Grand Cherokee 5.2 97 Model Almayı Düşünüyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ybthymn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,236

ybthymn

Yeni Üye
Herkese merhaba. Şuanda 2000 model freelander 1.8 3 kapı bir aracım var . Aracımdan çok memnunum çünkü daha 130Bin km'de hiç tüp takılmamış ve 1 yıldır kullanmama rağmen su eksiltme huyundan başka bir sorun yaşatmadı. Gündelik olarak kullanıyorum. Araziye hafta sonları çıkıyorum.
Ancak freelander güç olarak yetersiz bir araba. Bu sıralar bir tanıdığımızın grand cherokee'sini gözüme kestirdim. 5.2 1997 model 130 bin mil'de Offroad donanımlı biraz yıpranmış (kozmetik olarak). Gidişi ve şanzımanı (vites geçişleri hızlı) bana iyi gibi geldi. Arazi vitesi kullanmayı beceremedim baya sert zorla geçirdim sonra doğalmı bilmiyorum daha önce hiç bu araçları kullanmadım.
Esas sorum sizce freelanderdan vazgeçip bir cherokee almalı mıyım? Yedek parça, arıza riski, yakıt, günlük kullanım gibi konularda hangisi avantajlı olur? Birde Cherokee lerin arazi vitesinin sert olması normal mi ?
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler :smiley:

Etiketler
merhabalar uzun zamandır 5.2 kullanıcısı olarak yazayım size. 1. si öncelikle arazi modu zorlu şartlarda kullanılacak bir mod zaten o moda aldığnda araç kasılır iyice direksiyon sertleşir defransiyelde varsa kilitli defransiyelk ktlenir yakıt tüketimi artar bg artar. 1.8 araçtan sonra 5.2 ye bindiğinizde bir daha hiç bir arabaya binmek istemezsinz gerek güç gerek rahatlık olarak g. cherokee üzerine araç çok nadir vardır parasına göre harbi araba bakımlarını iyi yapmazsan başını çok ağrıtabilecek bi araba özellikle soğutma araç suyu şanszuman defransiyel yağı gözü n harerette olacak bu arabayı kullanırken parça konusuna gelirsek çıkması yan sanayisi orj li her türlü parçası mevcut dolardan doalyı fiyatları biraz tuzlu ama her aracın parçası öyle usta oalrakta anlayan çok ustası yok iyi bi ustaya yaptırmak gerek sorunları yoksa alır başını gider bi arızasını yaptırmazsan o başka yeri o başka yeri boza boza gider bakımlarını iyi yap rahat rahat bin ağa arabasıdır :smiley:

Herkese merhaba. Şuanda 2000 model freelander 1.8 3 kapı bir aracım var . Aracımdan çok memnunum çünkü daha 130Bin km'de hiç tüp takılmamış ve 1 yıldır kullanmama rağmen su eksiltme huyundan başka bir sorun yaşatmadı. Gündelik olarak kullanıyorum. Araziye hafta sonları çıkıyorum.
Ancak freelander güç olarak yetersiz bir araba. Bu sıralar bir tanıdığımızın grand cherokee'sini gözüme kestirdim. 5.2 1997 model 130 bin mil'de Offroad donanımlı biraz yıpranmış (kozmetik olarak). Gidişi ve şanzımanı (vites geçişleri hızlı) bana iyi gibi geldi. Arazi vitesi kullanmayı beceremedim baya sert zorla geçirdim sonra doğalmı bilmiyorum daha önce hiç bu araçları kullanmadım.
Esas sorum sizce freelanderdan vazgeçip bir cherokee almalı mıyım? Yedek parça, arıza riski, yakıt, günlük kullanım gibi konularda hangisi avantajlı olur? Birde Cherokee lerin arazi vitesinin sert olması normal mi ?
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler :smiley:
Yorumun için teşekkür ederim hocam. Bakalım temiz bulabilirsem alıcam gibi

arazi içinde 5.2, asfalt otoban şehir içi düşünüyorsanız 4.0 97 model her zaman iyidir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR