Gezip Bilenlerin Tanışma Platformu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan murat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16,125
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,051,670

Gezenbilir'den Nasıl Haberdar Oldunuz?

• Bir Web Sitesinde Yer Alan Yazıdan

Kullanılan: 1,475 18.5%
  • Üyesi Olduğum Mail Listesinden

Kullanılan: 170 2.1%
  • Arkadaş Tavsiyesiyle

Kullanılan: 1,598 20.1%
  • Arama Motorlarından

Kullanılan: 3,932 49.4%
  • Radyo - TV Programından

Kullanılan: 176 2.2%
  • Tesadüfen

Kullanılan: 1,701 21.4%
  • Banner Reklamından

Kullanılan: 61 0.8%
  • Diğer

Kullanılan: 519 6.5%

• Kullanılan toplam oy
    7,954
Merhabalar, “Hayat bir kitaptır ve gezip görmeyenler hep aynı sayfayı okur” St. Agustine diyerek kendimi sizlere tanıtmak isterim. 2008 yılında elime almış olduğum dijital fotoğraf makinem ile öyle iyi arkadaş olduk ki bana "hayat" adlı kitabın 40 sayfasını okuttu. Gezmek, fotoğraf çekmek ve gezdiğim yerlerde yemek yemek beni ben yapan şeyler. Tek hedefim, bir kaç hafta süren gezilerimin süresini bir kaç yıla çıkarmak ( şu ana kadarki en uzun gezim 8 hafta sürdü ) ve ömrümün geri kalan kısmını bir karavanda geçirmek.
İsmim Onur, takma adım da bir dönem sahibi olduğum Nissan Pathfinder dan gelmekte. 1972 Bursa doğumluyum. Üniversiteyi İzmir de okudum. Bursa da yaşamaktayım. Gezme ve fotoğraf üzerine sabaha kadar sohbet edebilirim. Tanıştığımıza memnun oldum.

Etiketler
Merhabalar. Bende Gezenbilir'e yeni katıldım. Aslında çokta yeni sayılmaz, daha önceden cross motorsiklet kullanırkende sık takip ederdim. Şimdi 4*4 peşindeyim. Cesaretimi toplayıp alabilirsem daha sık görüşürüz yine :smiley:

Merhaba Arkadaşlar,

Bende aranıza yeni katıldım. İstanbul'da ikamet ediyorum. Hella Sis Lambalarını araştırırken karşılaştım ve üye oldum. Daha önce bir çok araçta sticker ı görmüştüm fakat o zamanlar uygun bir aracım yoktu. Katılmak bugüne kısmetmiş. 2000 Model Ford F150 Triton v8 5.4 Supercab aracım var. Ufak ufak dokunuşlar yapmak istiyorum. Çevrem de off-road ve doğa düşkünü bir çok arkadaşım var. Bende katılmayı bu zamana kadar istedim fakat imkanlar el vermemişti. Artık yavaş yavaş bende yer alacağım. Sevgiler, saygılar...

Selamlar Canlar...
Guruba tavsiye üzerine katıldım ve tecrübelerinizin bir kısmını okuma şansım oldu..
Çok faydalı bilgiler aldım ve almaya devam edeceğim sanırım..
Tabiki ben daha acemi ve yeni başlıyanım.
Alanya'da yaşıyorum.Taze emekli Turizm işl. otelcilik mezunu bir gezme meraklısıyım-sıyız :smiley:
Şu an birinci aşamadayım..
Çeki demirini çözmek için randevu alacağım ..
Bu yaz 33 günlük Alanya çıkışlı Araba da konaklamalı Çanakkale /Bozcada /Gökçeada'ya kadar süren bir gezi yaptık.. Asla da kamp alanı kullanmadık...
Hayırlısı ile şu an araştırmadayız ve çekme karavan yada römork karavan bakıyoruz...
Her türlü tavsiye ve öneriye açığız..
Şimdiden teşekkürler

Herkese Merhabalar,
Aranıza yeni katılmakla beraber uzun zamandır bu siteyi takip etmekteydim. Ailemle birlikte yaptığımız ve yapacağımız gezileri bundan sonra burada paylaşmayı düşünüyorum. Ülkemizdeki tatil anlayışı olan “otele git, 1 hafta kal, ye, iç, yat” konsepti bize hiç uymamakta. Evlendiğimiz 2010 yılından sonra ilk zamanlar birkaç kez denediğimiz ama memnun kalmadığımız bu anlayıştan “kafana göre çık, gez, dolaş, tanış, istediğin yerde kal, dön” konseptine döndük uzun zamandır.
2011 yılından beri gezilerimizi ve tatillerimizi bu konsepte göre yapıyoruz. İlk başlarda eşimle beraber başladığımız yolculuklarımıza 2013 Temmuz ayında aramıza katılan kızım ile 3 kişilik bir aile olarak devam ediyoruz. Yol hikayelerimizi sizlerle paylaşarak tatil konseptini değiştirmek isteyenlere yol göstermek istiyorum. Herkesin kendine göre bir tatil anlayışı olduğu için buradaki çeşitliliğe katkıda bulunmak düşüncesindeyim . Çok yakın bir zamanda yazılarımda görüşmek üzere.

Tüm Gezenbilir Ailesine saygılarımı sunarım...

Merhaba,

İsmim Gökhan , İstanbulda ikamet ediyorum tavsiye üzerine forumunuzu takipteydim , artık almış olduğum yeni aracım ile daha aktif olarak forumunuzda bulunacağım.

Saygılarımla

Öncelikle hepinize selamlar saygılar.
Forumu uzun amandır takip ediyorum ve artık zamanı geldi diyerek ben de üye oldum.
İzmir'de yaşamaktayım fakat zaman zaman. Pek göçebeyim hayatta.
Doğaya, karavana ve dünyaya tutkunum.

Merhabalar.. yeni karavancilar arkasındayım.. arabanın götürdüğü yere git...paralosuyla yeni şehirleri keşfetmek için başladık bakalım..slmlar herkese

Herkese selamlar. Adım İbrahim. 1994 Trabzon doğumluyum. Deniz ulaştırma işletme mühendisiyim. Üniversite yıllarında arkadaşlarla yapmış olduğumuz kamp sırasında görmüş olduğum karavancı abi ablalarımız içime bir karavan merakı aşıladı.Tecrübe ve anılardan yararlanmak adına çok güzel bir site o zamanlardan beri takip ediyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.