Hangi Dağ Botu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan suayip1905 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,448

Ankara'nın karında, kışında kimi zaman dağda bayırda kimi zaman da şehirde buzlu yokuşlarda hangisi

• Kullanılan toplam oy
    18
Ynt: Hangi Dağ Botu

Hakan bu bota 229 vereceğinize gidi Dekatlona.

Her hafta dağda olan biri olarak fotolarını eklediğim botu Temmuz ayında 209 liradan alamadığıma yanıyorum şimdi.

Gelecek yaz 1-2 adet daha alıp stok yapacağım valla.
;D

Etiketler

TezzMertek' Alıntı:
Hakan bu bota 229 vereceğinize gidi Dekatlona.

Her hafta dağda olan biri olarak fotolarını eklediğim botu Temmuz ayında 209 liradan alamadığıma yanıyorum şimdi.

Gelecek yaz 1-2 adet daha alıp stok yapacağım valla.
;D

Ben o modelin linkini; bulamadığı modelin yerine vermiştim yoksa tavsiye niteliğinde değildi :D Ben 4-5 yıldır hem şehirde hemde yürüyüşlerde Salewa bot kullanıyorum memnunumda ama şu an piyasada yok galiba olsa 1 tane daha alırdım

Bu Omni Grip teknolojiyi açıklayabilecek var mı? sağlam tutuş için yazıyor sitelerde ancak bir forumda omni grip tabanların karlı havalarda kayganlaştığını söylemiş bazıları. Bu söylediğim botların hepsinde var galiba bu teknoloji.

suayip1905' Alıntı:
Bu Omni Grip teknolojiyi açıklayabilecek var mı? sağlam tutuş için yazıyor sitelerde ancak bir forumda omni grip tabanların karlı havalarda kayganlaştığını söylemiş bazıları. Bu söylediğim botların hepsinde var galiba bu teknoloji.
Merhaba
Arkadaslar bu siteler de botlar katagorilere ayrilmistir,yazlik kayalik ve toprak alanlar icin secilen botlar,kesinlikle kar ve kaygan alanlar icin uygun degildir,onun icin gidilen alana göre bot secimi yapilmalidir.aynen yazlik kislik oto lastigi gibi.A dan D ye kadar degisir.A en alcak ve düz den D en yüksek karli ve buzlu alanlara kadar.
Selamlar
Muzaffer Kargu

Muzaffer Kargu' Alıntı:
Merhaba
Arkadaslar bu siteler de botlar katagorilere ayrilmistir,yazlik kayalik ve toprak alanlar icin secilen botlar,kesinlikle kar ve kaygan alanlar icin uygun degildir,onun icin gidilen alana göre bot secimi yapilmalidir.aynen yazlik kislik oto lastigi gibi.A dan D ye kadar degisir.A en alcak ve düz den D en yüksek karli ve buzlu alanlara kadar.
Selamlar
Muzaffer Kargu

Merhaba
Peki bu belirttiğim botlardan hangileri kar ve kaygan zemin için daha uygundur?

Merhaba Suayip Bey
Seçenekler çok. Özellikleri neredeyse aynı. Ben alacağım botu bazen arazide karın suyun içinde, bazende şehirde buzlu karlı yokuşlarda kullanacağım.
Eger siz bu dile getirdiginiz alanlarda kullanacaksaniz,mutlaka C katagorisinde bir bot almalisiniz,Ben bu belirtmis oldugunuz ürünlerin özelliklerini bilemiyorum,bu yüzden yorum yapamam,ben sadece sizin kullanacaginiz alanlarda -C- katagorisinde ürün secilmelidir diye düsünüyorum, bu ürünlerin hangisi C katagorisine girerse onu secmelisiniz,ürünlerin sitelerinde hangi katagoriye girdikleri yazar mutlaka.
Selamlar
Muzaffer Kargu

sonunda ankaranın dört bir yanını gezerek bu botları denedim. Merrell botlar hiç rahat gelmedi o yüzden eledim onu. En beğendiğim Columbia bugaboot (mağaza fiyatı 450 TL internek fiyatı 270 bu da bir garip) ve north face flow chute. Columbia gerçekten rahattı ve sıcaktı ayrıca yalıtımıda iyiydi. North face ise daha kibar ve sade rahat bir bottu. Tam bu ikisinden birisini alacaktım ki boynerde JACK WOLFSKIN DEVIATOR marka botun indirimde olduğunu gördüm. Mağazalarda 400TL civarıydı boynerde 250TL. Satıcı çok övdü botu. Sizlerin bu konudaki fikrini alabilir miyim? Bu bot kış koşullarında kar üzerinde sağlam kalır mı? JACK WOLFSKIN diğerlerinden daha kaliteli olabilir mi? ??? botun resmini aşağıda paylaşıyorum.

