Gezenbilir Ankara Grubu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 220
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 164,278
Ynt: Gezenbilir Ankara Grubu

Ben de şüpheye düştüm şimdi 32 yıldır biri çıkıp arabayla götürmedi mi veya gitmedim mi diye ama sanki kapıdan çok kez döndürdüklerini de hatırlıyor gibiyim. belki de özel günlerden dolayıdır tabi. en güzeli siz zorlayın araçla giremezseniz zaten yakın sokak veya caddelere bırakırsınız fazladan katedecek bir yol yok giriş cadde üzerinde hemen , her türlü yer bulursunuz.

Etiketler

umut401' Alıntı:
Hocam bilmiyorum, o halde aracınızla gidince öğreneceksiniz doğru mu yanlış mı.

Arkadaşım öncelikle yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim..

ilk cevabınızda otopark olmadığından emin olarak yazdığınız için ben o bilgiyi paylaşmıştım..

verdiğim rahatsızlık için tekrar özür dilerim..

Anıtkabir e araçla gi-ri-le-bi-liiiirrrrrr..... ;D
Anıtkabir ziyaretlerine genelde özel günlerde gidildiği için o günlerde araçları almıyorlar.Diğer günlerde girişte Ruhsat ve/veya kimlik bırakarak içeriye kadar girebilirsiniz.
Aracınızı Otoparka bırakarak Aslanlı yoldan yürüyerek Anıtkabir ve müzelere ulaşabilirsiniz.
Buradan çıktıktan sonra Tandoğan kavşağından Sıhhiye tabelasını takip edin,Alt geçide girmeden sağa dönerek düz gidip Tren garının oradan sola dönüp düz gittiğinizde Ulus a çıkar, gerekli yerleri gezebilirsiniz.Ulusta birçok özel Otopark mevcut.Oradan Hacı Bayram a da uğramanızı naçizane öneririm.
AŞTi (Ankara Otogarı) mevzusunu ben yanlış anladım,Ömer hocamın cümlesi üzerine yazdım.Otobüsle gelenler için Ankaray yoluyla Ulus ve Kızılay gibi merkezi yerlere ulşım çok kolay ama sizin için gerek yok bence.Yürüyüş-Meeting vs ye denk gelmezseniz 08.00-09.30 ve 17.00-19.00 arası bu güzergayların trafiği oldukça akıcıdır.
İyi gezmeler dilerim.Saygılarımla.

salih yardımcı' Alıntı:
Anıtkabir e araçla gi-ri-le-bi-liiiirrrrrr..... ;D
Anıtkabir ziyaretlerine genelde özel günlerde gidildiği için o günlerde araçları almıyorlar.Diğer günlerde girişte Ruhsat ve/veya kimlik bırakarak içeriye kadar girebilirsiniz.
Aracınızı Otoparka bırakarak Aslanlı yoldan yürüyerek Anıtkabir ve müzelere ulaşabilirsiniz.
Buradan çıktıktan sonra Tandoğan kavşağından Sıhhiye tabelasını takip edin,Alt geçide girmeden sağa dönerek düz gidip Tren garının oradan sola dönüp düz gittiğinizde Ulus a çıkar, gerekli yerleri gezebilirsiniz.Ulusta birçok özel Otopark mevcut.Oradan Hacı Bayram a da uğramanızı naçizane öneririm.
AŞTi (Ankara Otogarı) mevzusunu ben yanlış anladım,Ömer hocamın cümlesi üzerine yazdım.Otobüsle gelenler için Ankaray yoluyla Ulus ve Kızılay gibi merkezi yerlere ulşım çok kolay ama sizin için gerek yok bence.Yürüyüş-Meeting vs ye denk gelmezseniz 08.00-09.30 ve 17.00-19.00 arası bu güzergayların trafiği oldukça akıcıdır.
İyi gezmeler dilerim.Saygılarımla.

verdiğiniz bilgiler epey işime yarayacak çok teşekkür ediyorum.. Teşekkür ederim.. :smiley:

Ankara gurubu.. yine ben..

