Günlük kış kullanımına uygun bot model seçemiyorum yardım istiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sarelle500gr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,930

sarelle500gr

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Şimdi ne zaman tavsiye istense, heralde damarlarınızdaki trekking aşkından dolayı hemen vibram tabanlı botlar tavsiye geliyor. Bundan dolayı ben dersimi iyi çalışıp geldim.

Her ne kadar vibram'ım kışa uygun modelleri olsa da kullananların çoğunluğu yine de diğer yumuşak tip tabanlara göre tutuşlarının az olduğunu söylüyor. Eskişehirde yaşıyorum. Günlük hayatta kullanılacak bir bot arıyorum. Normalde botun çok iyi yol tutması vs o kadar önemli değildi benim için sonuçta kışın tırmanışa gitmiyorum ev iş, sokak yürüyüşü. Ancak heralde askerde tuncelide ayaklarım o asker postalıyla o kadar üşüdü, o kadar kayıp düştüm ki (karpatiği keşfedene kadar) artık bir daha hayatım boyunca ayaklarım üşüsün istemiyorum. Sabah 4.45 te nöbetten gelip yatardım, 5:45'te kaldırdıklarında ayak parmaklarımı anca hissetmeye başlardım. -23lerde buzlu, karlı zeminlerde nöbet tutuyorduk.

Eskişehirde -12, -15 leri bulur kışları. Çok da buz olur. Ben buna dayanaraktan hem sıcak tutan malzemeye sahip, hem de vıcık vıcık kaymayacak, kışa özel iyi yol tutan tabanlı marka model arayaşına girdim. Boreal, asolo, dolomite vs güzel markaların botları ne yazık ki hep vibram taban. İki marka buldum Salomon ve north face. Salomon'u biliyorum bu markaların giriş seviyesinde bir yeri var diye biliyorum. Hani lafumadan hallice sanırım. Fakat north face'i bilmiyorum.

Neyse Salomon' dan nytro gtx ve beluha modellerini çok beğendim, ancak ne yazık ki hiç bir yerde bulamadım. Ülkede yok. Bana söylenen şu an salomonun biraz muallakta olduğu türkiye distribütör'ünün bulunmadığı bu yüzden yeni model gelmediği. Yakın zamana çözülecek dendi ama benim sabrım kalmadı. Dolayısıyla bu iki güzel modeli listeden çıkardım. Kala kala bir deemax bir de elbrus kalıyor. Deemax biraz light bir ürün gibi geldi. Elbrus ise biraz daha özenilmiş. 300 civarı.

Diğer bir model olarka ise north face'ten iceflare modelini beğendim. Ancak bölgesel izolasyon biraz kuşku uynadırmadı değil acaba ayağı yetelri kadar ısıtırmı. Bir de tabanı çok da agresif görünmüyor iyi tutuşa sahip mi bilmiyorum. 400 civarı.

Başka da bir şey yok gibi. Yani ya salomon elbrus ya north face iceflare. Hangisini tercih edeyim?

Yoksa "ya arkadaşım ibiş misin sen? baktığın botlara bak, al şu var mis gibi onlardan çok daha başarılı" diyeceğiniz bir şeyler var mı?

Biliyorum uzun oldu ama ihtiyacım spesifik. Kısa yazsam hemen standart bot tavsiyesi başlıklarına postalayacaktınız. :smiley:

Etiketler
Ynt: Günlük kış kullanımına uygun bot model seçemiyorum yardım istiyorum

Bir de Keen' in Revel modeli yurtdışında çok olumlu yorumlar almış bilen var mı?

Vallaha 1,5milyon mesajlı forumda bir tane cevap gelmemiş 3 senede ama ben kendi konuma kendim cevap vererek aynı arayışta olan insanlara az da olsa yardım etmiş olayım, 2012 yılında araştırmalarım sonucu en sonunda karar verip Salomon Elbrus modelini aldım. Beklentilerimin de üstünde kalite ve işçiliğe sahip çok güzel bir bot çıktı. İzolasyonu harika, kesinlikle su, rüzgar geçmiyor, üşütmüyor. Derin karda yürüdüm gram sorun çıkartmadı. Sert buzda ve sulanmış yarı eri karda ara ara hafif kayabiliyor, onun dışında genel olarak tutuşu başarılı. Kuru karda ise çok iyi. ÖZetle şehir kullanımı için gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Yalnız izolasyonu gerçekten kuvvetli sonbahar kullanımına uygun değil, tam kış botu. İstanbulda falan da fazla gelebilir ona göre soğuk şehirdeyseniz alın.