B220a6d1e69d52ccd730fe2489c78a41

suayip1905' Alıntı:
sonunda ankaranın dört bir yanını gezerek bu botları denedim. Merrell botlar hiç rahat gelmedi o yüzden eledim onu. En beğendiğim Columbia bugaboot (mağaza fiyatı 450 TL internek fiyatı 270 bu da bir garip) ve north face flow chute. Columbia gerçekten rahattı ve sıcaktı ayrıca yalıtımıda iyiydi. North face ise daha kibar ve sade rahat bir bottu. Tam bu ikisinden birisini alacaktım ki boynerde JACK WOLFSKIN DEVIATOR marka botun indirimde olduğunu gördüm. Mağazalarda 400TL civarıydı boynerde 250TL. Satıcı çok övdü botu. Sizlerin bu konudaki fikrini alabilir miyim? Bu bot kış koşullarında kar üzerinde sağlam kalır mı? JACK WOLFSKIN diğerlerinden daha kaliteli olabilir mi? ??? botun resmini aşağıda paylaşıyorum.
Merhaba Suayip Bey
Bu ürün sizin yapmak istediginiz aktiviteler icin uygundur,cekinmeyin fiyati da uygun,uzun yillar kullanirsiniz.Bir numara büyük alin,kalin corap secin,gerekirse cift kat olsun,uzun yürüyüslere cikacaksaniz corap önemlidir,yüzde yüz pamuklu olsun.Numarayi denerken aksam olsun,yani ayaginiz siskin olur,o zaman ölcü uyar
Selamlar
Muzaffer Kargu

suayip1905' Alıntı:

suayip bey merhabalar, JACK WOLFSKIN bot boynerin her şubesinde varmıdır acaba? Ben istanbul'da ikamet ediyorum ve bu botu araştırmıştım, çok da hoşuma gitmişti.. aslında deviator ve backpacker arasında kararsızdım ama şimdi indirimde olduğunu öğrenince sevinmedim desem yalan olur.. 455 TL den 250 TL ye düştüyse kararsızlığım bitmiştir :smiley:

remre' Alıntı:
suayip bey merhabalar, JACK WOLFSKIN bot boynerin her şubesinde varmıdır acaba? Ben istanbul'da ikamet ediyorum ve bu botu araştırmıştım, çok da hoşuma gitmişti.. aslında deviator ve backpacker arasında kararsızdım ama şimdi indirimde olduğunu öğrenince sevinmedim desem yalan olur.. 455 TL den 250 TL ye düştüyse kararsızlığım bitmiştir :smiley:

Gerçekten bilmiyorum ben ankaradaki şubesinde gördüm bu botu. internet sitesinde var mı diyede baktım ama göremedim. sadece mağazada indirim anlaşılan.

remre' Alıntı:

ankamall boyner mağazasında noth face, merrell, jack wolfskin ayakkabı ve botlarda baya bir indirim vardı. ancak ben vibram tabanları araştırdım dağda bayırda gayet kullanışlı ama benim gibi kimi zaman ıslak beton yüzeylerde de giyecekler için biraz tehlikeli oluyormuş. şantiyede kayıp düşmek istemem sonuçta.

malesef vibram tabanlar kayıyormuş.. bende siz söyleyince araştırdım da öğrendim.. genellikle ıslak zeminlerde kullanacağımdan dolayı güvenli bir bot istiyorum.. hayırlısı bakalım, araştırmaya devam.. (ama yine de j.wolfskin deviator görünüşü ve fiyatı açısından listemde, hafta içi boynere bir uğrayacağım.)

cehalet başa bela.. siteyi araştırınca neler neler çıkıyor!
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=2147.0
okudukça sis perdesi aralanıyor, kendimi aydınlanmış hissediyorum :smiley:

remre' Alıntı:
malesef vibram tabanlar kayıyormuş.. bende siz söyleyince araştırdım da öğrendim.. genellikle ıslak zeminlerde kullanacağımdan dolayı güvenli bir bot istiyorum.. hayırlısı bakalım, araştırmaya devam.. (ama yine de j.wolfskin deviator görünüşü ve fiyatı açısından listemde, hafta içi boynere bir uğrayacağım.)
umarım çok geç kalmazsınız. indirimler çok uzun sürmeyebilir.

Sonunda gittim ve north face flow chute altım. 260 TL indirimli fiyata. ;) Buradan bana fikir beyan eden herkese teşekkürler. ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR