Grand Cherokee Zj Geç Çalışma Sorunu

Kuyruk yagi

Yeni Üye
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Selam. Geçen hafta 1994 model bir zj alarak aranıza katıldım.:smiley: Aracı aldığım günden beri beğenerek kullanıyorum.

Soruna gelirsek, şöyle özetleyeyim; sabah ilk marş bastığımda bir süre viyviyviyviy diye zorlanıyor. Kontağı Kapatıp tekrar marş bastığımda ise sorunsuz çalışıyor.

Birkaç gündür kontağı açıp bekliyorum. Sonra kapatıp tekrar açarak marş basıyorum tekte alıyor. Ama bu sefer de biraz benzin kokusu geliyor içeri.

Sahibi, aracı satarken benzin pompası mı, benzin otomatiği mi ne bozuktu yaptırdım demişti ama hangisinden bahsetti bilemiyorum. Bugün bir arkadaşla konuştum dert etme, bujilerdendir değiştir geçer dedi.

İlk benzin-lpg aracım. Daha önce dizel kullandığım için açıkçası sorunun sadece bu kadar kolay bir şekilde halledilebileceğine inanamadım. Fikri olan, yol gösterebilecek biri varsa çok sevinirim.
 

VolkanGurcan

Mechanic
Mesajlar
245
Tepkime puanı
177
Konum
İstanbul
Benzin pompanızın basıncını ölçtürün. Ayrıca enjektörlere yakıtı dağıtan hattın üzerinde benzin basınç regülatörü olması lazım. Sıkıntı büyük ihtimal ondandır.
 

KLL

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir.
Mesajlar
2,744
Tepkime puanı
434
Konum
Ankara
belki benzin enjektörleri oringlerinden yakıt kaçırıyordur. tiguan da başıma geldi öyle bir noktaya geliyorki, araç artık akıtacak kadar kaçırdığında çalıştırması çok zor ve aynı zamnada da çok tehlikeli oluyor.
 


Forum istatistikleri

Konular
99,903
Mesajlar
1,474,982
Kullanıcılar
167,691
Son üye
ALANYAZJ

SON KONULAR

Üst