Goodyear Wrangler Atsa Lastik

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sportage Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,199

sportage

Nejat
Yer
ankara
Goodyear Wrangler atsa nasıldır kullananlar memnunmu bide benim aracım 235/60 /16. Ben 235/70/16 larla değiştirsem sorun olurmu araca zarar verirm şimdiden çok teşekkürler :smiley:

Etiketler
Ynt: Goodyear Wrangler Atsa Lastik

AT/SA yı 1 yıl üzerinde kullandım.
Öncelikle asfaltta gerçekten sessiz ve konforlu diyebilirim.
Arazi şartlarında çamurda yeterli değil fakat çamur haricinde kum, kar ve ıslak zeminde çok beğendim.
BF AT ile arasında sessizlik farkı var ve sadece çamurda BF AT kadar başarılı değileksi yanı...
Artıları ise, sessizliği, konforu, ıslak zemin yol tutuşu ve çamur harici arazide ki performansı dır...
Hayırlı olsun derim...

Merhabalar,

Yakın zamanda bir Toyota Hilux sahibi olacağım. İlk defa bir 4x4 arazi aracı alacağım için konulara oldukça yabancıyım. Lastik konusunda siz deneyimli üyelerin bilgilerine ihtiyacım olacak.

Öncelikle söylemeliyim ki sürüşümün çoğu İstanbul - Enez arasında uzun yolda olacak. Çok kısa bir mesafe stabilize yol sürüşüm olacak. Ama Enez'de yağmur sezonunda bu kısa sürüşler zor olabiliyor. Alacağım aracın üzerinde Dueler HT lastikler mevcut. Bu lastiklerin açıkcası performansını bilmiyorum ve çamurda ne yapar hiçbir fikrim yok.

Aracıma bir takım kış lastiği almayı düşünüyorum ama bir yandan da Wrangler All-Terrain Adventure mu alsam kafam biraz karışık. Hem fiyat olarak Continental veya Michelin gibi markaların kış lastiklerinden biraz daha uygun hem de 3PMSF ibaresine sahip. Islak zeminde savurur mu, üzer mi bilemiyorum?

Bu lastiği deneyimleyenlerden bilgi almak isterim.

Selamlar... Evvelki aracımda (2008 L200 Magnum) Wrangler kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Fakat yine o zamanlar, başka bir arkadaşım daha evvel kullandığı VX80 Toyotasında kullandığını ve az kalsın kaydığı için ölümüne sebep olacağını söylemişti. Ancak yine diyorum bende o zamanlar Wranglerımdan bir o kadar memnundum.

Öte yandan, şu an Michellin AT kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Özellikle yağışlı havalada eyvah eyvah. Bir sonraki lastik içinse Wrangler'ı ciddi ciddi düşünüyorum.

Anlayacağınız, herkes kendi deneyimine göre cevap verecektir.

Bence eğer daha evvel görmedinizse aşağıdaki siteye bir göz attın derim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.