Hayatımda İlk Defa Kamp Yapıcam Bana Ekipman Konusunda Yardımcı Olurmusunuz ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan farazicosmos Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,345

farazicosmos

Kamp II
Yer
Ankara
Herkese merhabalar, bazılarına göre basit ve komik kaçsa da hayatımda ilk defa kampa çıkacağım için bilmediğimden sormak istiyorum. Bu yüzden mazur görün beni lütfen...

Ben yaz mevsiminde kamp yapmayı planlıyorum.

Çadırım, Uyku Tulumum, Çadır Lambam, El Fenerim Ve Bir Kaç Tabak Çanağım Mevcut

Bana ne gibi ekipmanlar gereklidir. ?

Başta giyim olmak üzere detaylıca yazarmısınız ?

Etiketler
Merhaba Hoşgeldiniz....
KAMPÇILIK Forum başlığı altında 21.962 mesaj yazılmış .
Acaba oradan bakıp da bulamadığınız konuları mı soruyorsunuz?
Yoksa onu incelemeksizin TEMEL BiLGiler mi istiyorsunuz?
Çocukluğumdan beri çadırlarda uzun deneyimlerim oldu ...
EN KISA şöyle aktarmak isterim : Sabah uyandığınızdan , akşam yatana dek yaptığınız/yapmayaı planladığınız şeyleri bir bir not edin .
Yüz yıkamaktan ,diş fırçalamaktan , yüzmek , yemek yapmak , bulaşık-çamaşır ipine dek .
Bunların karşısına da , bu işleri yapmak için GEREKLi malzemeleri yazın .
En sonunda oluşacak listeyi de , ASGARi iHTİYAÇLARınızı karşılamaya yetecek şekilde sadeleştirmeye uğraşın :(
Bazıları da eksik kalabilir , komşulardan - uzun kamp yapanlardan yardım istenebilir .
Liste kendiliğinden ortaya çıkacaktır :smiley::smiley:
Kolay gelsin

Merhaba Hoşgeldiniz....
KAMPÇILIK Forum başlığı altında 21.962 mesaj yazılmış .
Acaba oradan bakıp da bulamadığınız konuları mı soruyorsunuz?
Yoksa onu incelemeksizin TEMEL BiLGiler mi istiyorsunuz?
Çocukluğumdan beri çadırlarda uzun deneyimlerim oldu ...
EN KISA şöyle aktarmak isterim : Sabah uyandığınızdan , akşam yatana dek yaptığınız/yapmayaı planladığınız şeyleri bir bir not edin .
Yüz yıkamaktan ,diş fırçalamaktan , yüzmek , yemek yapmak , bulaşık-çamaşır ipine dek .
Bunların karşısına da , bu işleri yapmak için GEREKLi malzemeleri yazın .
En sonunda oluşacak listeyi de , ASGARi iHTİYAÇLARınızı karşılamaya yetecek şekilde sadeleştirmeye uğraşın :(
Bazıları da eksik kalabilir , komşulardan - uzun kamp yapanlardan yardım istenebilir .
Liste kendiliğinden ortaya çıkacaktır :smiley::smiley:
Kolay gelsin
hoşbuldum... kamp ve diğer başlıklar altındaki çoğu başlığa bakarak buraya yazdım. çünkü genel ekipmanlar paylaşılmış. çadır uyku tulumu mat çanta gibi. ben biraz daha detay istiyorum. giyim mesela yok. yaz günü sallıyorum ankara 40 dereceyken dağlara çıktığımızda yada doğaya çıktığımızda aynı mı olur sıcaklık yada hava soğursa yanımıza ne almalıyız gibi pratik önerilere ihtiyacım var.

hoşbuldum... kamp ve diğer başlıklar altındaki çoğu başlığa bakarak buraya yazdım. çünkü genel ekipmanlar paylaşılmış. çadır uyku tulumu mat çanta gibi. ben biraz daha detay istiyorum. giyim mesela yok. yaz günü sallıyorum ankara 40 dereceyken dağlara çıktığımızda yada doğaya çıktığımızda aynı mı olur sıcaklık yada hava soğursa yanımıza ne almalıyız gibi pratik önerilere ihtiyacım var.
O detaylar ancak konaklama yeriniz belli olduktan sonra netleşecektir...
Mesela , Çeşme'ye gittiğimde aldığım 5+5 TL'lik(toplam 20metre) çamaşır ipi ; çamaşır asılması gerekmediğinde ''Yatımızın Demirlemesi(!)'' işine yaradı ....
Şaka , şakaaa :p Migrostan 45 TL'ye alınmıç 2 kişilik plastik bot'un ucuna 20 metre ipi bağlayıp , diğer ucuna da irice bir taş tutturduk .
4-5 metre derinde denize attık . Bot rüzgar-dalga ile çok uzaklaşmadan çocuklar keyifle bindi-indi . Devrilse de kaçıp gitmedi .
Çocuk dedimse , iyi yüzme bilen 7-10 yaş grubu...Tabii 'Sahil Güvenlik''(anneler) hep gözetlemedeydiler :smiley:

