Grand Cherokee Periyodik ve Genel Bakım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ssbman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,942

ssbman

Zirve
Yer
Ankara
Selamlar ,
Arkadaşlar benim 4.0 GC nin bakım zamanı geldi . Araç 207 bin bakımına girecek .

Motor yağı , yağ filtresi değişecek . Antrifiz değişecek (Kırımızı ile) , hava filtresi değişecek . Bunların yanında 25 binde bir otomatik şanzıman yağının değişimi tavsiye ediliyormuş . Kontrol çubuğundanda gördüğüm renginin kararmış olduğu . Bu konuda tavsiyeleriniz yada dikkat et dediğiniz noktalar var mı ? Yağ olarak ne önerirsiniz?

Difransiyel yağlarının değişimi ne kadar kritiktir? Sanırım 50 binde bir değişimi öneriyorlar . Yağ olarak ne önerirsiniz ? Difransiyel yağ kontrolü nasıl yapılıyor?

Aracın bende ki ilk bakımı olacak . Özellikle kontrol et yada değiştir dediğiniz birşeyler var mıdır ?
Motor yağı konusunda tavsiyeniz nedir?

Ayrıca arkadaşlar motor , şanzıman ve difransiyel için katkılar var özellikle şanzıman ve motor için . Özellikle bor yada motor silk gibi katkıları çokca görüyorum . Acaba bu tür katkılar kullansam mı ? Yada kendini kanıtlamış ve AB yada ABD de belli standartklarda üretilen katkılar mı kullanmak gerekir ? Bu bor türevi katkıların ölçülebilir bir yararı var mı bilmiyorum ama orta ve uzun vadede zarar verme ihtimali var mıdır acaba ?

Saygılarımla
Barış

Etiketler
Ynt: Grand Cherokee Periyodik ve Genel Bakım

Yukarıdaki bilgilere açıkçası benim ve benim gibi yeni GC sahibi olanların çok ihtiyacı olacak. Bu nedenle cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

Ben bir ekleme yapayım .

Yetkili servisle konuştum . Otomatik şanzıman , arazi şanzımanı , difransiyel , motor vs bütün yağlar ve filtreler değişirse (genel kontrol falan dahil) Bakım için 700 YTL fiyat çıkardılar .

Özel servise sordum oda 500-600 civarı bir rakam çıkardı .

Nasıl sizce arkadaşlar ?

Araçtaki tüm yağlar ve bunların filtreleri değişecekse bence çok değil. Ben olsam 100-200 TL farkı düşünmez, yetkili servise götürürdüm. Şanzıman, diferansiyel ve direksiyon pompasının yağlarının niteliği çok önem taşıyor.

arkadaşlar netleştirmek için ;ben iki gün önce değiştirdim ankarada akgün -aydında tam 714 ytl tuttu ayrıca 50 binde bir tavsiye ediyorlar değişimi katkı felan önermediler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.