Merhaba arkadaşlar. Şimdi ne zaman tavsiye istense, heralde damarlarınızdaki trekking aşkından dolayı hemen vibram tabanlı botlar tavsiye geliyor. Bundan dolayı ben dersimi iyi çalışıp geldim.

Her ne kadar vibram'ım kışa uygun modelleri olsa da kullananların çoğunluğu yine de diğer yumuşak tip tabanlara göre tutuşlarının az olduğunu söylüyor. Eskişehirde yaşıyorum. Günlük hayatta kullanılacak bir bot arıyorum. Normalde botun çok iyi yol tutması vs o kadar önemli değildi benim için sonuçta kışın tırmanışa gitmiyorum ev iş, sokak yürüyüşü. Ancak heralde askerde tuncelide ayaklarım o asker postalıyla o kadar üşüdü, o kadar kayıp düştüm ki (karpatiği keşfedene kadar) artık bir daha hayatım boyunca ayaklarım üşüsün istemiyorum. Sabah 4.45 te nöbetten gelip yatardım, 5:45'te kaldırdıklarında ayak parmaklarımı anca hissetmeye başlardım. -23lerde buzlu, karlı zeminlerde nöbet tutuyorduk.

Eskişehirde -12, -15 leri bulur kışları. Çok da buz olur. Ben buna dayanaraktan hem sıcak tutan malzemeye sahip, hem de vıcık vıcık kaymayacak, kışa özel iyi yol tutan tabanlı marka model arayaşına girdim. Boreal, asolo, dolomite vs güzel markaların botları ne yazık ki hep vibram taban. İki marka buldum Salomon ve north face. Salomon'u biliyorum bu markaların giriş seviyesinde bir yeri var diye biliyorum. Hani lafumadan hallice sanırım. Fakat north face'i bilmiyorum.

Neyse Salomon' dan nytro gtx ve beluha modellerini çok beğendim, ancak ne yazık ki hiç bir yerde bulamadım. Ülkede yok. Bana söylenen şu an salomonun biraz muallakta olduğu türkiye distribütör'ünün bulunmadığı bu yüzden yeni model gelmediği. Yakın zamana çözülecek dendi ama benim sabrım kalmadı. Dolayısıyla bu iki güzel modeli listeden çıkardım. Kala kala bir deemax bir de elbrus kalıyor. Deemax biraz light bir ürün gibi geldi. Elbrus ise biraz daha özenilmiş. 300 civarı.

Diğer bir model olarka ise north face'ten iceflare modelini beğendim. Ancak bölgesel izolasyon biraz kuşku uynadırmadı değil acaba ayağı yetelri kadar ısıtırmı. Bir de tabanı çok da agresif görünmüyor iyi tutuşa sahip mi bilmiyorum. 400 civarı.

Başka da bir şey yok gibi. Yani ya salomon elbrus ya north face iceflare. Hangisini tercih edeyim?

Yoksa "ya arkadaşım ibiş misin sen? baktığın botlara bak, al şu var mis gibi onlardan çok daha başarılı" diyeceğiniz bir şeyler var mı?

Biliyorum uzun oldu ama ihtiyacım spesifik. Kısa yazsam hemen standart bot tavsiyesi başlıklarına postalayacaktınız. :smiley:
SCARPA alın. the north face ayakkabı konusunda basarılı değil ama idare eder.. sadece ayakkabı uetımı yapan markalar ıonceliğiniz olsun..

SCARPA alın. the north face ayakkabı konusunda basarılı değil ama idare eder.. sadece ayakkabı uetımı yapan markalar ıonceliğiniz olsun..

Sizin buradaki tavsiyeniz üzerine Scarpa marka ayakkabı almaya karar verdim buraya yapıştıracağım fiyat doğrumu ben mi yanlış görüyorum? 58.899 tl nedir?

Bunedir

Sizin buradaki tavsiyeniz üzerine Scarpa marka ayakkabı almaya karar verdim buraya yapıştıracağım fiyat doğrumu ben mi yanlış görüyorum? 58.899 tl nedir?

Ekli dosyayı görüntüle 507505

Hocam o internet sitesi komik bir teknik hata yapmış fiyatta. Bence uyarin. O ayakkabı bin iki yüz lira . Karakoy meydan kamp da deneyerek alabilirsiniz. Ben de şu an bu like gülüyorum. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.