Aklınıza geldiği kadar işinize yarayacak şeyleri bulundurun .
İLK deneme için de , her an dönecek pozisyonda olun..Doğa içine çok fazla dalmadan , bir nezle/grip/ishal vb olumsuzluk ihtimalinde hızla mobilize olacak gibi.
Veya unutulan birşeyi , YAKIN bir yerleşim merkezinden alabilecek gibi(???)
Kabaca , yapacağınız hazırlıkta iLK defada hemen hiçbir eksik OLMAYACAKTIR !..:(:rolleyes:
Fazlalık olabilir !...
Eksikler -daha ziyade- TECRÜBE KAZANDIKÇA , kampçının kendine güveni gelip de bu hazırlık aşamasını ÖNEMSEMEMESİ döneminde gerçekleşir :smiley::tearsofjoy::(:confused:

Dün bir aforizma okudum : ''Cesaret KORKMAMAK değildir ; Korktuğu şeyi yapmak için üzerine gitmektir !..''
Sizi yüreklendirerek , kendi seyahatim için de cesaret topluyorum:smiley::smiley:;)

Herkese merhabalar, bazılarına göre basit ve komik kaçsa da hayatımda ilk defa kampa çıkacağım için bilmediğimden sormak istiyorum. Bu yüzden mazur görün beni lütfen...

Ben yaz mevsiminde kamp yapmayı planlıyorum.

Çadırım, Uyku Tulumum, Çadır Lambam, El Fenerim Ve Bir Kaç Tabak Çanağım Mevcut

Bana ne gibi ekipmanlar gereklidir. ?

Başta giyim olmak üzere detaylıca yazarmısınız ?
Selam, kıyafet olarak öncelikle ayakkabı önemli, en azından trekking ayakkabısı olmalı. Öyle spor ayakkabı ile filan gitmeyin. Pantolon olarak lc waikikide kamuflaj pantolon var, süper ötesi. 70 lira filan, işinizi fazlasıyla görür. üstünüze sizi yazda olsa akşamları serinleyecek havalarda üşütmeyecek şeyler alın. akşam için mutlaka hırka tarzı birşeyler olsun. Tabi çok yükseklere çıkacaksanız ankara da hava 40 derece de olsa kışlık bulunsun yanınızda. Ayrıca yanınızda yedek kıyafet mutlaka olsun. Bıçak, balta, ateş başlatıcı önemli. Çadır, uyku tulumunuz varmış, mat durumu da önemli. Ankara için yer tavsiye edebilirim. Kolay gelsin.

Selam, kıyafet olarak öncelikle ayakkabı önemli, en azından trekking ayakkabısı olmalı. Öyle spor ayakkabı ile filan gitmeyin. Pantolon olarak lc waikikide kamuflaj pantolon var, süper ötesi. 70 lira filan, işinizi fazlasıyla görür. üstünüze sizi yazda olsa akşamları serinleyecek havalarda üşütmeyecek şeyler alın. akşam için mutlaka hırka tarzı birşeyler olsun. Tabi çok yükseklere çıkacaksanız ankara da hava 40 derece de olsa kışlık bulunsun yanınızda. Ayrıca yanınızda yedek kıyafet mutlaka olsun. Bıçak, balta, ateş başlatıcı önemli. Çadır, uyku tulumunuz varmış, mat durumu da önemli. Ankara için yer tavsiye edebilirim. Kolay gelsin.
yorumunuz için teşekkür ederim. ankara içi önerinizi almak isterim

Sn.farazicosmos
Benim için baharda olmazsa olmazlar Polar yelek ve Panço.... hem pek yer kaplamazlar hemde çabuk kururlar.
Geniş kenarlı fötr şapkalar çene altından ipli çeşitleri var,yada bandana da olabilir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,108
Kaydolan Son Üyemiz
desiredesire

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.