuncaya kadar hava zaten mükemmeldi.

Ben kendi adıma gelen herkese çok teşekkür ediyorum, pamukova belediyesinede teşekkür sular akmıyor diye belirttim yaylaya adam yollayıp 2 çeşmeyide tamir etmişler... yalnız bir konuda eleştirim olacak 20 aylık oğlum olduğu için ve kafa dinlemek için yaylanın kalabalık olmayan karşı tarafında uzak köşeye kampımı kurdum fakat akşam saatlerinde bir grup 2 araba uzağıma kamp kurdu saat 5 e kadar küfürlü konuşmalar ve feci gürültü yapan bir araçla dip gaz sürekli bir yere gidip geldiler evet kamp başında sabaha kadar muhabbet kabul ederim ama bağıra çağıra değil küfürlü değil bir ara 2 2.5 gibi müzik açtılar kısaca Allahtan oğlum uyanmadı olan bize oldu uyuyamadık gece bir ara uyaracaktım ama Alkolün dibine vurmuşlar bişey demedim olay çıkmasın diye onlar (kalabalık ve Alkollü ben silahlı ve tektim) neyse olan oldu eminim ki onlarda rahatsızlık vermek istememişlerdir farkında değillerdi belkide.... fakat madem sabah kadar gürültü yapacaksın araba bağırtacaksın git öteki uca kur kampını bomboş dümdüz bir alan var niye giriyosun dibime muhtemelen güvenlik için geldi madem o kadar korkuyorsun hiç gelme, git göl kenarına
KAMP: eğlence sabaha kadar muhabbette olabilir sessiz bir şekilde gökyüzüne bakıp dinlenmekte ben dinlenmeyi seçip kendimi riske atıp en uzak yere gittim umarım bu yazı gerekli yerlere gider... HERKESE İYİ GÜNLER TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR