Gezi Rotası - Çiçekliköy

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Evren UYANIK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,901

Evren UYANIK

Kamp II
Yer
İzmir
Web
www.evrenuyanik.com
Bugün Çiçekliköy tarafına gittim biraz dolaşmaya. Çiçekliköy girişinde sağdaki parka girince içeride güzel orman yolları var. Burada kiralık ATV'lerle gezi yapılıyor diye duymuştum ama ben haftaiçi gittiğim için kimseler yoktu. Bazı yerlerde seyirlikler var, yollar oldukça düzgün, orman içinde gezinti yapmak için güzel bir yer. Geçtiğim yolları yeşille çizdim ama daha birçok uygun yol var. Ben arabayı denemek için haritada kırmızıyla çizdiğim yola girdim ancak yükseklik ve eğim nedeniyle biraz tehlikeli geldi bana, bir daha tek başıma öyle yerlere girmem sanırım :smiley:

ciceklikoy-01.jpg

ciceklikoy-02.jpg

ciceklikoy-03.jpg

ciceklikoy-04.jpg

ciceklikoy-05.jpg

ciceklikoy-06.jpg

Etiketler
Ynt: Gezi Rotası - Çiçekliköy

Evren UYANIK' Alıntı:
Bugün Çiçekliköy tarafına gittim biraz dolaşmaya. Çiçekliköy girişinde sağdaki parka girince içeride güzel orman yolları var. Burada kiralık ATV'lerle gezi yapılıyor diye duymuştum ama ben haftaiçi gittiğim için kimseler yoktu. Bazı yerlerde seyirlikler var, yollar oldukça düzgün, orman içinde gezinti yapmak için güzel bir yer. Geçtiğim yolları yeşille çizdim ama daha birçok uygun yol var. Ben arabayı denemek için haritada kırmızıyla çizdiğim yola girdim ancak yükseklik ve eğim nedeniyle biraz tehlikeli geldi bana, bir daha tek başıma öyle yerlere girmem sanırım :smiley:

ciceklikoy-rota-01.jpg

ciceklikoy-01.jpg

ciceklikoy-02.jpg

ciceklikoy-03.jpg

ciceklikoy-04.jpg

ciceklikoy-05.jpg

ciceklikoy-06.jpg

Çiçekliköy'den Evka 3'e inen, doğalgaz boru hattının yanından giden bir yol var, onun da rotasını ve fotoğraflarını koyuyorum. Yolun geneli iyi, bazı yerler kayalık ve fazla eğimli ama Çiçekliköy'den Evka 3'e doğru giderken genelde yokuş aşağı olduğu için önden çekişli araçla dahi zorluk yaşanacağını sanmıyorum.

ciceklikoy-rota-02.jpg

ciceklikoy-07.jpg

ciceklikoy-08.jpg

cicekli koyden sonra tam olarak hangi yoldan girdiniz anlayamadim anlatirmisiniz lutfen... anlayissizligim icin simdiden ozur... :D

İzmir-Manisa yolunun Çiçekliköy kavşağından sağa girer girmez hemen sağda milli park girişi benzeri bir yer var, milli park falan değil de giriş öyle görünüyor işte, direk oradan da girilebiliyor, eğer para isteyen olursa (bazen görevli oluyor çünkü) hiç gerek yok, sağdaki yoldan köyün içine gidin (sola dönen piknik yerlerine ve kahvaltı salonlarına giden yola değil de sağa dönen yola girin) 3-4 kilometre sonra sağa dağa çıkan toprak yol var oradan da girilebiliyor.

pandipieri' Alıntı:
cicekli koyden sonra tam olarak hangi yoldan girdiniz anlayamadim anlatirmisiniz lutfen... anlayissizligim icin simdiden ozur... :D

Tabanway Off Road Yaptığımız yerler.
Orman yangınında önce ne güzeldi oraları.

haftaya pazar bir gezi düzenleyelim oraya topluca veya herkeze uygun bır zamanda?

Bir kere gelicem dedim araç sorun çıkardı gidemedim söylediğimde duramadım o yüzden tekrar "bende gelmek isterim" yazmaya elim varmıyor. Ama İzmirde bir gezi olursa, son dakikada (garanti olsun) " bende geliyorum " demek isterim.

20 Kasım günü Ömer Adil arkadaşlarımızı Evak-3'den o yollara Doğa Yürüyüşüne götürecekç

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR