Hipocamp Gümüldür/İzmir

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan toffy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,419

toffy

görmedim nerede
Yer
istanbul
Yaz tatilinde 3 gün konakldığımız güzel kamp yerlerinden biriydi Hipokamp.

Deniz kenarı, kum plajı olan yüksek çam ağaçları altında geniş bir alanı olan bir işletme.

Kamp içinde açık, kapalıduş, wc, market, bulaşık yıkama yeri, mutfak mevcut.Temiz ve düzenli bir kamp yeri.

Detaylı bilgi: http://www.hipocamp.com/

P8070343

P8070344

P8070347

Etiketler
Ynt: Hipocamp Gümüldür/İzmir

çocukluğumdan beri düzenli olarak beğenerek ziyaret ettiğimiz bir noktadır. Eskiden daha dışa dönüktü. Gündelik tatilciler filan çok güzel vakit geçirirdi ancak artık tamamen campıng havası var.

Çok temiz , düzenli , güvenli bir kamping fakat fiyatlar da o derece pahalı :eek:
Yıllar önce 10 -15 gün kadar kalmıştık , fakat bu fiyatlarla bundan sonra pek mümkün görünmüyor ???

Bu yaz uğradım, bize hoş geldiniz, "sağım hanemiz şu tarafda" buyrun danışmaya dediler.....
Karavan+2 kişi+elektrik 70 TL günlük ücret....
Emekli maaşıyla yaşıyan biri olarak yapabileceğim tek şey, önce birinci vitesle kalkıp sonra ikilemekden başka bir şey yok du...
Sağolsun güneş panelleri, kampinge girmeye hiç gerek yok...Hipo kampa girmek istememizin nedeni 15 gündür yollardaydık, hanım çarşaf gibi çamaşırları yıkamak, karavanıda köşe bucak bir temizlemek istemişti, bunun için girmeyi düşünmüştük, ama olmadı bizde çamaşırı köy çeşmesinde yıkadık, aracıda orada temizledik....

Sayın Atiladi ,ben bu yazı Kuşadası - Ürkmez arası sahillerde geçiriyorum .Karavanımı kamp dışında sahilde bırakıp bisikletimle gezerken bu kampa uğradım merhaba dedim cevap olarak 80 lira dediler ( gerçi 8 lira deselerde girmem kamplara kalabalık ve dip dibe olmayı sevmem laf olsun diye sordum ve cevabımıda aldım).Bu ülkede şu yada bu sebepten kapanan hiç bir kampa üzülmedim üzülmem inşallah bu kampta üzülmeyeceğim kamplar arasına girer en kısa zamanda.Sizinde yaptığınız gibi ıssız bir yol kenarı çeşmesinde eşimle beraber çamaşırlarımızı yıkamanın zevkinide anlatamam .Hepinize kazasız belasız geziler dilerim.Sağlıkla...

Hipo kamp'da geçen hafta kaldık. Genel olarak memnun kaldık. Denizi berrak ve temiz. Deniz sıcaklığı da ideal, ne soğuk ne de sıcak. Hemen derinleşiyor. Yüzmek için ideal. Plajı geniş ve uzun. Kampa ait ücretsiz şezlong ve şemsiyeler var. Kamp alanı ağaçlık ve gölgelik. Genel olarak serin. Kamp alanı hemen her gün tırmıkla temizleniyor. Yeterli tuvalet , duş ve yıkama ünetileri var. Günlük temizlikleri peryodik olarak yapılıyor. Sessiz ve sakin bir kamp alanı. Günübirlikçi alınmıyor. Kampın en güzel tarafı da sincaplar. Kampda ki ağaçlarda bolca sincap var. Eğlence kaynağımız oldular. Her sabah gelip selam veriyorlar. Ağaçlarda, yerde oynaşıp bizi güldürüyorlar. Elimizden gelip ceviz, fındık yiyiyorlar. Gelelim kötü taraflarına. Tuvalatlerde, tuvalet kağıdı ve sabun yok. O kadar para alınıp bu hizmetlerin verilmemesi kötü. Herkes kağıdını sabununu yanında taşıyor. Zemin kum, toprak karışımı. Toz kalkabiliyor. Yeşillik alan hemen hemen yok gibi. Az da olsa sivri sinek var. Marketinde yeterli malzeme yok. Ama Migros çok yakın. Yürüme mesafesinde.

Gelelim fiyata. Orada bir aydır kalan aile dostu bir ailenin sağladı indirim ve T3 cülere yapılan özel indirimle (www.volkswagen-T3.com) günlük toplam 52 TL gibi ücrete üç kişi olarak kaldık.

Hipo Kamp'tan bazı görüntüler.

3. fotoğrafta ki arkadaşımız Serhat Bey ve Pino 375 çekme karavanı

PIC 0156

IMG 0907

PIC 0162

PIC 0201

PIC 0202

Ynt: Hipocamp Gümüldür/izmir

merhaba arkadaslar,
bu campinge ait gozlemlerimi temmuz ayına gore yapıyorum, lutfen bunu goz onunde bulundurarak okuyun.

hipocamp kampımızı 2014 24-29 temmuz da ramazan bayramı zamanı yaptık. antalya'dan uzun soluklu bir yolculugun ardından girdigimiz sıgacık'ta hic kamping bulamayınca ( bir tane varmıs o da kapanmıs gecen yıl) once gumuldur campinge ordan hipocamp'a özdere'ye gectik. izlenimlerim, mudavimci agırlıklı orta yas tatilcilerin gozdesi oldugu, haftasonu kacamaklarını saymazsak yaz bası gelip sonuna kadar kalan ve artık ahpab olan bir cogunlugun olması yonunde oldu. bunda rahatsız olunacak bir durum bizim icin zaten yoktu. mutfak mevcut 10 ocak civarı her biri 2 gozlu ocakları var, marketi var, cok buyuk detaylı alısveris yapabileceginiz bir market olmasa da ekmek, seker, cay, alkol vs hizmeti veriyor. hem bulasık yıkma yeri hem camasır yıkma yeri var, temiz bir kamp oldugunu soyleyebilirim. tuvaletler lavabo duslar duzenli temizleniyor. dus icin gunes enerjileri oldugundan sona kalan dona kalabiliyor :smiley: ailece gitmek isteyen kamp arkadasları da icin de cok uygun, pek cok aile ve cocuk var neticede. biz iki sevgili gezdigimizden o donemde cok cift yoktu. cadde uzerinde oldugundan, minubus gibi toplu tasıma aracları onunden geciyor. yurume mesafesinde migros, ekmek fırını ve market bulunmakta. ( biz yiyecek alısverisimizi yaklasık 40 km mesafedeki pazar gunleri kurulan nefis sıgacık organik pazarından yaptık. boreklerden sarmalara, baklavadan laz boregine, icli koftede den peynirlere, koy ekmeginden nefis zeytinlere ve daha bir cok seceneginizin oldugu cok guzel bir pazar. ayrıca hazır gitmisken her sabah limandaki balık mezatından taze balıkta alabilirsiniz) elektirik ve su sıkıntısı yok. agaclı golgelikli bir alanı ve deniz kenarı olması guzeldi. kampta mangal yakmak yasak oldugundan deniz kenarında mangal yapabilir ister cadırınızın onunde yiyip ister deniz kenarında sefa surebilirsiniz. denizi oldukca temizdi. temmuz ortası olmasına ragmen hic terlemedik , hafif esintisi vardı. gorevli arkadaslar gayet guler yuzlu ve yardımseverdi. arac icin otoparkı mevcut. sincapları meshur :smiley: yan tarafında aynı isletmenin oteli bulundugundan ara ara da olsa müzik sesleri, su sporu eglencelerinin seslerinin duyabiliyorsunuz. cok uzun surmediginden biz pek rahatsız olmadık. tavsiyem cok kamp kenarlarına degil de ( bir taraf otel diger taraf sokak arası) daha ortalarına ancak arac yoluna denk gelmeyecek sekilde bir golgeden faydalanmanız olabilir. zira hız dusuk olsa da araclar yanınızdan gecerken yemek saati toz kaldırabiliyor, rahatsız olabilirsiniz. gelelim yer durumuna ve ucretlere , rezervasyon yaptırmanızı oneririm, zira yogun bir misafir portfoyu var, bilinen bir yer oldugundan telefon etmeniz iyi olur, ucret durumu ise; biz iki kisi mantar cadırımız icin 35 tl artı 15 tl elektrik parası, neticede gunluk 50 tl odedik. cok ucuz bir kamp degil bu durumda, lakin ben keyfime duskunum her sey elimin altında olsun kalabalıgı da severim derseniz size gore bir yer oldugunu soyleyebilirim. daha sesiz doga sesleri seven, kafa dinlemek isteyen arkadaslar icin uygun bir kamp alanı degil kanımca. sezonluk bir kamp oldugundan okulların kapanmasıyla acılıp okulların kapanmasıyla kapanıyor maalesef. herkese keyifli kamplar dilerim.

baharceylan' Alıntı:
ucret durumu ise; biz iki kisi mantar cadırımız icin 35 tl artı 15 tl elektrik parası, neticede gunluk 50 tl odedik. cok ucuz bir kamp degil bu durumda, lakin ben keyfime duskunum her sey elimin altında olsun kalabalıgı da severim derseniz size gore bir yer oldugunu soyleyebilirim. daha sesiz doga sesleri seven, kafa dinlemek isteyen arkadaslar icin uygun bir kamp alanı degil kanımca. sezonluk bir kamp oldugundan okulların kapanmasıyla acılıp okulların kapanmasıyla kapanıyor maalesef. herkese keyifli kamplar dilerim.

Bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için Teşekkür ederim. Hipo camp'da 2009 yılında kendi çadırımız ile kamp yapmıştık lakin o zaman da kamp fiyatlarını biraz abartılı bulmuştuk.

rica ederim hakan bey amacımız bu zaten. evet fiyat konusunda biz cadırcılara bile cok geldigine gore, karavancıları dusunemiyorum. ama dedigim gibi adamın oteli var, parası var. eh buraya da herkes gelmesin derdinde belki de. mudavimcileri seviyor daha cok kanımca :smiley:

Ufak ama can sıkıcı bir detayda benden olsun. Sanırım bölgesel bir özellik ama Ağustos ve Eylül aylarında Çam ağaçlarının polenleri alerjik reaksiyona sebep oluyor. Çamların arasına girdiğimizde kampın müdavimleri uyarmışlardı ama iş işten çoktan geçmişti. Bu aylarda okaliptüslerin altına çöreklenmekte fayda var .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR