Gezenbilir Fotoğraf Grubu "Sayıların Peşinde" Fotoğraf Gezisi (12 Temmuz 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eftaLYa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 124
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,271
Ynt: Gezenbilir Fotoğraf Grubu "Sayıların Peşinde" Fotoğraf Gezisi (12 Temmuz 2009)

BM35' Alıntı:
bu 53 lerin sırrı kerameti nedir? Rize li birimi var yoksa başka bir şeymi ::smiley:

geziden beri iyiden iyiye merak ettim, söyleyin ben de bileyim ;)

Jeep34' Alıntı:
İyi geziler arkadaşlar kolay gelsin.

En ilginç ''53'' rakamını bulup fotoğraflayan arkadaşımızı, doğasını çok beğendiğim bir orman off-road etabında co-pilot olarak davet edeceğim. Yemek hazırlaması ve hizmeti bana ait ;) :smiley:

İşte sır burada gizli...

Etiketler
Ynt: Gezenbilir Fotoğraf Grubu "Sayıların Peşinde" Fotoğraf Gezisi (12 Temmuz 2009)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

53.jpg

Evet herkes 53 aradı :smiley: Bende her yerde aradım ama bir tek bunu bulabildim :p

0+9*(4+3)+0+3+1=53 (düzeltme:eek:lmuyor muş. Ama bu rakamlar ile 53 yapılabiliyor. :smiley: )

axonmania' Alıntı:
Evet herkes 53 aradı :smiley: Bende her yerde aradım ama bir tek bunu bulabildim :p

0+9*(4+3)+0+3+1=53

Gerçekten çok güzel bir gezi oldu... Öylesine geçtiğimiz sokaklarda ayrıntıdaki rakamları aramak Taksim'in ara sokaklarının farkına varmamızı sağladı... Aramıza yeni katılan arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum tekrar... Elimde Uğur Abi'nin 53 rakamına ait bir kaç kare var... Ama axonmania senin bu azminden sonra ödüle layık seçilsem de sana devretmeye karar verdim :smiley:))) Beni güldürdün sağol :smiley:)

axonmania' Alıntı:

0+9*(4+3)+0+3+1=53

hesapta yanlışlık var 0+9*(4+3)+0+3+1=53 değil 67 yapıyor 1 işlem daha gerekli ;D ;D ;D

Bunlarda benim naçizane fotoğraflarım..

Gezenbilir Derneği kuruldu.

23.jpg

Bunlarda vizörüme takılanlar :smiley:

DSC00167.JPG

DSC00166.JPG

DSC00157%7E0.JPG

DSC00162.JPG

BM35' Alıntı:
hesapta yanlışlık var 0+9*(4+3)+0+3+1=53 değil 67 yapıyor 1 işlem daha gerekli ;D ;D ;D

haklısınız ama bilgisayarım hesaplamıştı :smiley: Bu rakamlar ile 53 elde ediliyor biraz uyuyayım düzelteceğim :smiley:

Düzeltim düzeltim :smiley:

((9*(3+3))-1)+(0*4)=53 (Sağlamasını bu sefer ben yaptım) ancak bir çözüm daha var :smiley: Onu bulan ilk arkadaşa

Tübitak yayınlarından Ünlü astronom Carl Sagan'ın yazmış olduğu karanlık bir dünyada bilimin mum ışığı adlı kitabı hediye edeceğim.

Sizi güldürebildiysem güzel. maksat ödül değil beyin cimanstiği idi ama uykusuz uykusuz hata yapmışım. Bir ara sonuçu bulmuştum not almamıştım şimdi tekrar düşünmem lazım :smiley:

pebble' Alıntı:
Gerçekten çok güzel bir gezi oldu... Öylesine geçtiğimiz sokaklarda ayrıntıdaki rakamları aramak Taksim'in ara sokaklarının farkına varmamızı sağladı... Aramıza yeni katılan arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum tekrar... Elimde Uğur Abi'nin 53 rakamına ait bir kaç kare var... Ama axonmania senin bu azminden sonra ödüle layık seçilsem de sana devretmeye karar verdim :smiley:))) Beni güldürdün sağol :smiley:)

axonmania' Alıntı:
Sizi güldürebildiysem güzel. maksat ödül değil beyin cimanstiği idi ama uykusuz uykusuz hata yapmışım. Bir ara sonuçu bulmuştum not almamıştım şimdi tekrar düşünmem lazım :smiley:

9+3: 12
12*4: 48
3+1: 4
48+4:52

Ben yaklaşık biri yani 52 rakamını elde ettim... araya photoshopla 1 rakamını koyarsan olayı çözmüş olabiliriz :smiley:)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR