İBB İtfaiye Gönüllüsü Eğitimi 1. Dönem (2011 Şubat)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,777

YOL

SEDAT AÇIL
Yer
İstanbul, Acıbadem
Web
www.sedatacil.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2FKL
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Başkanlığınca düzenlenen İtfaiye Gönüllüsü sertifikalı eğitim programının, 2011 yılı 1.kur eğitmi Şubat ayında yapıalacaktır. İtfaiye Gönüllüsü Eğitimi Toplam 3 kurdan oluşmaktadır. Her kur sonunda ayrı ayrı sertifika verilecektir. Eğitim ücretsizdir.

Katılma Şartları:
-Katılımcı en az İlkokul mezunu olmalıdır
-Yaş sınırı yoktur
-Eğitime katılma zorunluluğu bulunmaktadır

Eğitim Tarhi:
-2011 yılı 1. kur Eğitimleri 12-13 Şubat, 19-20 Şubat tarihlerinde (sadece hafta sonları) yapılacaktır.
-Eğitim sabah 08:00 de başlayıp akşam 17:00 de sona erecektir.
1 kur eğitimi 2 dönem halinde olacaktır. 2. dönem iş, aile vb. durumlarda şubatta gelemeyecekler içindir. Aynı eğitimin 2. Dönemi 5-6 Mart ve 12-13 Mart tarihlerinde olacaktır. Hangi dönemde eğitim almak istiyorsanız geri dönüş yaparak belirtmeniz gerekmektedir.
-Katılım yoğunluğuna göre yeni sınıflar açılacaktır.
-Öğle yemeği ve diğer İkramlar İBİTEM tarafından karşılanacaktır.

Eğitim yeri:
Kocasinan İtfaiye Okulunda (İBİTEM) yapılacaktır. Okulumuz Yenibosna Cem evi yanındadır. Atatürk cad. No 29, Kocasinan, Bahçelievler/İSTANBUL

Eğitim Konusu:
-Yangının yapısı ve gelişimi
-Yangın yerindeki Tehlikeler
-LPG - Doğalgaz bilgisi
-Söndürme maddeleri ve kullanma teknikleri
-Yangın güvenliği
-Yangında Organizasyon ve oks koordinasyon çalışmaları
-Ekipman bilgisi
-Ekip çalışmaları (Pratik)
-Yangına müdahale ve tahliye (Pratik)

Eğitimin Amacı:
İtfaiye gönüllüleri; Profesyonel İtfaiye ekiplerinin olmadığı yerlerde, her türlü İtfai olaylara müdahale edebilecek şekilde yetiştirlen bir ekiptir. sadece gönüllülerden oluşan kurumsal bir yapıya sahiptir.Ayrıca herhangi bir afet durumunda tüm müdahale birimleri ile koordinasyonlu bir şekilde çalışma ve kurtarma yapmak için kurulmuş bir gönüllü birliğide diyebiliriz. bu konuda daha net bir bilgi için beni arayabilirsiniz.

NOT: KATILMAK İSTEYENLERİN BANA MAİL YOLUYLA VEYA TELEFONLA İSİM BİLDİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

--
Selim ERDEM
KBRN Eğitmeni
İtfaiye Eğitim Merkezi / İstanbul
Tel: 212 552 34 02-- 539 574 20 14
Bilgi: itfaiyeweb@ibb.gov.tr

Etiketler
Ynt: İBB İtfaiye Gönüllüsü Eğitimi 1. Dönem (2011 Şubat)

bence cok önemli bir konu bu calışmaya gönül ve ugras veren herkese tesekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,436
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri