Hangi Dağ Botu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan suayip1905 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,445

Ankara'nın karında, kışında kimi zaman dağda bayırda kimi zaman da şehirde buzlu yokuşlarda hangisi

• Kullanılan toplam oy
    18

suayip1905

Yeni Üye
Bir haftadır botları araştırıyorum ve outdoor bot almaya karar verdim ama bütçeme uygun birkaç seçenek bulunca aklım karıştı. ???
1- SALOMON TOUNDRA erkek kar botu (390 TL bu bütçemi biraz aşıyor. :eek:)
2- THE NORTH FACE Flow Chute Kar Botu (289 TL)
3- MERRELL Chameleon Thermo 8 Waterproof (280 TL)
4- Columbia Liftop WP Erkek Bot (220 TL)
5- MERRELL NORSEHUND OMEGA SPORT (250 TL)
6- Columbia Titanium Bugaboot (270 TL)
7- Columbia Bugaboot Plus (270 TL)

Seçenekler çok. Özellikleri neredeyse aynı. Ben alacağım botu bazen arazide karın suyun içinde, bazende şehirde buzlu karlı yokuşlarda kullanacağım. Benim aklımdaki sıralama bu şekilde. Salomon pahalı o yüzden 2 ve 3 numara bana daha yakın geldi. Merrell'in norsehund alpha markasını bulamadım yoksa onu alacaktım ama şimdi sizlerin düşüncelerini bekliyorum. Siz ne derseniz? ::smiley:

Etiketler

İki gün önce Karaköy'deydim, malum neredeyse her outdoor mağazasının şubesinin olduğu yer, aklımda Meindl modelleri vardı fakat hukuki bir sorundan dolayı (yakında düzelecekmiş) hiç bir mağazada olmadığını öğrendim, neyse.

Bir kaç satıcı North Face'in artık bir marka haline geldiğini ve bu sebeple çok sattığını söylediler, yani modelleri iyi olsa da o fiyatın karşılığını veremediğinden bahsediyorlar . Bunlardan bazıları da bizzat North Face satıyordu. Columbia da bildiğim kadarıyla Amerikan menşeili bir firma. Orta karar olarak söyleniyor, şahsen hiç kullanmadım, bilemiyorum.

Bana Dolomite botları oldukça methettiler, performans/fiyat oranının oldukça yüksek olduğunu söylüyorlar. Bana sorarsanız en uygun yöntem hepsini ayağınıza deneyip bir de rahatlığına da bakmak. Bazen çok kaliteli olan bir bot, ayak yapınıza uymadığı için sizi rahatsız edebilir.

Yine de bu marka ve modelleri kullanan arkadaşların fikirlerini dinlemekte fayda var. Ama ben olsam Avrupa menşeili ürünlerden şaşmazdım.

mountaineer16' Alıntı:
YDS de bak derim hafife alınacak marka değildir. Botlarıda gayet başarılı

YDS de güzel botlar varmış cidden asker botu tarzında hatta tam asker botları diyelim. peki siz kullandınız mı hiç? bir north face kadar konforlu ve su geçirmez olabilir mi?

Replades' Alıntı:
İki gün önce Karaköy'deydim, malum neredeyse her outdoor mağazasının şubesinin olduğu yer, aklımda Meindl modelleri vardı fakat hukuki bir sorundan dolayı (yakında düzelecekmiş) hiç bir mağazada olmadığını öğrendim, neyse.

Bir kaç satıcı North Face'in artık bir marka haline geldiğini ve bu sebeple çok sattığını söylediler, yani modelleri iyi olsa da o fiyatın karşılığını veremediğinden bahsediyorlar . Bunlardan bazıları da bizzat North Face satıyordu. Columbia da bildiğim kadarıyla Amerikan menşeili bir firma. Orta karar olarak söyleniyor, şahsen hiç kullanmadım, bilemiyorum.

Bana Dolomite botları oldukça methettiler, performans/fiyat oranının oldukça yüksek olduğunu söylüyorlar. Bana sorarsanız en uygun yöntem hepsini ayağınıza deneyip bir de rahatlığına da bakmak. Bazen çok kaliteli olan bir bot, ayak yapınıza uymadığı için sizi rahatsız edebilir.

Yine de bu marka ve modelleri kullanan arkadaşların fikirlerini dinlemekte fayda var. Ama ben olsam Avrupa menşeili ürünlerden şaşmazdım.

Dolomite botların fiyatları biraz yüksek geldi bana. Ben kullanma alanımı belirttim zaten sonuçta evereste tırmanacak değilim :D tavsiyenizde haklısınız şu seçenekleri biraz azaltırsam en kısa zamanda gidip deneyeceğim. Ama bu seçeneklerden hangisi daha iyi ise onu almak istediğimden kararsızlık yaşıyorum.

işte birkaç resim.

MERRELL NORSEHUND OMEGA SPORT WATERPROOF  64286962 0

MERRELL CHAMELEON THERMO 8 W P SYNTHC  63595897 0

Salomon toundra100996

M flow shute

Columbia Bugaboot Plus

suayip1905' Alıntı:
YDS de güzel botlar varmış cidden asker botu tarzında hatta tam asker botları diyelim. peki siz kullandınız mı hiç? bir north face kadar konforlu ve su geçirmez olabilir mi?

merrell ilk dağ botumdu inanılmaz derecede sağlamdı ağrıya ilk çıkışımda kullandım çok rahattı ama modelini hatırlamıyorum tabi.
Salomun 2. botumdu oda güzeldi ama ilki kadar değildi pek tavsiye etmiyorum öğrencilik yıllarımda uzanabildiğimin en iyisi.Şimdi milleti kullanıyorum biraz ağır ama kışın o ağırlık vız geliyor :smiley:
YDS kullanmadım ama kullananlardan çok olumlu yorumlar duydum onun için benim tercihim YDS olacaktır. Birde işin yerli malı tarafı var tabi ben yerlisi varken parayı ithal bir ürüne vermeği pek sevmiyorum elimden geldiğince yerli imalatçı kazanmasında tarafım.
tabi sizin ihtiyacınıza bağlı ve size en çok hangisi lazım olacaksa onu seçin ve özellikle bot alırken akşam saatlerinde gidip almayı tercih edin ve 1 numara büyük alın.

Dekatlon mağazasından taş gibi bir bot aldım geçen ay.

Bursa Uludağ ve İzmir Bozdağ'da kullandım.

Çok memnun kaldım.

Ederi 239 lira ve 6 taksit.

Buyrun yakından bakın.

Fotolarda 008

Fotolarda 009

Ekli dosyalar

• Fotolarda 006.jpg
    Fotolarda 006.jpg
    97.5 KB · Görüntüleme: 539

Ynt: Hangi Dağ Botu

mountaineer16' Alıntı:
merrell ilk dağ botumdu inanılmaz derecede sağlamdı ağrıya ilk çıkışımda kullandım çok rahattı ama modelini hatırlamıyorum tabi.
Salomun 2. botumdu oda güzeldi ama ilki kadar değildi pek tavsiye etmiyorum öğrencilik yıllarımda uzanabildiğimin en iyisi.Şimdi milleti kullanıyorum biraz ağır ama kışın o ağırlık vız geliyor :smiley:
YDS kullanmadım ama kullananlardan çok olumlu yorumlar duydum onun için benim tercihim YDS olacaktır. Birde işin yerli malı tarafı var tabi ben yerlisi varken parayı ithal bir ürüne vermeği pek sevmiyorum elimden geldiğince yerli imalatçı kazanmasında tarafım.
tabi sizin ihtiyacınıza bağlı ve size en çok hangisi lazım olacaksa onu seçin ve özellikle bot alırken akşam saatlerinde gidip almayı tercih edin ve 1 numara büyük alın.

yerli malına verdiğiniz önemden dolayı sizi tebrik ederim ama ben yerli ürünlerden başı çok ağrımış birisiyim. ;D bu yüzden ithale yöneldim artık.

Merhaba
Benim tecihim her zaman ya Meindl ya Hanwag dir,kalitasi ve dayanikliligina diyecek bir sey yoktur,yalniz bot secimi kadar corap secimi de cok önemlidir,mutlaka kalin ter emici gerekirse cift kat olmalidir.(mesala falke T4 gibi)
Birde sehir icin ayri dag icin ayri bot secilmelidir ,cünkü sehir botu dag da ihtiyacinizi görmez,dag botu da sehirde rahat olmaz.
Selamlar
Muzaffer Kargu

Muzaffer Kargu' Alıntı:
Merhaba
Benim tecihim her zaman ya Meindl ya Hanwag dir,kalitasi ve dayanikliligina diyecek bir sey yoktur,yalniz bot secimi kadar corap secimi de cok önemlidir,mutlaka kalin ter emici gerekirse cift kat olmalidir.(mesala falke T4 gibi)
Birde sehir icin ayri dag icin ayri bot secilmelidir ,cünkü sehir botu dag da ihtiyacinizi görmez,dag botu da sehirde rahat olmaz.
Selamlar
Muzaffer Kargu
evet bahsettiğiniz markaları şöyle bir araştırdım. avrupa menşeili bu botlar kaliteli, doğrudur ama benim için pahalı geldi. :-[ benim çıkabileceğim en üst rakam 300 TL.

Ynt: Hangi Dağ Botuin

Merhaba Suayip Bey
Inanin ben de ayni yanilgi icinde idim taaki bu iki markayi deneyene kadar,konforu ve dayanikliligi ile uzun yillar memnun kullanacaginizdan fiyat ayni olur.simdi ismini hatirlayamadigim bir insan sunu söylemis -ben ucuz mal kullanacak kadar zengin degilim-
Benim sahsi görüsüm-üstüme uymayan elbiseyle disari cikabilirim ama,ayagima uymayan ayakkabi ile disari cikmam,
Saglicakla kalin Selamlar
Muzaffer Kargu

Kasif' Alıntı:
http://www.sportcity.com.tr/NORSEHUND-OMEGA-MID-ERKEK-BOTU,PR-24425.html

bu modelini değilde alpha modelini beğendim ben. ama Türkiye'de satan bir yer bulamadım. Ayrıca Omega sport da güzel.

Ben yabancı forumlarda okuduğuma göre yazıyorum.Direk columbia bugaboot u öneririm.Bir çok sayfadan çok sayıda kullanıcıdan olumlu yorumları okudum bu yüzden onu öneririm.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.