Gençlik parkı açık otoparkına arabamı bıraksam.. gezmek istedigim yakın yerleri taksi ile gezsem nasıl olur ??

Hocam geleceksen gel gayri gözümüz yolda kaldı paşa gönlün bilir ister metro ister taksi hangisini istersen ama avm,ler şehri ankara,dan izmir,e nasıl kaçacağını bilemezsin :D

zirvelerin sesi' Alıntı:

Gençlik parkı açık otoparkına arabamı bıraksam.. gezmek istedigim yakın yerleri taksi ile gezsem nasıl olur ??

Gençlik parkına parketmenin size ulusa yakın olmaktan başka bir avantajı yok bence. Tandoğandaki herhangi bir park iki tarafada yakınlaştırır sizi. Yok ille aracı bırakırım toplu taşıma veya taksi ile diyorsanız da gençlik parkına bırakıp hem para verip hem ters yerde kalmayın , bırakın merkezi bir avm'ye yine her yere her türlü ulaşırsınız. ( yine de hafta içi gezecekseniz bahsettiğiniz yerlerde park sorunu yaşamayacağınızı tekrar etmek isterim)

zirvelerin sesi' Alıntı:

Ankamall otoparkına bırakırsanız metroyla kızılay, ulus tandoğan (anıtkabir) gidebilirsiniz

dopamin' Alıntı:
Hocam geleceksen gel gayri gözümüz yolda kaldı paşa gönlün bilir ister metro ister taksi hangisini istersen ama avm,ler şehri ankara,dan izmir,e nasıl kaçacağını bilemezsin :D

:smiley: yav farkındayım.. beni konfetiler ile karşılayacaklar biliyorum.. utandırmayın beni..

iş durumu nedeni ile 1 hafta ertelemek zorunda kaldım.. epey bilgi topladım sayenizde.. Teşekkürler Ankara gurubu..

kaya75' Alıntı:
Ankamall otoparkına bırakırsanız metroyla kızılay, ulus tandoğan (anıtkabir) gidebilirsiniz

Teşekkür ederim.. Google earth dan baktım.. gitmek istediğim her yere en fazla 3 km gibi.. bunu düşüneceğim..

Ad - Soyad: Selim Elnino

Doğum Tarihi ve Yeri: 1986 ankara

Memleket: izmir karşıyaka

Semt: etlik

İlgi Alanı: Kamp,doğa,sporları,olta balıkçılığı,

E-mail:bebeqim1@hotmail.com
Selam Arkadaslar artik bende aranizdayim

Ad - Soyad: İsmail

Doğum Tarihi ve Yeri: 1975

Memleket: Balıkesir
Semt: eryaman

https://plus.google.com/u/0/b/112313292765155750799/112313292765155750799#112313292765155750799/posts

ad: refik kökez
d.tarihi:1975
doğduğu ve yaşadığı şehir:ankara
kullandığı araç: opel frontera 2.2
ilgi alanı:av,balık,off foad

23 nisan geleneksel ışıkdağı kampımız 1 2 3 4 mayıs günleri aynı yerdedir ilgili facebook linki : https://www.facebook.com/events/614743798626367/

Ad - Soyad: Erdem Tezeren

Doğum Tarihi Ve Yeri: 1985 Ankara

Memleket: Tarsus

Semt: Çayyolu / Turkkonut

İlgi Alanı: Tum araçlar ilgi alanımdadır :smiley: sanayi 2. evimdir :smiley: bir iki senedir yüksek buyuk guclu araçlara merak saldım 4x4 tutkusu başladı. Bu zamana kadar hep yerlerde surunuyorduk hondacıyımdır turbo civic yapmıştım hızlı ve aykırı bir yaşantım oldu :smiley: ilk olarak CJ5 ile arazi araçlarına heves ettim sonra masrafından dolayı geri adım attım ama son olrak nissan Pathfinderda karar kıldım ve cok memnunum. 6 yıldır istanbuldayım ama bu sene ankaraya kesin donus yapıyorum kısmetse :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.